FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
01-12-18 16:58  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Czytając Twoją relację przypominam sobie swoje zmagania z P11-stką.
Nie stosowałem wtedy techniki podposzycia i moje pokrycie skrzydeł nie jest tak perfekcyjne.
Nie mogłeś tego sklejać i pokazywać 5 lat temu? Byłoby łatwiej.
Proces montażu i USTAWIENIA skrzydeł jednak miałem inny - zakupiłem w wydawnictwie szkielet laserowy i tylko nim się posługiwałem.
Bez szablonu do ustawienia wzniosu skrzydeł nie wyobrażam sobie prawidłowego wykonania tego trudnego modelu.
Twoje obecne wyniki fantastyczne.
Powodzenia do samego końca.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
01-12-18 20:57  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Seweryn 

 

Chyba czas wznowić ten model w innym malowaniu. Twoje wykonanie perfekcyjne.

--
Seweryn

 
01-12-18 21:02  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Wykonanie modelu na poziomie nie osiągalnym dla mnie . Co do innego malowania ,to chętnie bym widział P-11 w kamuflażu .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
01-12-18 21:14  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pioter ... kurła ... Szok !
Właśnie miałem obczaić swoją wycinankę gdy nagle ... przypomniałem sobie, że to jest właśnie ten drugi egzemplarz, który pociachałeś !
Piękna robota i wzorowo opisane patenty - muszę się tam pojawić u Ciebie na kwadracie i zobaczyć na żywo !
Pozdro !

 
02-12-18 11:42  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Mnie również nie odpowiadał szablon z wycinanki, wykonałem swój na jego podstawie.
Mój szablon podtrzymywał zarówno kadłub jaki i skrzydło, więc była to obszerna konstrukcja ale pozwalała wszystko prawidłowo zmontować.
Mimo 5 lat od sklejenia mojej 11 nic się z nią nie dzieje, skrzydła trzymają się idealnie.

W kadłubie nie miałem większych problemów. Jedynie odciąłem i wkleiłem jako osobny element opływkę od zagłówka pilota do statecznika pionowego. Nie umiałem zachować tutaj prawidłowego kształtu z poszycia wycinankowego. Po rozcięciu wyszło lepiej.

Powodzenia w dalszej pracy i oby tak dalej.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-12-18 19:55  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w kolejnej aktualizacji

Odrywając się od przedświątecznych obowiązków, udało mi się zrobić kilka zdjęć gotowym skrzydłom, statecznikom oraz powierzchniom sterowym. Proces powstawania tych elementów opisałem poprzednim razem dość wyczerpująco, także teraz chciałbym skupić się na zdjęciach szczegółów, bez zagłębiania się w tekst. Nic nie było jeszcze lakierowane, a wstępny retusz został wykonany głównie na krawędziach spływu i brzechwach. Po lakierowaniu ubytki w retuszu zostaną jeszcze wypełnione. Widać również, na niektórych zdjęciach, przebarwienia wynikające z użycia cyjanoakrylu, głównie na krawędziach spływu skrzydeł. Liczę jednak, że zniwelują się one, kiedy zostanie położony lakier bezbarwny.













W tym miejscu chciałbym życzyć Wam wszystkiego dobrego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Pozdrawiam

 
23-12-18 22:23  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Fantastyczna robota. Już mogę gratulować modelu.
Podziwiam wysiłek, dokładność wykonania oraz wierność oryginałowi.
Także poświęcony czas w okresie przedświątecznych przygotowań.
Teraz tylko poskładać w całość.
Co do cyjanoakrylu, podobno rzadki się rozpływa i występują przebarwienia, a średni i gęsty nie.
Nie sprawdziłem jeszcze tej teorii.

Również spokojnych i radosnych Świąt BN i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
23-12-18 23:43  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Winek, gęsty się nie rozpływa, ale trzeba usuwać pozostałości kleju tylko i wyłącznie metalowym narzędziem w formie wykałaczki, gęsty do samego klejenia ma wiele zalet.
rowin, widzę, że warto poświęcić ogrom czasu na zbliżenie modelu do oryginału, od dłuższego czasu mam w planach kupna P.11 kasą już jest :D pozwolisz ze zrobię niezłą zgapę z Twojej relacji .
Pozdrawiam.

 
25-12-18 09:16  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moje gratulacje!
Wprost widać , jaką radochę Ci sprawia cyzelowanie tych wszystkich szczegółów!
Brawo!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
25-12-18 09:24  Odp: [R] PZL P.11c (Wyd. AH) - obrońca niepodległości Polski
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Rowin, rozwalasz mnie ;-) Muszę i ja się wziąć za robotę... Jeszcze żebym miał czas...

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024