FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-11-18 19:53  [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Witam wszystkich,
w 2016 roku na konkursie modelarskim w Kielcach kupiłem niniejszy model prosto od wydawcy, od niejakiego Pana Łukasza, taniej niż w sklepie internetowym a na model trochę żona mnie namówiła :-) i chciałbym Wam zaprezentować poniekąd irracjonalne podejście do projektowania modeli, wobec czego przedstawiam Wam projekt modelu mojego ulubionego lotniskowca, który wyszedł ze stajni Angraf, spod kreski Pana Dariusza Wandtke. I już, na przysłowiowe, "Dzień dobry" otrzymujemy wycinankę wydrukowaną na formacie B4 w druku cyfrowym. Nadmienię, iż model po sklejeniu ma 132 cm długości...(!) także "kawał modelu"
Poniżej okładka wycinanki Graf Zeppelin'a na tle okładki Romy

w środku otrzymujemy opis budowy, rys historyczny, co będzie potrzebne itd.

i kolejna gafa(?), ten obraz rzutu z góry jest JEDYNYM zbiorczym rysunkiem CAŁEGO modelu, NIE MA rzutów z boku,

ale są też inne rysunki, których jest kilka stron, muszę przyznać, że te rysunki są dość dobre i szczegółowe.

Kolejne strony to oczywiście wręgi wydrukowane na papierze 80g/m2, a także dość szczegółowo zaprojektowane elementy, co dla niektórych modelarzy jest plusem a dla innych minusem

ładny pokład i poszycie kadłuba, które zostawiam Wam do przemyślenia,nadmienię, że takich elementów kadłuba na tym gigancie jest kilkanaście...

Najlepsze zostawiłem na koniec, otóż zwróćcie uwagę na niektóre części w laserach...


TAK, zgadliście :-) są podwójne części a dlaczego? a no dlatego, że Angraf zamiast wydrukować je na dwumilimetrowej tekturze, jak to zaleca podklejać wręgi szkieletu, wyciął je na jednomilimetrowej tekturze. Dotyczy to wszystkich, dosłownie wszystkich części, które należy podkleić. Wszystko jest wycięte na tekturze 1 mm... (na stronie angrafu kosztuje ponad 90pln)
Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia codo tego modelu. Z jednej strony kręci mnie aby chociaż szkielet złożyć (już miałem w zamiarach, ale jak dokładnie sprawdziłem to mi chęć odeszła) a z drugiej strony model może czekać na wiecznie niesklejenie.
Oczywiście nie określam tego modelu jako "niesklajalny", gdyż go nie znam i nie sklajałem. Jest to tylko i wyłącznie RECENZJA wycinanki, a tekst "irracjonalne podejście" odnosi się do rozmiaru samej wycinanki względem wielkości okrętu.
No nic, w każdym razie gdybyście mieli jakieś pytania to śmiało piszcie. Postaram się odpowiedzieć.

PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
29-11-18 20:03  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Sebastian W. 

Na Forum:
Galerie - 5
 

Z tego co pamiętam to w Yamato od Pana Halińskiego projekt również przewidywał szkielet z dwu milimetrowej tektury i oryginalne lasery także wypalone były "podwójnie" na tekturze jedno milimetrowej. Może plotery mają jakieś ograniczenie co do grubości?

 
29-11-18 21:11  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Strzelam ze chodzi o moc lasera, żeby wyciac cos z tektury piwnej gr.2mm trzeba podkręcić moc lasera, ale wieksza moc lasera to tez więcej ciepla na dluzszej/grubszej drodze ciecia - pewnie pali sie. Zgaduje tez ze z tego samego powodu wregi wycinane laserowo są z tektury piwnej a nie szarej gr.1mm, szara tektura pewnie tez wymaga więcej mocy wiazki a taka moc powoduje zapkon szarej tektury 1mm.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
29-11-18 21:21  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Czy jest gdzie w intrenecie galeria tego modelu ?

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
29-11-18 21:47  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wycinanie na tekturze 1mm elementów przewidzianych na 2 mm to standard. Haliński tak robi, GPM, Dom Bumagi też.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
29-11-18 22:07  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest http://www.kartonmodellbau.net/pics/gebaut/Schiffe-Flugzeugtraeger/Graf%20Zeppelin%20Angraf%201-2008%201_200/Graf%20Zeppelin%20Angraf%201-2008%201_200.htm

 
30-11-18 00:27  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Roma z GPM wręgi miała na jedno i dwumilmetrowej w zależności do czego te wręgi potrzebne, Dar Mlodzieży z GPM tez kilka różnych grubosci, Trzech Hierarchów z Bumażnoje też na różnych grubościach, Bellona z Shipyard'u też na różnych grubościach wycięte wręgi. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie trochę to dziwne, że wydawnictwo nie postarało się o różne grubości. Te wręgi może i są w standardowej cenie jak na wręgi do takiego okrętu, ale niektóre szkielety są lepiej zrobione.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
30-11-18 06:43  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ten model ukazał się jakieś 10 lat temu w offsecie, teraz to cyfrowy odgrzewany kotlet. Była kiedyś dyskusja.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
30-11-18 07:39  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Miałem wręgi do Orła z MM produkcji GPM i była to tektura 2mm, wieć to raczej nie kwestia technicznego niedasie. Raczej względy ekonomiczne.

 
30-11-18 07:51  Odp: [RECENZJA] Graf Zeppelin, Angraf, 1:200
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Standardem jest, że od wielu lat Answer wydaje modele okrętów które można nazwać mianem sylwetkowych. Dostajesz projekt okrętu ktory trzeba dofinansowac. Nie bez przyczyny w większości modeli Answera pojawia sie jedno nazwisko i jedno z dwóch imion. Hurtowa produkcja projektów.

Stąd objętość wycinanki o ktorej napisałeś.
Ja mam ten model w offsecie. Kolorystyka generalnie pozostawia wiele do zyczenia. To jest wiekowy projekt pana, ktory nawet dzis robi w projektach okretow takie babole ze kleic się odechciewa.

--

Post zmieniony (30-11-18 08:07)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024