FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 19Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-11-18 20:49  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Jest pięknie.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
14-11-18 21:21  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czołem Rysiek
Nie przejmuj się tym szczegółem :)
To chyba najbardziej kartonowy model w Twoim wykonaniu :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
14-11-18 22:43  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Czy dobrze widzę? Poprawiłeś krzyżyk?

--
serwusik

 
15-11-18 11:40  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Nic nie poprawiałem. Poprawić można piórkiem i tuszem ale nie z "wolnej ręki" tylko przy linijce i i na płaskiej powierzchni. Druga strona medalu to problem rozlewania tuszu na malowanej akrylem powierzchni.

 
18-11-18 11:55  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Radosnej "tfórczości" ciąg dalszy :-)
Kokpit - zauważone różnice w stosunku do oryginału i braki w projekcie


Elementy wyposażenia - jestem świadomy ich niedoskonałości ale bardziej precyzyjnych nie jestem w stanie wykonać (dotyczy to również napisu "Mani").
Teraz kolej na mocowania dźwigarów dolnych skrzydeł i pokrywy zbiorników.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
18-11-18 11:58  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jakoś tych niedoskonałości nie widzę :) Wszystkie szczególiki wykonałeś bardzo dobrze.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-11-18 21:16  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Tak, kabina wygląda świetnie, a po "Mani" widać, że drżenie ręki ustało. Czyżbyś stosował doping z soku z ziemniaka?

--
serwusik

 
18-11-18 21:41  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Fajnie to latadło Panie Ci wychodzi.

 
19-11-18 17:08  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam jak zwykle wieczorowa porą,
Lelum Polelum - ":Sok z ziemniaków" ? Preferuję szlachetniejsze trunki - nalewki domowej produkcji :-)
Drżenie nie ma zamiaru ustąpić - wina złego PESEL-u. A na poważnie to opieram rękę o stół a palcami lewej obejmuję palec wskazujący i kciuk z piórkiem.
Pokrywy przedziału zbiorników paliwowych oraz uchwyty do mocowania dźwigarów dolnego płata.

Wszystkie elementy (listwy, uchwyty) - dodane (brak w projekcie)
Dwa odcinki dźwigarów dolnego płata wsunięte by w miarę przy wyposażaniu pokryw zachować właściwe ich położenie.
Dźwigary zrobię nie z pręta stalowego a z drutu (śr. 1 mm), by wyginając go ewentualnie skorygować ustawienie skrzydeł - krawędź spływu jest poniżej krawędzi natarcia (kąt natarcia) i są one ukośnie mocowane.
Zastanawiałem się nad pokrywami, że są one pod dźwigarami co uniemożliwia ich uchylanie. Ale tak jest i z tego wniosek, że dopiero po demontażu skrzydeł był dostęp do zbiorników. Co najmniej dziwne.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
23-11-18 18:19  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Zaczynam od błędów, które popełniłem :
- pomiędzy górną powierzchnią statecznika poziomego a dolną krawędzią steru kierunku winien być odstęp i już tego nie poprawię

- pawęż rufy łodzi zrobiłem obłą - poprawiłem

Jak rufa łodzi to i ster. W projekcie brak cięgien steru i osłony ich wejścia w pokład kadłuba.

Usterzenie
Prócz cięgien sterów - kierunku i poziomu w projekcie brak jakichkolwiek rysunków odciągów usterzenia a jest ich trochę.
W projekcie statecznik poziomy ma dużą cięciwę (jest profilowany)

Ja zrobiłem go jako płytowy wzorując się na zdjęciach z muzeum i relacji budowy we wspomnianym piśmie "Modelismo".

Po wycięciu płaszczyzn pomalowałem je farbką akrylową, wytłoczyłem linie przebiegu żeber i okleiłem "płyty" (tektura 1 mm), których krawędzie natarcia oszlifowałem na okrągło a stery na krawędziach spływu cieniowałem. "Płyty" oczywiście miały mniejszy wymiar niż oklejki tak by krawędź natarcia i góra mogła być zaokrąglona.

Zmiany i dodatkowe elementy usterzenia

I na koniec rufa z poprawioną pawężą, dodane boczne uchwyty (nieciekawie zrobione) i ster w trakcie budowy - osadzony na zeszlifowanej wykałaczce, jeszcze nie skończony.

Stelaż usterzenia będę robił z drutu a przyszłościowo (dotyczy drucianej konstrukcji z silnikiem) mam pytanie o klej do metalu. Chodzi o klejenie drutu 0,5 i 1 mm. Lutowanie odpada, nie mam lutownicy i nigdy niczego nie lutowałem.
Pozdrawiam,
Ryszard

Post zmieniony (23-11-18 18:22)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 19Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024