FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 19Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 
23-02-19 16:14  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Wezwałem swoich warsztatowców by powiedzieć, że będzie po premii jak nie wezmą się do roboty i nie ukończą górnego płata do końca miesiąca.
Poskutkowało. Od razu zabrali się do roboty ! :-)

Teraz zabieram się za sklejenie stojaka niezbędnego dla właściwego ustawienia płatów i stójek. Wymyśliłem takie "cóś" :

Serdecznie pozdrawiam,
Ryszard

 
23-02-19 23:32  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Jak zawsze pięknie!
Pozwolę sobie jednak podzielić się swoimi doświadczeniami co do “stelaża” montażowego.
Na pewno nie rób w pokazanych “ściankach” otworów zamkniętych od góry i odtwarzajàcych profile płatów ( by je tam na czas klejenia wsuwać...). Coś takiego było w wycinance SE5a , ale w porę zorientowałem się, że wyjęcie modelu po wyschnięciu kleju z takiego stelaża może się skończyć przynajmniej drobnymi uszkodzeniami tak pieczołowicie wykonanej konstrukcji ...
Lepiej zostawić miejsce nad wklejanymi płatami wolne ; wszak w trakcie schnięcia nie będà próbowały unieść się do góry, a spokojnie , zgodnie z prawem ciàżenia, bédà się opierały na podporach pod nimi...
Mam na myśli coś w rodzaju kształtu litery C , oczywiście bardziej “kwadratowej”, gdzie wklejane płaty będà podczas klejenia spoczywać na poziomych ramionach od ich górnej strony...
Mam nadzieję, że mimo zaiłego wywodu zorientujesz się, o co mi chodzi ;-)
Trzymam kciuki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-02-19 01:53  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Śmiem twierdzić, że będzie to najbardziej efektowny druciak tego forum.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
24-02-19 10:21  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Śmiem twierdzić Mucha, że masz w 100 % rację ;)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
24-02-19 10:37  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mucha, Borowy - Pochlebcy ! :-)
Mariusz - masz rację.
Zrobię więc tak :

 
24-02-19 12:52  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Miło mi.
Uwaga: zalecam wykonanie podpory od dołu dolnego płata wzorem podpory płata górnego na wysokości napisu “tektura 2 mm”. Obecny kształt stelaża wytnij pod kàtem idàc od krawędzi spływu górnego płata dokrawędzi natarcia płata dolnego. Wtedy bédzie to w pełni zgodne z mojà koncepcjà.
Ale ona nie musi się oczywiście zgadzać z Twojà ;-)
Tak sobie tylko doradzam.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-02-19 13:18  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - podpory pod dolne skrzydła mam zrobione (na razie są ruchome).
Wpierw przykleję do podstawy te dwa szablony co pozwoli ustalić właściwe położenie dolnych skrzydeł (tzn. ich wznios) i wysunięcie do przodu krawędzi natarcia centropłatu ( tym samym skrzydeł górnego płata) a dopiero potem przykleję dwie podpory pod dolne skrzydła.

Sam nie wiem dlaczego dotychczas robiłem stelaż do montowania płatów tak, że górny płat wchodził w profil a potem jak klej chwycił i płaty były ze stójkami zamocowane, męczyłem się z odcinaniem górnej części (nad górnym płatem) z grubej tektury by wyjąć model.
Pomroczność jasna :-)

 
24-02-19 15:53  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Jakiś czas temu opisałem malowanie krzyży.
Poniżej zdjęcia poszczególnych etapów:

Pole krzyża zamalowane lakierem do włosów (widoczna ciemniejsza barwa). Białe pasy malowane dwukrotnie farbką akrylową

Zaznaczone linie odcięcia kolorów czarnym tuszem (piórko)

Pole krzyża malowane pędzelkiem a czarne wąskie paski piórkiem

Przed ostatecznym retuszem. Krawędzie ramion zostaną przetarte papierem i naniesione poprawki (wyrównanie) piórkiem.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
24-02-19 18:22  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Każdy ma swoje tricki, które mu pasujà i pozwalajà ukończyć zadanie z uśmiechem na ustach.
Dasz radę , widzę to!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-02-19 20:19  Odp: [R] Lohner T1 L127 - łódź latająca Austro-Wegry 1917 r. (1 : 33)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mariusz - bardzo cieszy mnie Twój optymizm.
Dam radę i teraz podobnie jak z poprzednimi :-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 19Strony:  <=  <-  12  13  14  15  16  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024