FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 
11-09-18 13:33  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
laszlik 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
 

Niestety znowu muszę, jak zwykle, zgodzić się z Rowinem.
Zanim powstał jego wpis, chwilę rozmawialiśmy o Twoim wykonaniu tego modelu. Nasze odczucia są bardzo zbieżne więc nie będę już powtarzał tego co on napisał.
Dodam tylko że wielka szkoda, że nie poszło Ci ze slotami tak jak miałem nadzieję, że Ci pójdzie. Znaczy to że jeszcze nikomu nie udało się wykonać tego elementu poprawnie. No może poza autorem opracowania.
Poszycie skrzydeł i lotki tez nie zachwycają niestety. Są spore nieregularne szpary pomiędzy nimi.
Szkoda też że nie pokusiłeś się o wytłoczenie owiewki we własnym zakresie. Ta firmowa niestety jest bardzo nie przejrzysta co dodatkowo jest na minus.
Reszta jak już mój przedmówca napisał.
Nie twierdzę tez że model jest spaprany. Piszę o tym, co mi się w nim nie podoba i liczę na to że jako modelarz na pewnym poziomie mnie zrozumiesz, a nie się obrazisz za krytykę i czepialstwo.
Powodzenia z następnymi modelami. Mam nadzieję że podciągniesz kwestie wykończeniowe.

--

Post zmieniony (11-09-18 13:33)

 
11-09-18 16:43  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Zarówno ochy i achy jak i konstruktywna krytyka mile widziane. Dziękuję za jedno i drugie. Nie ma za co się obrażać, przyjmuję i może się czegoś jeszcze nauczę.

A zatem, koła- felgi i opony nie są w tym samym kolorze, fakt to była ta sama farba, (vallejo air, black grey), ale do malowania opon ją rozjaśniłem. Widocznie za mało. Zostawiłem sobie możliwość zdjęcia kół, bo spodziewałem się, że nie jest z nimi do końca ok. Tzn. sam miałem wątpliwości. Ale nie pomaluję felg czarnym i nie zrobię ich na glanc bo będą się za mocno rzucać w oczy i odstawać od reszty. Kolor czarny w tym modelu nie występuje, ten temat był już poruszany, kolory są blade, mało nasycone, to nie będzie dobrze wyglądać. Myślę, że powinienem rozjaśnić opony i pomalować oś/ślizg na srebrno.

Osłona kabiny - jeżeli wytłoczyłbym sam, byłoby jeszcze gorzej - nie potrafię tego robić.

Sloty - ten temat już dość dokładnie opisałem, karton nie wybacza błędów i wielokrotnego formowania, męczy się, spracowuje i niestety wygląda to słabo. To jest na prawdę w cholerę trudne do uformowania. Co do reszty skrzydeł - poza slotami - nie mam sobie nic do zarzucenia. Chyba, że jeszcze te szpary między skrzydłami, a lotkami - ale tak wyszło z opracowania, wkleiłem wszystkie zawiasy i tak jak pasowało tak zamontowałem.

No i to chyba tyle :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-11-18 16:59  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Skończyłem podstawkę pod model Me-262, a zatem, prezentuję nieco obszerniejszą galerię zdjęć. Naniosłem kilka poprawek na modelu: od nowa pomalowałem koła, pomalowałem na srebrno. Poprawiłem też retusz w kilku miejscach. Sporo zastanawiałem się jak wyeksponować ten model na podstawce, ale z braku dokumentacji zdjęciowej i koncepcji postanowiłem postawić go na płycie postojowej lotniska. Do wykonania podstawki użyłem tektury piwnej grubości 1 mm z której wyciąłem płyty. Naniosłem na nie pęknięcia, wyszczerbienia, ślady zużycia. Całość pomalowałem farbą Vallejo Air (71.045) Cement Gray. W szpary pomiędzy płyty powtykałem kępki trawy. Jestem całkiem zadowolony z uzyskanego efektu. Ponadto jest to bardzo uniwersalna podstawka. Na samym dole znajduje się kilka zdjęć pokazujących kolejne etapy jej powstawania.





















--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-11-18 17:24  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
02-11-18 17:58  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
WOJTEK 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Super, model świetnie się prezentuje, a podstawka dodaje uroku.
Gratuluję.

--
Pozdrawiam
WOJTEK
---------------------------------------------------
Na warsztacie: SHERMAN "FURY", Fw-190A-8/R8
W przygotowaniu: Tiger I

 
02-11-18 19:14  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Jarpen   

Bardzo ładny.Gratulacje.Gdyby nie nosek z listków nie powiedział bym że to karton.

 
02-11-18 19:41  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Witam,śliczności,pozdrawiam ceva.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, musisz pomyśleć o drugiej. :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
02-11-18 21:05  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Ciesze sie ze poprawiles kola, wygladaja znacznie lepiej. Podstawka tez mi sie bardzo podoba. Takze wszystko na plus. Gratuluje kolejnego modelu i czekam na nowa relacje!

Pozdrawiam

 
02-11-18 23:25  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Witam, miałem okazję zobaczyć model na żywo, jaki i sporo czasu na podziwianie tego cudeńka wart zawiesza oka .
Warto było Was poznać pozdrawiam.

--

 
03-11-18 00:58  Odp: [R] Me-262 A-1 (KA 1-2/2014)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model jak i podstawka świetnie się prezentują.
Kolejny wspaniały model w Twojej kolekcji.
Podziwiam po raz kolejny warsztat i gratuluję efektu.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024