FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-10-18 12:51  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

I gotowe zbiorniki w nowym malowaniu oraz wykonane i zmontowane w tym tygodniu przednie zawieszenie skrętne:





P. S.
Zrobiłem też od nowa i wymieniłem nieszczęsne, obiecane co bardziej ortodoksyjnym kolegom, koła w moim poprzednim modelu samolotu Barracuda:



Post zmieniony (05-10-18 12:56)

 
05-10-18 17:03  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zbiorniki i rama wyglądają bardziej na pobrudzone niż pomalowane. Jakiej farby używasz?
No i z czego tym razem wymontowałeś kółka?

--
serwusik

 
08-10-18 13:41  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Pojawiają się pierwsze elementy tylnego zawieszenia:


--

Post zmieniony (09-10-18 14:07)

 
12-10-18 16:56  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Teraz resory i amortyzatory:



i przechodzę do tylnych mostów oraz elementów przeniesienia napędu.

--

Post zmieniony (12-10-18 16:58)

 
18-10-18 10:04  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Tylne mosty gotowe.
Pokusiłem się nawet (oczywiście w ramach eksperymentu) o wykonanie ruchomych przegubów Cardana. Owszem, działają, jednak znowu jest to całkowicie nieprzydatne w tym modelu - silnik raczej nie będzie się obracał ;). Aczkolwiek, może kiedyś - kto wie?...



Czas na jednostkę napędową...

--

Post zmieniony (19-10-18 08:28)

 
26-10-18 10:37  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Znowu nie mam za dużo czasu - dzisiaj tylko kilka zdjęć z budowy: chłodnica i wentylator prawie gotowe, blok silnika ze sprzęgłem i skrzynią biegów w trakcie. Znalazłem w sieci trochę dobrych zdjęć tego modelu silnika, więc będę się starał go dość wiernie odwzorować.


--

Post zmieniony (26-10-18 11:19)

 
19-11-18 11:45  [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Witajcie po przerwie w relacji, ale nie w budowie. Dłubię przy silniku i choć prace powoli posuwają się naprzód, jestem z ich wyników dość zadowolony. Dotychczasowe postępy przedstawiam na poniższych zdjęciach:



--

Post zmieniony (21-01-23 20:55)

 
20-11-18 15:34  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Widzę, że zwyczajnie zignorowałeś komentarz o malowaniu.
Spróbuję jednak pociągnąć temat, gdyż też uważam że Twoje malowanie wygląda słabo.
Dotyczy to nie tylkoe tego modelu, ale wszystkich, które zaprezentowałeś.
Czemu brniesz w coś, co Ci nie wychodzi? Po co malujesz wszystko pędzlem, najprawdopodobniej kiepskiej jakości, źle rozcieńczonymi farbami?
Jeżeli już maluje się cały model, to nie po to, by wyglądał jak zabawka z plasteliny, tylko żeby nadać mu barwę, teksturę i ślady eksploatacji upodabniające go do oryginału. U Ciebie wszystko wygląda jak pomazane farbą do malowania ścian.
Dlaczego nie spróbujesz skleić czegoś w standardzie, skupiając się na retuszowaniu, skoro malowanie Ci nie idzie?
W modelu ciągnika artyleryjskiego, który dziś zaprezentowałeś jest jeszcze gorzej. Część modelu jest przemalowana a część przedstawia oryginalny kolor z wycinanki.
Podobnie było w Barracudzie, jednak w przypadku modelu samolotu jeszcze dało się to jeszcze jakość znieść.
Wybacz, ale niestety nie podoba mi się to co robisz.

--
https://www.facebook.com/Card-Models-By-Maciej-Lach-848667298662956/

 
21-11-18 08:29  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 4

Witam Cię, laszliku.
Rzeczywiście, zignorowałem to, ponieważ miałeś całkowitą rację - swoją rację.
Wiję się jak piskorz pod ogniem Twojej krytyki, nie mając żadnych argumentów na swoją obronę, może poza jednym:
MNIE SIĘ TO PO PROSTU PODOBA! - i to jest moja racja.
Widzisz, laszliku, ja maluję swoje modele właśnie tak z powodów, o których nie musisz wiedzieć, natomiast mnie one mocno ograniczają. Jako pasjonat modelarstwa kartonowego mam do wyboru: albo wykonać tak jak teraz, albo wcale. Możemy przyjąć, że taki mam styl.
Przykro mi, że Ci się to nie podoba - ja, moi znajomi i co dziwne, niektórzy forumowicze, mamy inne zdanie, dlatego teraz Ty wybacz,
ale będę Ci tę nieprzyjemność sprawiał nadal, aczkolwiek zawsze przyjmuję uwagi krytyczne - to, czy się do nich zastosuję jest zupełnie inną sprawą.
Laszlik, nie czuję się urażony - rozumiem Twoje pobudki. Po prostu nasze spojrzenia na to cudowne hobby są różne - ja jak artysta
(oczywiście amator) czerpię z tego spontaniczną radość, Ty jak inżynier jesteś nastawiony na cele i wyniki.
Tyz piknie!
Pozdrawiam serdecznie

--

Post zmieniony (21-11-18 09:24)

 
21-11-18 10:24  Odp: [R] 2. Mack Super-Liner Fly Model 132
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Podoba mi się to co robisz a szczególnie to co zrobiłeś z silnikiem. Ja tak nie potrafię. Czy cały silnik był w zestawie czy dokładałeś coś od siebie?

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024