FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
10-03-18 15:17  [R/G]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Warsztat nie lubi pustki, więc trzeba było zdecydować się co będzie kolejne. I tu zaczęły się schody. Najpierw wziąłem się za model, który bardzo mi się podoba chciałbym mieć go w kolekcji.



Jednak w trakcie klejenia stwierdziłem, że to chyba nie jest jeszcze ten moment i mogę mu nie podołać, więc na matę trafiło co innego.





Do bieżącego etapu wszystko pasowało, za wyjątkiem pasków oklejających bębny przekładni – były o jakieś 3 mm za krótkie. Problemem był natomiast kolor wnętrza i dobór farb do retuszu – co to w ogóle jest za kolor? ;) Ze średnim skutkiem, ale udało się coś wymieszać. Elementy wnętrza przymierzone na sucho, czekają na fotele.

--

Post zmieniony (01-11-18 20:27)

 
10-03-18 15:53  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Witam, Będę kibicował w budowie, bo jeszcze nie widziałem tego modelu gotowego. A co do koloru wnętrza to ja do retuszu tego koloru używam Pactry A119 Panzer Interior.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
10-03-18 23:48  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czas i okres wskazywały by na użycie do wnętrza koloru RAL 9001 Cremeweiss. Tu widać bardziej RAL 1014 z początku wojny...

Post zmieniony (11-03-18 00:02)

 
11-03-18 23:44  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zasiadam i kibicuje, nareszcie jakas konkretna relacja :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
12-03-18 18:16  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Demon atakuje:)
Całe szczęście, że zabrałeś się ostatecznie za tego malca, bo jest zdecydowanie bardziej ciekawy od jakiegoś tam KRUGa. Żarty na bok...:-)
Ciekawy jestem efektu końcowego, bo autor bardzo dobry a i wykonawca nie wypadł sroce spod ogona:-) Chętnie zobaczę jaki wspaniały efekt można osiągnąć, gdy się ten model fajnie sklei, bo modele testowe, zgodnie z założeniami, tego często nie gwarantują.
Powodzenia!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-03-18 10:44  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam. Jeśli są jeszcze wolne miejsca to ja się przyłączę do zespołu oglądających.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
13-03-18 14:07  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ładny start. Przydały by się jeszcze w tytule nazwa wydawnictwa i skala.

 
17-03-18 16:05  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Fajnie, że jesteście – w związku z tym lecimy dalej. Środek skompletowany, przyszła więc pora na oklejenie zewnętrzne konstrukcji. Nuda, dalej wszystko pasowało ;)



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-03-18 15:48  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Uzupełnianie kadłuba trwa nadal. Pora też przyszła na nadbudowę. Jej kształt jest trochę złożony, a cała konstrukcja jest budowana w powietrzu – jedynym elementem wzmocnienia jest wewnętrzny element stropu. Pomimo tego element ten kleiło się bardzo przyjemnie i wszystko nim pasowało. W celu eliminacji grubych i widocznych krawędzi na łączeniach poszczególnych ścian, zostały one odchudzone od środka. Każdy kolejny element uświadcza mnie w tym, że model jest przemyślany i rewelacyjnie zaprojektowany.
Oglądając model w świetle dziennym doszedłem do wniosku, że niestety kuleje retusz. W niektórych miejscach udało mi się go poprawić w innych postaram się go zatuszować na końcowym etapie klejenia.




--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-03-18 15:59  Odp: [R]Aufklärungspanzer 38(t) Sd.Kfz. 140/1 czyli marzenie o KRUGu
cartoongirl   

Świetna robota ! :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024