FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
29-11-18 19:51  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Greg77   

Nie czaję dyskusji. Ale skoro Janisz zrozumiał oo. ss
"I tak jak vwsmok napisał powyżej w tym źródle wytłumaczono skróty liczby mnogiej ale w przypadkach ojców = oo , sióstr = ss.Czyli liczby mnogiej od skrótów "jednowyrazowców""
To teraz tłumacze Okręt Rzeczypospolitej Polskiej - 1 okręt!!
1 o - 2 oo.
2 okręty to Okręt Rzeczypospolitej Polskiej i Okręt Rzeczypospolitej Polskiej czyli OO Rzeczypospolitej Polskiej Rzeczypospolitej Polskiej - to co się powtarza można skrócić - to naprawdę tak trudno zczaić?? Nie odmieniacie wielowyrazowców. Odmieniacie OKRĘTY!!! O - OO!! Rzeczypospolita jedna zostaje!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
30-11-18 08:12  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Greg - pokaż mi zasadę, że można ciąć skróty "wielowyrazowce" na kawałki pasujące do innych reguł, te kawałki zmieniać wg tych reguł, a potem sklejać to do kupy i mowić, że "tak jest wg zasad j. polskiego".
Dla mnie to jest właśnie argumentowanie (nie obraź się - cytuję) jak antyszczepionkowcy ;-)
Ja wiem, że polska gramatyka składa się głównie z wyjątków i oboczności, ale jak na razie jedyna zasada, którą wg mnie można do ORP zastosować bez kombinowania daje efekt ORP, ORP.

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-11-18 09:37  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
kari   

vwsmok ... napisz do profesorów językoznawców: Markowskiego czy Bralczyka ;-)
Oni na pewno rozwieją Twoje wątpliwości. :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-11-18 09:45  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Rzecz w tym, że ja nie mam wątpliwości - OORP to dla mnie dziwoląg stworzony według pokrętnej i naciąganej argumentacji.
Co nie znaczy, że jak mi ktoś pokaże porządnie uzasadnioną zasadę (najlepiej podpisaną właśnie przez jakichś prof. prof. językoznawców) to nie mogę zmienić zdania i odszczekać
;-))

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
30-11-18 10:59  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Koledzy,
Chyba niechcący podgrzałem tę dyskusję. Chciałem wskazać jednoznaczną według mnie wykładnię, z której każdy wyciągnął by swoje wnioski i nie rozwijałem tego tematu. Stało się inaczej. Dyskusja przybrała na sile. Pojawiły się mocne słowa. Czytając Wasze posty doszedłem do przekonania, że wskazana przeze mnie wykładnia nie chyba jest jednoznaczna. Z tej samej wykładni wyciągane są różne wnioski. Ale nawet jeśli skrót OORP jest niepoprawny to tak naprawdę co to oznacza? Ci co go używają dalej będą go używać. Być może umrze śmiercią naturalną a może stanie się na tyle powszechny, że wejdzie na stałe do języka. Bo język jest zmienny. Nie próbuje tu ocenić czy skrót OORP jest poprawny czy nie, nie jestem polonistą, natomiast wiem jedno, wielu kolegów używa na tym forum słów, skrótów i określeń takich jak brudzing, gąski czy pancerka których nie ma w żadnym słowniku. Tych różnych słów można znaleźć więcej na tym forum. I również te słowa, którym się posługuje dość wąska grupa ludzi mogą z czasem zaniknąć albo na stałe się zadomowić. Bo język jest zmienny. Nie odnoszę się tutaj też do sensowności pewnych słów i zwrotów bo to kompletnie oddzielny temat. Język polski ma wiele określeń które nie są sensowne ale i tak przyjęło się je stosować choćby „wpływanie dokumentów” czy „przelewanie pieniędzy”. Jest ich oczywiście więcej. Prawo jak również pewne zasady np. zasady ortografii są niekiedy tak tworzone, że dają niestety pole do tzw. interpretacji. Prawnicy i politycy zajmują się zawodowo interpretowaniem prawa a my robimy to amatorsko. Tutaj mamy właśnie taki przypadek.
Odbieram, że sam tę dyskusję podgrzałem więc na koniec mam prośbę. Nie popadajmy z tego powodu w skrajności i szanujmy się. Możemy się nie zgadzać w swoich poglądach, możemy inaczej interpretować pewne zasady czy zjawiska ale szanujmy się. W tej dyskusji niektórym kolegom chyba puściły nerwy a niepotrzebnie. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Wbrew pozorom racja nie stoi po stronie większości.
Przepraszam Wydawnictwo WAK w imieniu swoim i kolegów za zaśmiecanie ciekawego wątku bo niechcący chyba się do tego przyczyniłem.
Proponuje aby dalszą dyskusję przenieść do nowego wątku.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
30-11-18 11:17  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

A ja zmienię temat. Czy model jest już dostępny w Empikach?

 
30-11-18 11:40  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tak. Wczoraj kupiłem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-11-18 12:22  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Chyba WAKowi wyszedł hit wydawniczy;) na empik.com model się już skończył;)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
30-11-18 20:57  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Greg77   

Sorry, że pociągnę ale się obraziłem!!
Akurat mnie nikt od antyszczepionkowców nie będzie wyzywał.To traktuje jako największą zniewagę!!
Sorry vwsmok - mam pojechać po Tobie?? Bo cały szacunek do Ciebie po tym tekście straciłem!!
Siedzę na Tym Forum dłużej niż Ty i nikt nigdy mi tak nie ubliżył!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
30-11-18 21:33  Odp: [N] WAK - ORP Krakowiak i ORP Ślązak
Seweryn 

 

Zmocz ręcznik i daj na głowę bo zaczynasz się gotować.

--
Seweryn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024