FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
10-07-20 20:01  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nadbudówka jeszcze nie przyklejona, ale tak, te elementy będą pod spodem.

Co do materiałów.

Booklet of general plans - znalazłem w internecie, zdjęcia z:

http://www.navsource.org/

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewforum.php?f=17&sid=1ec551eddd3901d94a060a408a5b7ff7

Trochę ciężko się analizuje, ale jakoś idzie...

--

Post zmieniony (10-07-20 20:04)

 
23-07-20 10:00  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam czy można o kątakt z QŃ. W sprawie porady i konsultacji.

 
25-07-20 20:55  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Łukasz, poszły gęsi stalowe do T-72 i gąski do T-80.

Nie mam gęsi Diehl-owskich (PT-91 mają albo stalowe, identyczne z T-72, albo Diehl-owskie, z nakładkami gumowymi, identyczne jak Leopardy).

Nie jestem pewien, czy te od T-80 i T-90 są identycznie, ale na takie wyglądają.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-07-20 15:01  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wielkie dzięki.

 
15-11-20 19:39  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Trochę dłubaniny za mną.
Na rozbiegówkę poszło trochę detali wyposażenia pokładu




Kluzy: małe zamknięte, duże otwarte, polery, jakieś pokrętła, wejściówki pod pokład. Dziobową kluzę (i rufową – identyczną) już przykleiłem do pokładu, podobnie jak kluzy do łańcucha kotwicznego. Tu musiałem trochę sobie poszlifować. Są też jeszcze jakieś małe wywietrzniki.



Tu widać 3 trapy z poręczami. Tym razem powycinałem otwory w bocznych paskach. Widać jakim narzędziem – zrobionym ze starego skalpela wycinakiem o gotowym kształcie. Z dużych elementów wyposażenia zrobiłem też lodówkę. Generalnie robiłem wszystko w okolicy dziobowej nadbudówki.





Tu kilka zdjęć dolnej części nadbudówki dziobowej. Wiele do opowiadania nie ma. Było sporo roboty. Tak na oko na każdą godzinę klejenia przypadało 2-3 godziny ślęczenia nad zdjęciami i rysunkami.





A tu elementy wyposażenia tego poziomu nadbudówki. Na pierwszym zdjęciu to, co będzie przyklejone na zewnątrz (pojemniki na flagi sygnałowe, wyjścia anten radiowych, toaleta, ksynecki, wentylator, koła ratunkowe, światła pozycyjne. Drugie zdjęcie to reflektory sygnałowe i jakieś telegrafy, na trzecim zdjęciu są pelo rusy i celowniki torpedowe a na czwartym gretingi, kompasy i koła sterowe – w stereo, bo od razu zrobiłem drugi, zapasowy komplet na nadbudówkę rufową.



A tu kolejny poziom nadbudówki. I wyposażenie - jakieś ustrojstwo radiowe i dalmierz.



Żeby nie było tak różowo. Stoczniowcy tak robotę s…, że trzeba było ochranę wzywać. Za trzecim razem, po wybatożeniu winnych, już nie wstawiali drzwi obok przejścia i tym podobnych dywersji…


--

Post zmieniony (22-12-20 09:15)

 
15-11-20 20:36  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Zeus12345   

Witam
jakies fotki projektu bym prosił bo znalazłem model kartonowy do lini wodnej .Czy z planow modelarskich jest robiony bo mam zamiar tez cos kiedys zaprojektować :)

https://archiwum.allegro.pl/oferta/1-300-kartonowa-flota-13-uss-john-d-ford-i7730266165.html

Post zmieniony (15-11-20 20:37)

 
15-11-20 21:10  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

A coś bliżej? Bo nie łapię o co chodzi...

Co ma wspólnego moja wersja tego okrętu z modelem, do którego link podałeś?

4 posty wcześniej pisałem, na podstawie jakich materiałów robię model.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
16-11-20 08:58  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam ,jak się patrzy na zdjęcia ,ma się wrażenie ,że to wszystko wielkie ,przez co tak precyzyjnie i proste, ot kabel elektryczny, czy pałąk do plandeki. Wszystko sam kreślisz w programie jakimś ? ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-11-20 12:03  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mariusz czy obrzeża bulajów w prawdziwym okręcie, które imitujesz kółeczkami z drutu, wystają tak znacząco na zewnatrz ściany nadbudówki ? Regułą jest wklejanie takiego kółka w otwór a nie na zewnątrz jak u Ciebie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
16-11-20 13:58  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Co tu pisać, mistrzostwo jak zwykle ;-)
Jak sobie uświadomię, że Twoje włazy i inne drobiazgi są 2x mniejsze od tego z czym ja się męczę w setce, to podziwiam jeszcze bardziej! Jakiej średnicy są najmniejsze kółeczka, np. te na owalnych włazach i wbite w plastelinę na piątym zdjęciu?

U mnie nie otwierają się dwa zdjęcia: ostatnie i to z kołami sterowymi i gretingami.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 13Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024