FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-03-18 15:18  [R/G] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam w pierwszej relacji od bardzo długiego czasu. Przedmiotem jest SMS Sachsen z Domu Bumagi, w skali 1:200. W zasadzie zawsze budowałem samoloty ale zmieniło się to gdy dwa lata temu, na parkingu pod MDK w Przeciszowie, znajomy pokazał mi Sachsena. Byłem świeżo po zbudowaniu U-570 i z wielką ochotą wracałem do samolotów. Jednak Sachsen jest tak brzydki że w przeciwieństwie do rasowych sylwetek okrętów nowocześniejszych, natychmiast przykuł moją uwagę, dokładnie tak jak rozjechana sarna przyciąga oczy na autostradzie. Śmiało można zakwalifikować ten okręt do kategorii "twarz którą kochać może tylko matka". Sachsen był powodem dlaczego zbudowałem PC-553 i uczyłem się na nim podstaw budowy okrętów.

Wg tradycji prezentuję okładkę:



Model rozpoczęty jesienią zeszłego roku. Wykorzystuję gotowy szkielet, dodatki cięte laserem i metalowe lufy. Wszystkie dodatki zakupione w GPM. Jak na razie nie napotkałem większych problemów w projekcie a te wszystkie "kfiatki" widoczne na zdjęciach to mój brak doświadczenia, wyobraźni i młodzieńczego zapału. Jest to trzeci kadłub jaki zbudowałem i wydaje mi się że jak na moje umiejętności to był on trudny. Autor założył łączenie oklein na wręgach, bez sklejek. Tam gdzie trafiłem na wręgi to tak zrobiłem, w innych miejscach pomagałem sobie kalką techniczną. Wyszło jak wyszło choć tragedii nie ma. Niestety zdjęć spodu kadłuba już nie mam, dzięki zdechłej karcie pamięci w telefonie. Jako że model wg. tradycji stepowych jest już nabity na dwa pale, tychże zdjęć od dołu nie będzie. Oto i ów wcześniej wspomniany kadłub w kilku fazach budowy:



Jeżeli nie przypatrywać się z bliska i zbyt długo to śruby nawet się udały:



Następnie zbudowałem wieżyczkę i osadziłem w kadłubie. Niestety tutaj coś mi uciekło i z boku wieżyczki musiałem podmalować białe pole, które miało być zasłonięte przez kadłub. Minus dla autora bo w przeciwieństwie do okleiny wieży, na innych częściach miejsca przyklejenia są zaznaczone delikatną białą linią a nie ogromnym, białym polem.



Klatki schodova:



Podstawy pod działa:



Choć małe są szanse że ktoś doczyta do końca tego odcinka to muszę tutaj wstawić pytanie do znawców tego okresu: na jaki kolor malować lufy dział? Z góry dziękuję za podpowiedź. Z dołu natomiast dziękuję za poświęcenie cennego czasu, w pracy lub na tronie rodzinnym, na czytanie moich wypocin. Pozdrawiam i do następnego.

--

Post zmieniony (26-05-20 14:28)

 
05-03-18 16:36  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy temat wybrałeś.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
05-03-18 16:41  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Seweryn F.   

No wreszcie jakiś prawdziwy okręt! Bo ostatnio to tylko tutaj jakieś pierwszo i drugowojenne brzydactwa. A to, proszę ja Pana, jest klasyka :) Druga połowa XIX wieku to najpiekniejsze konstrukcje.
Masz to jak w banku, że będę z niecierpliwością wyczekiwał kolejnych aktualizacji.
Pozdrawiam i gratuluję wyboru tematu :D

 
05-03-18 17:03  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

No fajny. Podglądaczem będę, W następnej odsłonie daj zdjęcie jakiego planiku tego okrętu
Pzdr

 
05-03-18 17:35  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Seweryn F.   

Ten okręt jest po prostu piękny. Na bazie doświadczeń zdobytych podczas budowy tych jednostek (Sachsen, Bayern, Baden i Wurttemberg) stocznia Vulcan wykonała w 1882 i 84 roku dwa pancerniki dla floty Beijingu. Zresztą te chińskie ironclady są wyraźnie podobne do Sachsen. W owym czasie to były najnowocześniejsze i najsilniej uzbrojone okręty.

Post zmieniony (05-03-18 23:03)

 
05-03-18 17:46  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

O, jaki fajny temat. Poszycie wyszło Ci ładnie i jest rzeczywiście trudne. Jest mi to o tyle łatwo ocenić, że też zacząłem ten model, ale po zrobieniu kadłuba i kilku czarnych detali, Sachsen zaczął się sezonować w piwnicy:) (jego czarna czerń zbyt mnie na razie przygnębiła, a żółty nie dość go rozjaśnił).

Bardzo ładnie okleiłeś burtę na rufie - to wymagający kawałek i poszło Ci świetnie.

Co do koloru luf - ekspertem nie jestem, ale raczej chyba czarne (niestety:)).

Powodzenia!

Post zmieniony (05-03-18 18:15)

 
05-03-18 17:53  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To ten?
http://www.graptolite.net/Facta_Nautica/Sachsen.html

A tu macie wgląd od Kaśki, swoją drogą, ciekawe, co u niej...
http://madhamsters.blogspot.com/2017/03/inbox-dom-bumagi-panzerkorvette-sachsen.html

--

Post zmieniony (05-03-18 17:57)

 
05-03-18 18:32  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Cieszę się Reniu, że zdecydowałeś się na relację ;) Początek bardzo ładny, na pewno będę tu zaglądał.

Pozdrawiam

--

 
05-03-18 19:12  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Piękny brzydal, wręcz cudowny w swojej szpetocie:-)
W sam raz do wykonania przez GEKOna:-)
Renia - ogromnie się cieszę, że nadajesz w relacji, tak trzymać:-)
Wszystko czytam, od początku do końca, więc niech Cię ręka boska broni, by wstawiać tylko zdjęcia ze szczątkowym opisem:-)
Jest elegancko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
05-03-18 19:13  Odp: [R] SMS Sachsen 1:200 - Dom Bumagi
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A jednak zmieniłeś zdanie co do relacji :) Kadłub, faktycznie do łatwych nie należy, ale bardzo ładnie sobie z nim poradziłeś, a to gwarantuje ciekawy ciąg dalszy.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024