FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-09-18 22:35  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetnie, że dałeś się namówić ;) Takie prace zawsze ogląda się z wielką przyjemnością.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-11-18 00:01  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witajcie.

Molch gotów:









Kolejny podwodniak to Neger. Model do pobrania za darmo ze strony Renova Model. Spasowanie w porządku. Jako że wszystkie poprzednie modele mają ruchome stery oraz śruby to i tu nie jest inaczej. Trochę zagwozdki miałem jak to wykonać, ale ostatecznie się udało. Szpachlowane na SG, szlifowanie, malowane Revell 94 + wash Valejo Pure Black.

Warsztat:



Stan obecny:





Do następnego.
Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-11-18 14:34  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Mam prośbę do posiadających model Negera w wersji pdf. Czy mógłbym prosić o podesłanie pliku na maila? Skaszaniłem dziób, nadaje się tylko pod malowanie ( chciałbym tego uniknąć), a pliku na komputerze już niestety nie posiadam. Stronka Renovy już nie istnieje niestety. Czekam na pomoc ! ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-11-18 15:29  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chyba mam, sprawdzę wieczorem jak wrócę do domu

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
10-11-18 15:35  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Czekam zatem z niecierpliwością, może jeszcze dziś w takim razie pójdzie do druku :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-11-18 15:54  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
Jari 

 

Szebi sprawdź pocztę.

--
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.

 
10-11-18 18:03  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + żywa torpeda Neger GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki wam, jesteście wielcy :-) Niestety drukarka odmówiła mi posłuszeństwa, więc na dziś wieczór albo Hecht, albo... stary IJN :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
10-11-18 20:45  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bierz się za IJN-a, Szebi :)

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
18-11-18 22:46  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Kolejna parówka gotowa. Ostatnio w modzie jest pokazywać swój warsztat, dlatego nim pokażę końcowe zdjęcia podzielę się z wami wykonaniem kopułki a'la szebi. Oto mój sposób:

1. Wycinam lekko pod kątem skalpelem zęby sferycznego elementu (piasta śmigła, tudzież głowica torpedy).



2. Wyoblam kulką na gumce (w tym przypadku popsuta bransoletka, wszelakiego rodzaju główki pędzli, narzędzi dentystycznych, kulek od łożysk):



3. Zaczynam kleić na styk ząb po zębie na kleju BCG w 1/3 odparowanym do odpowiedniej gęstości. Nie używam na tym etapie cyjanoakrylu, gdyż niepotrzebnie zgrubia warstwę papieru, która jest niepożądana przy końcowym nadawaniu sferycznego kształtu. Gdyby zalać od środka SG przed tą czynnością istnieje ryzyko popękania elementu na łączeniach, a wtedy element jest już wtórnie obrabiany i w moim odczuciu lipa z zachowania standardowego druku - element będzie nadawał się jedynie pod malowanie.



4. Wyschniętą kopułkę "przetaczam" ostatni raz odpowiednią średnicą kulki i zalewam cyjanoakrylem. Następnie poddaję element szlifowaniu papierem ściernym o gradacji od 400 do 700. Czynność powtarzam dwu lub trzykrotnie aż do uzyskania idealnej gładkiej powłoki. Następnie całość impregnuję lakierem do włosów. Nadmienię tutaj, że do elementu nie użyłem grama retuszu i nadal widać strukturę drukowanego elementu. Na ostatnim zdjęciu pokażę dla porównania pierwsze gotowe głowice torped, niestety były one drukowane na druku cyfrowym. Stało się coś czego nie przewidziałem. Cyjanoakryl zważył mi druk i element po wyszlifowaniu nadaje się jedynie pod malowanie. Jeśli kogoś z was najdzie ochota na Negera to mogę odstąpić te dwie głowice. Są gotowe wyszlifowane i przygotowane pod malowanie.



5. Całość modelu po uprzednim zalakierowaniu lakierem do włosów pryskam akrylowym półmatem z firmy Renesans.



7. Efekt finalny. Lakier jeszcze do połowy odparowany, za parę dni model jeszcze trochę zmatowieje. Kopułka wytłoczona nad palnikiem gazowym na kulce z łożyska. Użyłem do tej czynności twardej tłoczonej folii (opakowania) po żarówce. Widoczne krawędzie potraktowałem Vallejo Pure Black z lekką domieszką White.







Kolejny będzie prawdopodobnie Kaiten. Jedyny japoński podwodniak w gromadce; będzie też największym modelem w całej szóstce. Uznałem jednak za namową znajomego, że Niemcy i Japonia były państwami osi więc chyba nie zrobię wielkiego przestępstwa ustawiając Kaitena pomiędzy pozostałą niemiecką piątkę.

Pozdrawiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
19-11-18 07:46  Odp: [R] Uboot Biber, Seehund, Molch, Hecht + Neger i Kaiten GPM + RM 1:25
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Fajne te Twoje "specjalne podwodniaki". A i miło się ogląda własny projekt w takim wykonaniu. To czekamy na Kaitenika :-)

--
KMH Sokół Radom

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 13Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024