FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
04-11-18 20:46  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Główna bryła kadłuba skończona. Powycinałem dwa otwory na otwarte drzwi - dodatkowo przydadzą się przy montażu schodni, które też dzięki temu będzie bardziej widać. Wyciąłem także otwory pod świetlikami w pokładzie nadbudówki. Zrobię je otwarte, to może dzięki temu jednak coś tam z zamontowanych dział będzie widać. Zresztą już się przydały, bo wyrwałem jedną lufę z lawety i bez nich miałbym spory problem z wklejeniem jej na powrót.





A że robi się coraz chłodniej, to dałem załodze kominek i fajkę ;)



Mariaszku - okapniki są przewidziane. Są już przyklejone nad furtami na przedniej i tylnej ścianie. Na burtach przykleję później, bo boję się, że je pourywam.

--

 
08-11-18 15:51  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Komin z wywietrznikami skończony:



I już na pokładzie z przyległościami:



--

 
08-11-18 20:20  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Powoli zaczyna wyglądać to coraz fajniej. Powodzenia w dalszej budowie.

 
11-11-18 12:59  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Mostek i opancerzone stanowisko dowodzenia.
Na rysunek złożeniowy patrzyłem dosyć długo i szczerze mówiąc nie do końca byłem pewien, czy wiem dzięki niemu jak mam go zmontować. Na szczęście główna bryła jakoś tak "sama wyszła":



Wbrew numeracji wykonałem wyposażenie mostka:



I wszystko razem:





--

 
12-11-18 14:25  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Świetne detale! Ładnie i czyściutko - miło popatrzeć.
A i mapy się pojawiły - dobrze, dobrze:)

Pozdrawiam

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
12-11-18 15:40  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Super koło sterowe, fajnie zdetalizowana busola, mapy z przyrządami, tylko ten reling nie pasuje. Lepiej wyglądałby druciany, a imitację brezentu można by zrobić z chusteczki higienicznej.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
12-11-18 16:55  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Z relingiem, to w sumie racja - chwila słabości i wygrało lenistwo... Jedyne co mogę ewentualnie zrobić, to wkleić od wewnątrz elementy relingu ciętego laserem. Ale nie wiem, czy to ma większy sens.

W następnym modelu się poprawię ;)

 
02-12-18 21:11  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Żeby nie było, że porzuciłem "Odina"...

Powstała zabudowa pokładu nadbudówki: świetliki (częściowo pootwierane), różne kominki, rufowe stanowisko dowodzenia (tak sądzę), platforma reflektora i parę innych detali.

 
02-12-18 21:22  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wygląda to co już wykonałeś. Czysto i dokładnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-01-19 21:22  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Na początek rufa:



Za dużo elementów na niej nie ma, ale zachciało mi się przeszklić te kominko-świetliki, przez co utknąłem na niej na dłuższy czas. Ten po prawej był wycinany trzy razy (z wydruku zeskanowanego elementu). "Szklenie" zrobione za pomocą ClearFixu, który po wyschnięciu powyginał mi ramki pierwszego wykonanego elementu. Później usztywniałem je Super Glue, ale i tak się trochę ściągnęły do środka. W przypadku wykonywania podobnych elementów w przyszłości pomyślę nad innym rozwiązaniem.

Następne poszły "na warsztat" różne schody wiodące w górę i w dół. Wycięcie otworów drzwiowych w ścianach nadbudówki opłaciło się, poważnie ułatwiając montaż zejściówek na pokład główny.





Teraz pora na wyposażenie dziobu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024