FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-11-18 22:19  Odp: [Technika] Łączenie krawędzi poszycia
michal84 

Na Forum:
Relacje w toku - 1

Alski, mam w głowie dwie koncepcję. Jedna to użycie wskazówek Laszlika, a druga to użycie samego BCG i wcześniejsza impregnacja BCG uformowanych oklejek krawędzi oraz złączeniu ich na styk również za pomocą BCG, na specjalnym "kopycie", które zapobiegnie różnicy grubości łączeń kartonu. Dziękuję koledzy za wszystkie pomysły !!! Jak uda mi się uporać z techniką to na pewno wrzucę coś w ten temacie. Mam jeszcze jedną wycinankę Ślązaka, więc na nim mogę potestować. Jeśli się uda, to wykorzystam formę do budowy okrętu bliźniaka. Dzięki pozostałym za udział w rozmowie !!

--
Moje galerie i relacje - https://kartonowe-hobby.pl/galeria-i-relacje/

Odpowiedz na tę wiadomość 

29-11-18 06:16  Odp: [Technika] Łączenie krawędzi poszycia
IJN Łukasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 12

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1

W moim przypadku sprawdza się butapren i idealne dopasowanie oklejek. A je udaje się zgrać nawet na trzech krawędziach jednocześnie czyli styk z sasiednią oklejką i dwiema butami na styk. Wiele ułatwia podposzycie i dzielenie oklejki na stępce. Oklejkę można nawet podzielić w trzech miejscach bo są jeszcze przecież stępki przeciwpochylowe. To tyle jeśli chodzi o kadłuby pływadeł.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...

P.s Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia.

W stoczni: IJN Ise , IJN Hiei

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2018