FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-11-18 09:27  [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Model wykonany w roku 2017, jako uzupełnienie do kompletu z ciągnikiem gąsienicowym Sd. Kfz. 7 tego samego wydawnictwa.
Na początek tylko kilka nienajlepszych zdjęć:



--

Post zmieniony (12-12-18 09:11)

 
20-11-18 19:14  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
malakser 



Na Forum:
Galerie - 24
 

Elegancki . Czyściutki aż miło popatrzeć .

 
20-11-18 19:28  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To malowane? Znalazłem przy porządkach dwa x ciągnik siódemkę i flaka i jak na dziś to lekko biedne opracowania. Ale po sklejeniu to dobrze wychodzi, a nawet bardzo dobrze. I dzięki twojej galeri zeszyty wjechały na górę w kolejce.

 
20-11-18 22:07  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

ABC malowane ciągnik też.
W tamtych czasach te modele były doskonałe, cena mnie trochę zablokowała ale dałem radę, to było 20 lat temu :-)
Mariusz malowany lepiej wygląda, gratuluję wykonania.

 
21-11-18 12:59  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
klepper   

Piękna robota. Sam już od kilku lat mozolnie lepię to działo... i pewnie za kilka kolejnych skończę ;)
Jak kolega zrobił takie fajne felgi do podwozia Flaka? W wycinance są uproszczone, płaskie.

 
21-11-18 13:47  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ładna armatka,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-11-18 08:15  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Dziękuję Wam, koledzy. Lejecie miód na moje skołatane nerwy - na innej mojej relacji niedawno oberwało mi się za takie malowanie...

ABC:
O ile ciągnik malowałem tylko częściowo (po pierwsze zorientowałem się, że trzeba będzie to zrobić już w trakcie budowy, po drugie postanowiłem trochę poeksperymentować), o tyle budowa armaty została tak zaplanowana choćby po to, żeby oba modele tworzyły jeden zestaw. Poza tym moje umiejętności wzrosły w tym czasie na tyle, że sporo części przerabiałem lub wręcz dorabiałem - naturalną wydaje się wówczas konieczność ich pomalowania.

klepper:
Takimi dorabianymi częściami były koła - w ciągniku nieco tylko je uplastyczniłem, natomiast w armacie postanowiłem wykonać je całkowicie od nowa, chociaż miałem już wykonane pierwsze elementy kół w standardzie. W tym celu skorzystałem z projektu Jerzego ‘Jurgena’ Janukowicza, dostępnego w czeluściach internetu w formacie .pdf. I tu zaczęły się schody: jako że z pewnych względów rozpocząłem budowę modelu od opon (tak, tak!) według jednego z moich szalonych pomysłów (nie nie do końca udanego ;)), niektóre elementy tych felg musiały zostać przeskalowane i dopiero wzięte na Olfę. Niemniej jednak kółka wyszły bardzo ładnie i prezentują się dużo lepiej od wycinankowych.

P. S.
Modele chcę jeszcze uzupełnić o stosowne kalkomanie, których niestety jak na razie nie mogę namierzyć... Może któryś z kolegów będzie coś wiedział na temat możliwości zakupu, przytulenia czy wejścia w posiadanie takowych?

Zestaw zamierzam prezentować w gablocie z dioramką w klimacie pustynnym - poszukuję też kilku palm o wysokości 20 - 30 cm.

Acha, i dodam jeszcze tylko, że wszystkie podstawowe elementy w tej armacie są ruchome...

--

Post zmieniony (22-11-18 08:18)

 
22-11-18 12:49  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Ten model mi się również bardzo podoba a z tymi Twoimi skołatanymi nerwami to tak spokojnie. Jeśli prezentujesz modele na forum to musisz się liczyć z tym, że ktoś powie że mu się to nie podoba bo widzi w Tobie potencjał i chce abyś się wspiął na wyższy pułap. Ja i pewnie wielu innych kolegów widzą ten potencjał, więc nie ubolewaj nad konstruktywną krytyką tylko działaj bo możesz dużo więcej :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
22-11-18 14:09  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nie przypuszczałem, że moja drobna uwaga na temat malowania tak skołatała Twoje nerwy.
Nie myśl, że jestem złośliwy, ale malowanie flaka też mi się nie podoba. Wygląda jakbyś używał zbyt gęstej farby, przez co powierzchnia wygląda na wytynkowaną a nie pomalowaną. Widać wyraźne ślady po pędzlu. I nie chodzi tu o udowodnienie Ci, że źle malujesz, ale o uczciwe i koleżeńskie wskazanie na to co źle robisz i pomocy, doradzeniu. Tak działa forum modelarskie. Właściwie to ja powinienem się obrazić, że zignorowałeś moje wcześniejsze pytania. Jeżeli jednak piszesz, że tak malujesz, bo tak Ci się podoba, to okey. Tylko, że nie wszystkim musi się to podobać.
Muszę jednak uczciwie przyznać, że sklejenie obu modeli (armaty i ciągnika), to nie lada wyczyn. Zwłaszcza, że to kreda. I tego Ci gratuluję.

--
serwusik

 
22-11-18 23:06  Odp: [G] 6. Niemiecka armata przeciwlotnicza Flak 36/37, Military Model 1-2/96
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

mariuszqlca, tyle elementów przerabiałeś w tym modelu, a ta rachityczna podpora lufy umknęła Twojej uwadze?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024