FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 122 z 134Strony:  <=  <-  120  121  122  123  124  ->  => 
07-12-18 23:51  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Answer zamieścił na FB następujący komunikat:
"Podjęcie takich decyzji jak ta dzisiejsza zawsze jest odciągane możliwie jak najdłużej. Niestety w związku z dramatycznie rosnącymi kosztami wszelkiego rodzaju (a zwłaszcza papieru, druku, magazynowania i kosztów pracowniczych) od 1 stycznia 2019 ceny wszystkich modeli i akcesoriów Answer i naszych marek własnych wzrosną o 25%.(...)"

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
08-12-18 06:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Całość mogłeś podać że skończy się pula promocyjnych modeli na allegro, co akurat dobrze że tą farsę z licytowaniem od złotówki się zamknie. Ale wzrosną też koszty wysyłki, nie wiem ile kosztują w Answerze , ale w innych wydawnictwach nawet 19 zł za pobraniem. Więcej już za wysyłkę nie wydam bo w końcu nie są to jakieś wyroby gabarytowe. No a same podwyżki modeli to wiadomo kto ma hajsik ten kupi kto nie ma to się obejdzie smakiem. Generalnie w Answerze mnie wkurzała głupia polityka ustalania ceny katologowej na nie najniższych poziomach a potem jakiś duże promocej i rabaty na konkursach i innych blek frajdejach i mikołajach. co mogło sugerowac że cena katologowa jest celowo zawyżona, choć oczywiście logika podsuwała że to pochodna śmiesznej wielkości nakładów. Chociaż ostatnie nowości nie miały cen wywalonych w kosmos. No po podwyżce to już istotnie wzrośnie. Na pocieszenie można zauważyć że Answer ma dalej w ofercie tyle starych i dobrych modeli że zawsze coś tam można znalezc. Nawet po podwyżce te starsze artykuły nie będą drogie.

 
08-12-18 10:38  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
yak   

Może jeszcze dodadzą informację o rodzaju druku? Zrobili mnie w bolo dwa razy: pierwszy i ostatni.

 
08-12-18 14:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Jak spytasz zawsze Cię informują. Co za problem. Wróćmy do wątku. Niech każdy ustala sobie ceny jak chce/
Pzdr

 
08-12-18 15:38  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziękujmy 'dobrej zmianie' dzięki której od nowego roku za wszystko zapłacimy o wiele wiecej. Mnie decyzja Answera nie dziwi. To samo dzieje się w wielu polskich firmach.

ABC - na tych jak to nazwałeś farsach wylicytowałem wiele świetnych modeli po niższych cenach. Wiele z nich było w foliach a płaciłem za nie polowe ceny.
Napisanie zapytania do sprzedawcy nic nie kosztuje. No chyba że ktos nie potrafi pisać wtedy faktycznie koszty edukacji mogą być spore.

--

Post zmieniony (08-12-18 15:39)

 
08-12-18 16:01  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja też swego czasu wylicytowałem sporo fajnych modeli. Ale pózniej zrobiło się chyba zbyt nieopłacalne dla wiodącego wydawnictwa . Ceny wylicytowania były tak niskie że słynny wycinamy praktycznie zniknął i nie odpowiadał na emaile. A farsa to dlatego że nie po to ktoś licytuje od złotówki żeby zapłacić po cenie katalogowej. A w innych krajach nie ma dobrej zmiany a też wszystko potwornie drożeje włącznie z modelami kartonowymi, nowości plastikowe też mają ceny absurdalne , w jednym kraju nawet zrobili nieliche zamieszki.

 
08-12-18 16:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Po prostu płacimy rachunek za "ciepłą wodę w kranie"
Dajmy spokój polityce. Jakoś da się żyć bez sterty półkowników. Podmiot rynkowy sam podejmuje decyzje odnośnie polityki sprzedaży.
Pożyjemy zobaczymy.
pzdr

 
08-12-18 16:58  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Proszę o merytoryczne wpisy w tym wątku !!!!

Białoruskie wydawnictwo Black Cat Models szykuje nowe pływadło - HMS Queen of Thanet (1:200) https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/47573195_618147401954851_2027603083474763776_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-arn2-1.xx&oh=c010b9a3009a00f90b44f624d8783a3a&oe=5C6742C7

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
08-12-18 20:20  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

opty1972 - niestety nic więcej nie wiem.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
09-12-18 11:49  Odp: Nowości i zapowiedzi 2018 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Dla miłośników ciężarówek - Steyr 19 S 36 (1:32) od PK Graphica - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=764223317265451&set=gm.979020022281100&type=3&theater

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 122 z 134Strony:  <=  <-  120  121  122  123  124  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024