FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
19-10-17 21:36  Odp: [R] Dornier Do 18D, Modelik nr 1/13
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

No to żeby mi Konradus członkostwa na forum nie zawiesił, bo ostatnio głupkowate wpisy tylko robię, całość uzbrojenia mojej maszyny.



--
serwusik

 
29-10-18 17:41  Odp: [R] Dornier Do 18D, Modelik nr 1/13
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Rok minął, więc pora coś pokazać.



--
serwusik

 
30-10-18 17:00  Odp: [R] Dornier Do 18D, Modelik nr 1/13
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zacząłem robić lotki, stery, czy jak się tam to nazywa, ale okazało się, że trochę są za duże.



To akurat problem niewielki, bo można przyciąć. Żeby to zrobić musiałem jednak rozpruć sklejony już prawy ster. Natomiast większy problem mam z wyciętymi klinkami na zaokrąglonym obrzeżu. W stateczniku mniej więcej się zgrały, ale tutaj jest tragedia.



A miało wszystko pasować ... Ja wiedziałem, że tak będzie ... modellot1, psia krew, gdzie jesteś?

--
serwusik

 
31-10-18 12:25  Odp: [R] Dornier Do 18D, Modelik nr 1/13
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Dlatego najlepiej rozcinać takie kliny tylko jednostronnie, potem profilować i sprawdzić, na ile trzeba wyciąć drugą krawędź wcięcia żeby nie zachodziło tylko ładnie się wpasowało. Jak zostanie białe - retuszować.
W Twojej sytuacji, o ile masz zapas koloru - można dorobić takie małe kliny i tam wstawić. Potem zalać BCG i wygładzić, trochę się wyrówna.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
12-11-18 15:30  Odp: [R] Dornier Do 18D, Modelik nr 1/13
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Masz rację. Takie jest życie prawdziwego mężczyzny; bez klina nie da rady.
Nie jest źle, ale myślałem, że będzie to mniej widać. Przy okazji zrobiłem ster kierunku.



Ten żółty dzyndzel to chyba światło pozycyjne. Chyba, bo raczej powinno być białe.

--
serwusik

 
22-11-18 12:45  Odp: [R] Dornier Do 18D, Modelik nr 1/13
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Zrobiłem oba wiatraczki i zacząłem płat. Duży element, którego poszczególne części nie bardzo współgrają, a pasowanie i docinanie może wpłynąć na symetrię skrzydła.



--
serwusik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024