FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-09-18 12:28  [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Informuję, że dostępny jest model pancernika HMS Malaya także w skali 1:200. 





Cena modelu: 140 zł. 

Tak jak w 1:300, jest to model trudny, może trochę łatwiejszy z powodu większych części. Ale nadal pozostaje zakręcona konstrukcja bąbli przeciwtorpedowych i kazamat. No i spora ilość części, jak to na pancernik.

Do modelu dostępne są lufy i dodatki laserowe. Pokład grawerowany i blaszka będzie dostepna w późniejszym terminie.

Gotowy model składa się z 32 arkuszy B4, 18 arkuszy B4 z opisem i rysunkami. Poniżej podgląd zawartości, nie mam skanera B4, więc zdjęcia robione aparatem. 



 





Instrukcja jest podobna do tej w 1:300, tu daję podgląd z poprzedniego modelu (praktycznie różni sie tylko innym rozkladem tekstu):

 

 

 



--

Post zmieniony (19-09-18 12:10)

 
06-09-18 12:30  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Brawo. Bardzo fajne . Wygląda mocno obiecująco.Teraz tylko wybrać skalę i mieć :-)
pzdr

 
06-09-18 12:47  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Ozzy Reess 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super! Fajna łaciata łajba, ;)

 
06-09-18 14:05  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mam pytanie: gdzie są dalocelowniki pom-pomów, szczególnie tych po bokach kominów, jakoś na zdjęciu surówki nie mogę tego znaleźć?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-09-18 14:18  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nie jestem pewien, czy chodzi ci o te stanowiska, ale jeżeli o te dwa po bokach w górnej części nadbudówki, to wydaje się, że w okresie na który jest odtworzony model, były puste

https://www.iwm.org.uk/collections/item/object/205149835

--
wydawca przez małe "w"

 
06-09-18 14:48  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Chodzi o te z radarem MK IV

http://ontheslipway.com/?m=201110

Nie wiem, które miał Malaya,

czy może Mk I lub MK II

http://ontheslipway.com/?cat=7

Ale raczej dziwne jest to, że pom-pomy nie miały żadnego dalocelownika zamontowanego gdzieś blisko na cylindrycznej platformie. Bo przecież nie mogła obsługa strzelać tak "na ślepo" lub "na muszkę".

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-09-18 15:06  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No właśnie te stanowiska pokazane są na planach jako pom-pom radar. Ale zdjęcia pokazują, że były puste. Nigdzie nie znalazłem gdzie mogłyby być poza tym miejscem, więc ich nie dodałem. Mam za mało informacji, niestety...

--
wydawca przez małe "w"

 
06-09-18 15:11  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale widzisz, ze na powyższej stronie modelarz na zdjęciach Hooda na powiekszeniach jakoś znalazł te urządzenia (MK I/II) wciśnięte gdzieś na pomoście wieży dowodzenia. Teoretycznie każdy zestaw pom-pomów powinien mieć gdzieś w pobliżu dalocelownik. A co z zestawami rufowymi? Też nie mają żadnych dalocelowników?

Poza tym, czy mógłbyś dać zbliżenie na wierzchołek masztu dziobowego, gdzie nad radarem 281 powinna być chyba antena 243 IFF identyfikacji swój-obcy?
--

Post zmieniony (06-09-18 16:02)

 
06-09-18 16:30  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Na tej stronie modelarz znalzł to na zdjęciach HMS Hood. Natomaist ja nie znalazłem tego na zdjęciach HMS Malaya. HMS Malaya to nie jest to samo co HMS Hood jakby co.

Jakaś antena jest widoczna nad radarem 281, nie mam infomacji, że była to 243 IFF. Odtworzona na podstawie zdjęć (gdzieś widać, że były to ramiona radaru na krzyż) i do możliwości skali:

http://www.fantom-model.pl/grafika/artykuly/FantomModel_Malaya_14.jpg

Antena swój-obcy jest na przykład na maszcie tylnym w Anatomy of the Ship Warspite...

--

Post zmieniony (06-09-18 16:33)

 
06-09-18 17:55  Odp: [N] HMS Malaya 1:200 - Fantom Model
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale pom-pomy nie mogą być bez dalocelowników, i strzelać tak sobie na oko, bez względu na to jaki jest okręt, a ponadto w Ensign pisze, że dziobowe pom-pomy Malai miały dalocelowniki na platformie kompasowej, a rufowe: na nadbudówce rufowej. Co do identyfikacji 243 IFF to jest ta antena wrysowana w Ensigh z Malaya, 1943 na rozkładówce nad dziobowym radarem 281. Jak znajdę zdjęcie Malai z tymi rzeczami 1943 i później to wstawię.

Następna sprawa: czy dobrze naliczyłem patrząc na zdjęcia surówki: zrobiłeś 16 pojedynczych Oerlikonów, tymczasem wg stanu na 1943 powinno ich być 37 (wrzesień 1943)? Gdzie pozostałe 21 sztuk? Od 1942 do września 1943 było ich 17. Oraz tak na marginesie, nie wiem, czy dalocelowniki pom-pomów nie mogły być czasem adaptowane do Oerikonów, podobnie jak w US Navy: dalocelowniki Boforsów dla Oerlikonów. Przecież taka liczba lekkiej artylerii plot aż prosi się by nie strzelać na oślep.

Edit: OK, model jest na styczeń 1943, czyli jest OK, 17 sztuk Oerlikonów.

--

Post zmieniony (06-09-18 18:26)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024