FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
19-11-18 16:30  Odp: [R/G] Smok galeon na bazie MM z 2010
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dziękuję wszystkim za wyrazy uznania.

Petrov Twoje żaglowce są ładniej wykonane i zazdroszczę Ci,

Masz rację że najważniejsze jest tylko aby się publiczności podobały, a nie ma co męczyć się nad szczegółami konstrukcyjnymi z epoki , bo publiczność i tak się na tym nie zna :)

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
19-11-18 17:26  Odp: [R/G] Smok galeon na bazie MM z 2010
Panda   

Witaj.

Ładne wykonanie. Jeszcze muszę znaleźć czas na dokładniejsze przejrzenie zdjęć, ale ogólnie Smok wygląda okazale. Muszę kiedyś swojego skończyć.
Jak wykonałeś żagle?

 
19-11-18 18:01  Odp: [R/G] Smok galeon na bazie MM z 2010
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Dzień dobry Panda
Co prawda temat żagli był już nie raz na różnych forach ale powiem jak ja to zrobiłem.
Płótno batystowe nakrochmaliłem, rozprasowałem, potem podłożyłem szablon papierowy żagla,( prześwituje przez batyst) narysowałem bryty, nie szyłem bo uznałem to za nie potrzebne, wyciąłem, wrzuciłem do garnuszka z zaparzoną herbatą, najlepiej na całą noc aby je przyciemnić, po wyschnięciu przykleiłem liklinę na obrzeżach ( używając delikatnie kleju szewskiego przezroczystego) teraz położyłem na plastikowej butelce po wodzie gazowanej, spryskałem lakierem do włosów mojej żony aby po wyschnięciu były wypukłe :) i tyle.

Powodzenia, jeśli jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem :)

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024