FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 27Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 
09-10-18 15:09  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Piękne kotwiczki!
Taki stary ten Revenge, że ciężko cokolwiek znaleźć o odciągach. Może wzoruj się na Wasie? Jest różnica w latach, ale same odciągi mogą się zbytnio nie różnić. Ewentualnie na tej rekonstrukcji (1+2) masz odciągi mocowane do listwy wzmacniającej/odbojnicy. Na ostatnim (3) jest strona z Modfelda - na samej górze po prawej typowy odciąg XVII-wieczny. (ja bym poszedł w Wasę)
1.

2.

3.


Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
09-10-18 20:01  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Sam mam problem z odciągami... Jeszcze nigdy nie zrobiłem porządnych... Może w następnym modelu, bo w LBP też nie zrobiłem ich poprawnie. Ale Lepic zrobi odciągi że hej :)

--
54323031

 
11-10-18 20:46  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Wystrugałem takie cóś:

Obejma jufersa standardowa- drut miedziany malowany,
a odciąg- pojedynczy drut spłaszczony na końcach i z przewierconymi otworami.
Spłaszczenia przesunięte względem siebie o, 90 stopni. Przy łączeniu z odbojnicą odgięta od pionu.
Tymczasowo ustalone drutem, jutro przychodzą mi gwoździki :)

--

Post zmieniony (16-10-18 07:56)

 
11-10-18 21:07  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No pięknie to wygląda, tylko mocowanie na jeden gwoździk, to chyba za mało. A może będzie jeszcze jakaś nakładka na to i mocowanie będzie dwupunktowe.

Ale jak widzę w innych produkcjach tego modelu, to w większości jest tylko jeden punkt mocowania.

--

Post zmieniony (11-10-18 21:12)

 
12-10-18 09:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W oczekiwaniu na gwoździki produkcja talrepów (bo chyba tak nazywa się całość mocowania)
idzie do przodu. Powoli,mozolnie,ale....
Mocowanie na jeden gwoździk przewiduje SHIPYARD,więc chyba nie będę poprawiał/przerabiał.
Takie rozwiązanie mi się podoba :)

--

Post zmieniony (16-10-18 07:57)

 
12-10-18 10:42  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem wpis w kontekście załączonego zdjęcia, ale talrep to nie jest jufers z obejmą. Talrep to lina służąca do napinania olinowania stałego (najczęściej want choć nie tylko), przeciągana pomiędzy otworami jufersów – górnych zamocowanych np. do wanty i dolnych mocowanych do ławy wantowej za pomocą metalowych okuć. Nie jestem pewien, jak wyglądało to w epoce galeonów, ale na Victory tarlep wiązało sie tak:



To się powymądrzałem:)

--

Post zmieniony (12-10-18 11:05)

 
12-10-18 11:22  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

O widzisz Pan! I zawsze coś nowego się człowiek dowie :)
Kiedy szukałem gotowych okuć i odciągów taka nazwa "rzuciła mi się w oczy"
i przypasowałem to do swoich wypocin, a tu masz ...co innego.
Nic to, jak zwał tak zwał. Przyszły mi właśnie gwoździki :)

--

Post zmieniony (12-10-18 11:27)

 
12-10-18 21:01  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Za Wikipedią:
Wantownik, podwięź wantowa lub podwięź burtowa – metalowe okucie służące do mocowania want lub innych lin olinowania stałego do kadłuba. Jego zadaniem jest rozłożenie naprężeń na jak największą liczbę elementów konstrukcyjnych kadłuba jednostki. Może mieć otwory służące do regulacji napięcia, gdy zachodzi potrzeba zbudowania tzw. drabinki wantowej. Konstrukcja podwięzi burtowej może być bardzo różna i zależy od rozmiarów kadłuba oraz techniki jego wykonania.

Sam się tego dopiero dowiedziałem, też to wszystko nazywałem talrepem :))

--
Siwy

 
21-11-18 11:13  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witajcie,witajcie!!!
Chwila odpoczynku od "metaloplastyki" i powstało takie cóś:

Zadaszenie galeryjki rufowej strona prawa.
Przy okazji musiałem rozwalić poręcz balustrady bo nie mieściły się słupy podtrzymujące.(jakiś 1mm różnicy wysokości)
Na zdjęciach widać,że tylna część balustrady jeszcze nie jest zrobiona, ale szybko to idzie,więc....
Pozdrawiam -Lepic

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
21-11-18 12:53  Odp: [R] HMS Revenge (1:72) na bazie SHIPYARD
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

O, kur... cze! I zaniemówiłem....
Rewelacja.
(w związku z twoimi ostatnimi trzema zdjęciami przeprowadzam się w Bieszczady:-))

Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 20 z 27Strony:  <=  <-  18  19  20  21  22  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024