FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
22-05-06 09:38  [Galeria] Vittorio Veneto MM 11-12/83 - dawnych wspomnień czar ...
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jest moim celem promowanie modelarskiej miernoty. Ten wątek ze zdjęciami starego modelu wydanego przez MM w 1983 roku, a wykonanego przeze mnie kilkanaście lat temu - zdecydowałem się założyć, ponieważ kierowane sa do mnie pytania dotyczące tego modelu - po administracyjnym zamknięciu innego wątku n/t V V. Tak więc może moje uwagi mogą być pomocne młodym modelarzom, którzy próbują swoich sił na V V- z MMa , pomimo faktu wydania wspaniałego modelu okrętu siostrzanego - ROMY przez GPM.

Uważam, że model tego pancernika o wspaniałej sylwetce i wyważonej architekturze da się wykonać z MM-a w miarę poprawnie. Należy zaopatrzyć się w plany tego okrętu i kontrolować proporcje nadbudówek - moim zdaniem w modelu podstawa wieży dowodzenia była za wyskoka. Oczywiście, ze względu na stan kartonu starego wydania - polecam malowanie. Ja malowałem kolorem Ghost Grey farbami Model Master. Pokład w modelu cały ma niepoprawny "drewniany" kolor. W takim kolorze powinien pozostać jedynie pokład rufowy. Natomiast pozostałe pokłady powinne być w kolorze ciemno-granatowym. Pokład dziobowy mozna momalować w biało-czerwone ukośne pasy jak w modelu ROMY. Wieże artylerii p-lot są za wyskokie i zaprojektowane niepoprawnie. Trzeba by je przeprojektować podobnie jak w modelu ROMY z GPM. Ponadto w modelu jest za dużo pomostów "około kominowych". Trzeba spojrzeć do planów i niepotrzebne pominąc. Niepoprawnie odwzorowana jest też okolica pokładu dziobowego z falochronem.



Do kolegi Piterskiego:
Nie pamiętam już białych plam na pokładzie rufowym. Cały pokład rufowy malowałem w kolorze drewna. Warto tam wytrasować deskowanie pokładu.

Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (05-11-18 22:22)

 
22-05-06 21:18  Re: [foto] Vittorio Veneto MM 11-12/83 - dawnych wspomnień czar ...
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Dziękuje Zdzisław za zdjęcia :-) Właśnie ze względu na zamknięcie wątku kolegi Matiego staram się mu coś nieco podpowiadać bo mam wielki sentyment do tego modelu i chętnie zboczył bym relacje z jego budowy. Swój sprzedałem po tym jak trafił mi się wspomniana przez ciebie Roma. Jak podszlifuje swój warsztat to może kiedyś się za nią zabiorę.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
22-05-06 22:56  Re: [foto] Vittorio Veneto MM 11-12/83 - dawnych wspomnień czar ...
komandor 

 

Zdjecia wprawdzie bardzo male, ale z tego cowidze to model sie prezentuje bardzo ladnie.
pozdrawiam,
Jacek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024