FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-10-18 19:56  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Przecudnej urody tenże modelik! Modelik, bo toć toto się w ręku ponoć mieści? Jestem niezmiennie zachwycony!

W której relacji odpisałeś dokładnie jak i dokładnie z jakiego materiału robisz żagle?

--
54323031

 
27-10-18 20:31  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

@Petrov@
Wygląda na to, że chyba w żadnej relacji nie opisywałem takich żagli (to jeszcze nie to, co chciałbym osiągnąć)
No ale co tu opisywać:

1. Batyst (lub inne jak najcieńsze płótno). Będę eksperymentował z pomalowanym jedwabiem (pomalowanym, żeby nie prześwitywał. Dla damskiej jedwabnej bielizny to i dobrze, dla żagli w modelu już gorzej)

2. Kawałek płótna nasączam klejem i po wyschnięciu odcinam nożykiem paseczki o dowolnej szerokości (te na zdjęciu mają ok. 1,5 mm ale i 1,0 mm można uciąć)

3. Przed przyklejeniem wzmocnień rysuję z obu stron bryty. Problemy są dwa: pokrywanie się brytów z obu stron i fakt, że ołówek trochę prześwituje.

4. Przyklejam z jednej strony, wycinam, przyklejam z drugiej i doklejam liklinę.

Raz jeszcze zdjęcie:


--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
27-10-18 23:41  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A batyst kupujesz jakiś szarawy czy zabarwiasz?

--
54323031

 
27-10-18 23:44  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

A udało mi się kiedyś kupić właśnie taki "jaśniutki biało brudny beż". Jeszcze zostało mi tylko około 1 m2:-(((((

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
28-10-18 00:44  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

A batyst nie ma takiego satynowego połysku nieco? Czy to zależy jaki? Bo mi kiedyś pani w sklepie pokazała ten materiał i taki lekko błyszczący był. Zakupiłem więc płótno na prześcieradła ale nie jestem z niego do końca zadowolony.

--
54323031

 
07-11-18 15:45  Odp: [R] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Ahoj, Wilki Morskie i Szczury Lądowe:-)

ostatni wpis wraz z galerią miał być pełen fotek warsztatowych. Taki nie będzie, bo wszystkie fotki przepadły, a żeby nie winić za to mojej żony, to nie napiszę, kto wszystkie zdjęcia usunął z aparatu:-))))

Ostatnie etapy budowy "Fly'a" były bardzo ciężkie, bo nie udało mi się ustawić i zrobić wszystkiego, tak jak zaplanowałem.
By wywiesić jak największą ilość szmatek, chciałem stworzyć wrażenie bardzo słabego wiatru pomiędzy baksztagiem a pełnym wiatrem. W takiej sytuacji prawie wszystkie żagle mogłyby być rozpięte, by złapać choć trochę podmuchów (nie miałby sensu tylko najbliższy sztaksel, pełniący zwykle rolę żagla sztormowego, oraz "ogon", czyli przedłużenie żagla gaflowego). Jako że nigdy dotychczas tego drugiego żagla dodatkowego nie robiłem, to tym razem z ciekawości powstał. Wyciągany był na małej rejce przez blok zawieszony na noku gafla, na dole zaś rozpinany na dodatkowej rei przywiązywanej do bomu.

Kolega @Mariaszek@ wyraził prywatnie opinię, że działka relingowe będą "wisienką na torcie". Może i są, ale następnym razem poproszę go, by sam sobie tę wisienkę przygotował i wsadził... na swój żaglowiec:-)))) (dzięki Mariuszu za motywację:-)))). Wzmacniające obręcze wykonałem z nitki. Do działek są doklejone druciki imitujące mocowanie, ale chyba nic nie widać. Ja zresztą też tych szczegółów nie widzę, więc musicie mi uwierzyć ( i sam sobie muszę uwierzyć), że one tam są.

A perturbacji z wiosłami nawet nie chcę opisywać, bo na samo wspomnienie zaczynają mi się trząść ręce i nie "trdasfiam w klweiauturę". A było tak, że w pewnym momencie zorientowałem się, że od zewnątrz przez otwory/dulki w burtach wioseł przecież nie przełożę. Pojawiła się więc koncepcja, że gotowe wiosła zamontuję, tak jak w rzeczywistości, czyli wsunę je od wewnątrz. Pomysł zacny, ale wymagał oszlifowania piór wioseł, by te przeszły przez otwory po przekątnej. Szlifowanie i przymierzanie OD ZEWNĄTRZ zajęło kilka godzin. I wreszcie okazało się, że tylko trzy pary wioseł (te na rufie) będę w stanie przełożyć OD WEWNĄTRZ. Reszta w okolicach masztu i tak za nic w świcie nie przejdzie. Więc po dwóch dniach kombinacji, przymierzania, szlifowania i przeklinania wiosła zostały przecięte na dwie części i wklejone w otwory z dwóch stron (co też nie było łatwe:-).

Może wystarczy tych skarg, zapraszam do galerii:








Olinowanie...




I trochę zbliżeń...






Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
07-11-18 16:05  Odp: [R/G] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model! Podziwiam umiejętności. Takie maleństwo! Pięknie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
07-11-18 16:22  Odp: [R/G] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,model śliczności,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-11-18 16:48  Odp: [R/G] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Gratulacje! Model wygląda świetnie.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
07-11-18 18:09  Odp: [R/G] Brytyjski kuter HMS Fly 1763 [1:100, od podstaw]
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Gratulacje. Piękny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024