FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-11-18 12:15  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za dobre słowa. Nie, nie drukowałem na barwionce. Widać to na drugim zdjęciu gdzie widoczna jest połowa zaznaczenia miejsca na uchwyt rurki. Teraz jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że muszę to zamalować. Niestety zaznaczenia się nie zgrywają i uchwyt nie zakrywa tych czarnych linii.

Co do kolorów to długo, długo mieszałem i eksperymentowałem ale jak widać opłacało się. Trafiłem dość dobrze. Tutaj kolejna nauka. Kolor retuszu do kartonu jest o wiele jaśniejszy od koloru retuszu igły lekarskiej. Na zdjęciach widać różnicę odcieni, w realu już nie tak bardzo.

Dziękuję za oglądanie i czytanie moich wypocin :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
14-11-18 15:38  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ponury 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Sachsen był pięknym w swej brzydocie okrętem, ale takie są właśnie najładniejsze. Kibicuję

 
19-01-19 12:54  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam po długiej przerwie. Wena wróciła i w efekcie udało się skończyć kominy. Efekty poniżej.
Mam nadzieję że weny starczy na nawiewniki bo jest ich kilka :-)



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
19-01-19 13:29  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Wow :-), ekstra to wygląda. Okręcik piękny i wykonanie też. Kibicuję.

pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
19-01-19 14:24  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

SUPER !

 
19-01-19 17:08  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Brawa dla weny - duś ją do oporu, bo dobrze idzie robota:-)
Ciekawy brzydal powstaje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-11-19 19:33  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam Szanowne Grono po długiej przerwie. Z powodów osobistych wiosna i lato minęły bez postępów modelarskich. Na szczęście jesień w pełni i w końcu jest czas posiedzieć przy biurku. Na razie postępów niewiele ale wystarczająco żeby już widzieć piękno tej szkarady. Maszt na razie na sucho.



W trakcie składania znajduję dużo drobiazgów które są może lekko irytujące ale nie psują przyjemności z klejenia. N.p. brakujące oznaczenia pod słupki relingów, zbyt duże białe zaznaczenia przyklejenia elementów itp. W sumie nic wielkiego ale trzeba wszystko sprawdzać dwa razy. Dały mi trochę we znaki elementy z listków których to sklejanie będę musiał jeszcze potrenować. Tak poza tym model bardzo fajny.

Mam nadzieję że życie pozwoli i nie trzeba będzie tak długo czekać na kolejną aktualizację :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
11-11-19 22:15  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Autora modelu nie znam, ale sam model chętnie bym pooglądał w Aleksandrowie ;)

--


"Tak tak, nie tylko żuczki potrafią ulepić z byle g.... cos ciekawego:-) Modelarze to ich bliscy pobratymcy:-)" - StuG

 
24-11-19 22:30  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Pierwsze koty za relingi. Pierwszy raz robię reling w pełni miedziany, wcześniej używałem drutu mosiężnego. Bardzo ciężko to idzie i nie jestem zadowolony z efektu. Patrząc na to jak wiele słupków połamałem po drugiej stronie tego pomostu, zgaduje że dokończenie drugiej strony będzie trwało dłużej i na pewno będzie okraszone pełnym wachlarzem wyrażeń z ciemnej strony słownika.



--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
24-11-19 23:17  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jeśli to drut 0,1, to nawet mucha swoim ciężarem go powygina ;)
Przy takich kształtach poprzeczek dobrze kształtować je najpierw na szablonie.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 11Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024