FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 
18-10-18 22:06  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Świętna robota. Nawet nie widać linii łączeń między segmentami.

 
18-10-18 22:23  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Robert   

Chylę czoła,masz waść talent

 
19-10-18 09:31  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Wykonanie rewelacyjne.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
25-11-18 21:46  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Cześć, aktualizujemy postępy kolejnego etapu jakim są wloty powietrza, osłony wlotu i osłony silnika .
Wzorowałem się relacją z białego forum https://papermodels.pl/showthread.php?tid=6286&page=5 oczywiście nie wszystko, mam swoje wizje :D po przemyśleniach nie wielkich ;D
postanowiłem nie kleić osłon powietrza i silnika w całości tylko podzieliłem na etapy widoczne na zdjęciach .






I całość która przestawiona jest w takim stylu .







Poniżej przestawiam stojak który zdał jak najbardziej egzamin, skleiłem na nim całe poszycie kadłuba, wnęki tylne i wloty .
Słupki są przykręcone na jedną śrubę każdy to czyni stojak elastycznym, jest to ważne by np. nie złamać modelu itd.
Przyda się na pewno .
Pozdrawiam.

 
26-11-18 09:03  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kibicuję :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
26-11-18 10:29  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ni cholery nie wiem o czym piszesz. Ale zdjecia pokazuja, ze wiesz co robisz i dobrze to wychodzi. Takze trzymam kciuki za dalsza budowe modelu, bo do prostych to on na pewno nie nalezy, wiec tym wieksze brawa.

 
26-11-18 10:51  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Jak ja uwielbiam sylwetkę tego samolotu. O jakości wykonania się nie wypowiem, bo to dla mnie kosmos i sprawa niepojęta.

 
26-11-18 19:11  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Marius   

Witam wszystkich. Arche, model jak model , co tu dużo pisać, ale ten twój ELASTYCZNY stojak to mnie rozwalił, rewelacja.
pozdrawiam Mariusz

 
26-11-18 20:19  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Dzięki panowie, zapowiedź umieszczona na pierwszym zdjęciu, następnie silniki skrzydła itd.
Drugie foto to planowana ekspozycja, klamka co do ekspozycji nie zapadła ale to jeszcze sporo pracy do takiej decyzji.



Pozdrawiam.

Post zmieniony (26-11-18 20:45)

 
03-03-19 15:51  Odp: [R] MIG-29A MILITARY MODEL (1:33) A.Haliński
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam, praktycznie mija rok od rozpoczęcia obecnej relacji to muszę przyznać, że mam świadomość bardzo rzadkiej i ociągającej się
aktualizacji, praca przy modelu jest bardzo wymagająca .
Mnóstwo detali sprawiają, że prace trwają latami :D ale każdy detal przynosi
dużo satysfakcji, jak dla modelarza o małym doświadczeniu budowa niech twa nawet trzy lata niż miał bym za dużo spatolić :D to jak praca dyplomowa .
Dobrze to jedziemy.


Statecznik obejmuje częściowo dolne poszycie kadłuba, co wiąże się z trudnym spasowaniem stateczników do kadłuba u mnie nie obeszło się bez szlifowania
dolnych wręg kadłuba, po takim zabiegu szlifowania stateczniki spasował się na pstryk i klik a do odpowiedniego odchylenia pionu statecznika służy szablon S1 bez niego
nie ma sensu nawet przymierzać stateczników...








Hamulec aerodynamiczny będzie zamknięty pomimo tego wnętrze zostało wykonane w całości dla wzmocnienia formy klap hamulca, na zdjęciu przedstawiłem patent z szybą, służy do większej kontroli przy sklejaniu części ze sobą, taki drobiazg :D






Zimą skupiłem się więcej na wykonaniu czasochłonnych i drobno detalicznych części, w tym podwozie przednie i główne .
Koła wykonane z kartonu na zasadzie toczenia , i wzmocnione klejem cyjanoakrylowy .


Goleń podwozia przedniego w zasadzie składa się tak samo jak autentyczne, czyli część amortyzatora-siłownika chowa się co skraca wysokość goleń-a . Pozwoli mi to schować goleń nie zamykając pokryw podwozia, jak wspominałem model będzie w pozycji zaraz po starcie z otwartymi pokrywami i schowaną goleń na 80% a tak że opcja z prezentacją modelu na kołach, to duże wyzwanie i masa pracy :)



Wracając do tematu pozycji modelu, czeka mnie jeszcze jedno wyzwanie dysze wylotowe silnika .
Średnica dysz wylotowych jest inna w locie niż na postoju, wpadłem na pomysł, że zeskanuję i wydrukuję części dysz wylotowych tworząc surówkę, to mi da możliwość testowania, zmniejszenia średnicy dysz .Może nie taka średnica jak na zdjęciu ale coś pomiędzy .


Pozdrawiam Arche.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024