FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
16-11-20 18:38  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Najmniejsze kółeczka, te z krzyżykami w środku mają 1,3 - 1,4 mm. Te na włazach są nawet mniejsze - ok. 1,1 mm. Średnica zewnętrzna.

Obrzeża bulajów.
Nie wszędzie są przyklejane. Tylko tam, gdzie na zdjęciach taki rant wypatrzyłem.
Np. na nadbudówce śródokręcia nie ma obrzeży, na drzwiach też nie ma.
Drucik nie wystaje nie wiadomo ile. To jest 0,1 mm.

Czasami te moje makro nieco przekłamuje.
Na moim monitorze ostatni poziom nadbudówki ma właściwą wielkość na miniaturze, a reflektory sygnałowe są powiększone nawet na miniaturze.

Co do zdjęć - mi się wyświetlają wszystkie.

A co do rysowania - trochę Corel, trochę z ręki...

--

Post zmieniony (16-11-20 18:39)

 
17-11-20 01:00  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kółeczko 1,1 mm, no nieźle... aż chyba sobie spróbuję takie skleić :-)
Sprawdziłem zdjęcia na telefonie i tu się wszystkie otwierają, tak że przepraszam za zamieszanie.
Co do ślęczenia nad materiałami, to tak to niestety już musi być jeśli chce się "w miarę" wierny oryginałowi model skleić. Ja sobie wgrałem na telefon zdjęcia tych części okrętu, które akurat robię i w wolnej chwili je nieustannie przeglądam, stale odkrywając coś nowego. To takie odchylenie od normy, które u siebie zdiagnozowałem :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-11-20 06:36  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Też tak miałem ale na razie się wyleczyłem. Za dużo czasu traciłem na ślęczenie nad zdobytymi materiałami i analizą zdjęć niż konkretną robotą. A i tak człowiek nigdy zadowolony do końca nie był ;)
Ale chętnie oczywiście popatrzę na pracę ludzi którym jeszcze się chce :)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
17-11-20 12:21  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Mariusz tak myślałem, że te bulaje miały mocniej wystające brzegi, bo przy Twoim podejściu do budowy modeli raczej nie mogło być inaczej. Jednak nigdy nie widziałem zdjęć okrętów z takimi wystającymi brzegami, dlatego chciałem się upewnić.
Waldek, też stosuję taką metodę, trochę pomaga czasowo ale generalnie skłaniam się do podejścia, o którym napisał Stary.

--

Post zmieniony (17-11-20 13:04)

 
17-11-20 17:54  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kilka zdjęć z bulajami:

http://www.navsource.org/archives/05/pix2/0523716.jpg - na kadłubie widać delikatny rant.

Ten sam okręt, ale nadbudówka śródokręcia:

http://www.navsource.org/archives/05/pix2/0523717.jpg - już rantu nie ma.

Na nadbudówce dziobowej:

http://www.navsource.org/archives/05/pix1/0533101.jpg - ja się rantu dopatrzyłem.

Ale i tak zawsze to będzie jakaś wypadkowa ze zbioru zdjęć.
Nie ma dobrych fotek tego akurat okrętu. Sporo trzeba domniemywać z innych, z tego samego mniej więcej okresu...

Poza tym kwestia skali - i tak pewne elementy zawsze będą przerysowane.

--

Post zmieniony (17-11-20 17:55)

 
18-11-20 11:59  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zgadzam się, że coś tam jest, jakiś taki taki rodzaj obejmy, ale jest on na tyle delikatny, że nawet gdyby odwzorować to w jakiś sposób, to wystarczyłoby pomalować krawędź okienka farbką misiężną i było by OK.
Przyklejenie drucianych obręczy raczej mocno przerysowuje, ale kto zabroni. Wizja artystyczna: ]
Nie mniej, globalnie Twoje modele to perełki.
powodzenia: ]

Post zmieniony (18-11-20 12:00)

 
18-11-20 15:19  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tu mam dwa zbliżenia na iluminatory. To oczywiście dużo późniejszy okręt, ale system chyba ten sam:
http://www.navsource.org/archives/05/pix1/0544119.jpg
http://www.navsource.org/archives/05/pix1/0544124.jpg
A tutaj jak to wyglądało od środka:
https://media.gettyimages.com/photos/the-captain-of-the-uss-doran-at-work-at-his-desk-aboard-ship-picture-id50621164?s=2048x2048
https://media.gettyimages.com/photos/the-captain-of-the-uss-doran-working-on-dispatches-at-his-desk-aboard-picture-id50621173?s=2048x2048
Konstrukcja wyglądała mniej więcej następująco: w otwór w poszyciu montowano pierścień tak, że nieco wystawał z płaszczyzny poszycia, ale więcej był schowany wewnątrz, więc szyba iluminatora (lub klapa zaślepiająca) były dość cofnięte do wewnątrz

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
19-12-20 15:41  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Drobne postępy w budowie.
Maszt dziobowy:



Maszt rufowy:



Do porównania dałem szpilkę. Nie są to za wielkie elementy, wymagały sporo dłubaniny. W sumie spędziłem nad nimi 3 weekendy.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
19-12-20 17:33  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Podziwiam Twoją dbałość o szczegóły i precyzję wykonania. Oglądając zdjęcia myślałem, że to gwóźdź. Dopiero potem przeczytałem, że to szpilka:)

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
17-01-21 18:39  Odp: [R] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kontynuacja nadbudówek.



Na początek uzupełnienie do nadbudówki śródokręcia – doszedł reling i mocowanie węża ppoż.



A to już nadbudówka rufowa. Mała, ale sporo z nią było roboty.



Oczywiście trzeba było uzupełnić wszelkie drobiazgi, które na nich lub w ich pobliżu się znajdowały.



Ponieważ mam już 3 główne nadbudówki, więc zabrałem się za dodatki, które były przy wszystkich – stojaki na amunicję (ładunki miotające?). Sporo przy nich było roboty. Zdecydowałem się zrobić je puste, z pustymi kółeczkami. Tylko sporo tych kółek i ciężko by było zrobić 224 identyczne kółka o średnicy 1mm i grubości 0,5. I do tego posklejać je ze sobą.



Problem rozwiązałem inaczej. Najpierw skleiłem pojedyncze rurki z papieru zeszytowego na BCG. Potraktowałem od zewnątrz SG i przeszlifowałem. Potem skleiłem rurki ze sobą SG (1 zdjęcie). Potem nową żyletką pociąłem ten sklejony zestaw na gotowe, 7-elementowe zestawy kółek 2 zdjęcie).
Ostatni problem, to jak zrobić stabilne stojaki tak, żeby się nie pokrzywiły.
Najpierw wyciąłem przestrzeń pomiędzy pionowymi wzmocnieniami stelaża. Teraz mogłem poprzyklejać usztywniające kątowniki tak, aby nie zwichrować ramki. Kątowniki nie były zginane – doklejałem poszczególne paski o szerokości 0,5 mm (z papieru 100g ok. 0,1mm grubości). Klejenie na BCG. Po sklejeniu całość była delikatnie wzmocniona SG. Całość dała mi zabawę na dwa dni.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 13Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024