FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
06-12-18 21:25  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard, Mariusz, te wzmocnienia to tylko taki mój pomysł. Nic lepszego nie przyszło mi do głowy. Wcale nie jestem o tym przekonany. Zgadzam się z Mariuszem, że potrzeba kogoś kto się na tym zna.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
06-12-18 21:59  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Nie wiemy więc jakie było przeznaczeni takiego a nie "normalnego" zakończenia poszycia na krawędzi spływu.
Na powyższym zdjęciu wyraźnie widać, że ten fragment jest jaśniejszy od pokrycia skrzydła - czyli jedna warstwa płótna.

 
07-12-18 06:49  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kurka taka leciwa konstrukcja, jestem pełen podziwu, że tak się to wszystko ze sobą trzyma! Pięknie to razem wygląda. Nigdy szmatopłata nie kleiłem i szczerze mówiąc skutecznie odwodzisz mnie od tego pomysłu, jesteś poza zasięgiem jak dla mnie w tej materii. Dla mnie to taki Fokker eV 😉

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
07-12-18 08:47  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard, ja nie wykluczam opcji Mariusza. Mi się to po prostu wydaje mniej prawdopodobne.
Te jaśniejsze fragmenty mogą być jedną warstwą płótna górnego poszycia albo są naklejone jakieś łatki w innym kolorze na dolnym poszyciu w nieznanym nam celu albo po prostu poszycie jest pomalowane w innym kolorze chociaż ta opcja wydaje mi się najmniej prawdopodobna. Innej opcji chyba nie ma. Ale po co to miało by być zrobione to nie wiem. Na podstawie Twojego poprzedniego zdjęcia sądzę, że nie był to otwór w poszyciu ale być może zdjęcie zostało poddane retuszowi i tylko mi się tak wydaje.
Wygląda na to że musisz przyjąć opcję, która według Ciebie jest bardziej prawdopodobna chyba że ktoś podsunie jakiś inny bardziej prawdopodobny pomysł.
Ryszard a czy znasz podobne rozwiązania z innych samolotów z tego okresu? Pewnie już to sprawdziłeś.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-12-18 08:50  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Przemyślałem ewentualna przerobienie krawędzi spływu dolnych skrzydeł.
Sprawa raczej niewykonalna bo:
- trzeba odciąć końce żeber tak by krawędź spływu była mniej falista (i tak byłaby za bardzo powyginana)
- wyciąć półkola tylko (!) dolnego pokrycia z kalki tech.
- wkleić faliście sznurek
- skleić razem krawędź wyciętego dolnego z górnym poszyciem
Ponieważ na podposzycie z kalki tech. naklejone będzie właściwe poszycie (barwiony i malowany w czerwono-białe pasy i krzyże) batyst to patrząc od spodu widoczne będą pozostawione półkoliste płaszczyzny kalki pod płótnem.
Nawet gdybym zdecydował się na robienie skrzydeł od nowa i tak niewykonalne byłoby pokrycie płótnem ponieważ mój "patent" jest taki:
- wpierw przyklejam całą dolną powierzchnię - całą bo ma ona profil wklęsły (tak jak żebra)
- wycinam w płótnie falistą krawędź spływu i zaokrąglenie końca
- mocuję na formie (na której budowałem skrzydło) skrzydło by się nie przesuwało
- naciągam płótno na krawędzi natarcia
- przyklejam tylko na krawędzi spływu jednocześnie naciągając płótno wzdłuż na końcu skrzydła
- przyklejam płótno na końcu skrzydła odpowiednio naciągając - ponieważ jest ono w jakimś stopniu "rozciągliwe" nie ma potrzeby jego nacinania ( jak w kartonie - ząbki)
Klej - uniwersalny jedynie wspomniane naklejanie końcówki kleję wikolowatym, co pozwala nasiąknięte płótno odpowiednio uformować.
Płótno przed naklejaniem "lekko" lakieruję sprayem - lakierowana powierzchnia jest od spodu tzn. kładziona jest na podposzycie z kalki.
Górną powierzchnię przykrywam papierem z wyciętym otworami w miejscu gdzie mają być malowane znaki/napisy itd. i lakieruję by przy malowaniu krawędzi oznaczeń farba się nie rozlewała wsiąkając w płótno.
Tak więc nie będę nic zmieniał a jak dokładniej przyjrzałem się zdjęciom L 127 to tego "wynalazku" nie widzę

Pozdrawiam,
Ryszard
PS - dziękuję za komentarze, dobra to motywacja do dalszej walki z pterodaktylem :-)

 
07-12-18 09:08  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Endrju - na innych latających łodziach brak tego elementu.

Felixtowe F.2A (Wl.Brytania)

Macchi M-3 (Włochy)(

Grigorowicz M-9 (Carska Rosja)
Czyżby tylko ( i nie na wszystkich) tak były budowane płaty dla łodzi A-W ?
Tak jak pisałem - wg mnie to jedna warstwa płótna.

 
07-12-18 10:08  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ryszard, ja tu się rozpisałem o różnych rzeczach a Twój model coraz piękniejszy. Zazdrość mnie zżera do szpiku kości, że ja tak nie potrafię :-)
Co byś nie zrobił z tym modelem to i tak będzie piękny pterodaktyl, który nie ma równego sobie.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-12-18 10:11  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :-)
Do ukończenia jeszcze dłuuuga droga !

 
07-12-18 11:10  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jestem spokojny o efekt końcowy :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-12-18 22:02  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ale się tu dzieje i ciekawie też jest :)
Brawo Ryszard !

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 19Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024