FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-10-18 16:32  [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

No i nareszcie skończyłem :) Zacząłem go tamtej zimy a przed tą skończyłem, nieźle. Jak dla mnie model przełomowy pod każdym względem. Przeleżał w szufladzie pare lat, tylko wertowałem go i zachodziłem w głowe jak te częsci wyciąć, uformować czy w końcu skleić - myślałem że takiego warsztatu nie osiągnę nigdy. A jednak udało się, efekt jak dla mnie w pełni zadowalający ponieważ przekroczył moje własne oczekiwania. Chociaż w miarę postępu prac coraz bardziej w oczy mi kłuły niedociągniecia poprzednich etapów ;)

Najbardziej cieszę się jednak ze spróbowania i ogarniecia paru jak dla mnie nowych technik:
- burty i oklejki na styk
- wycinanie i sklejanie mikroskopijnych skrzynek, półkluz czy kluz
- rozwarstwianei papieru i zwijanie cienkich walców (nawet na igle fi 0,5mm... WOW)
- wycinanie klatek i innych ażurowych krawtownic
- relingi
- malowanie pactrami rozrabianymi z wódka ;)
- maszt i oliniowanie
- podstawka i "nabijanie" prawie gotowego modelu na podstawkę

Sporo jeszcze przedemną ale mimo wszsytko teraz jest czas na świętowanie skończonego modelu :) Na początek dla porządku okładka.


I sorki wszystkich, ale zaspamuje wiekszą liczbą zdjęć. Pomimo niewyobrażalnego zadowolenia ze skończenia tego modelu zdaje sobie sprawe ze do poziomu "Konradus" sporo mi jeszcze brakuje niemniej jednak zapraszam do konstruktywnej krytyki :)

PS. Galeria wstawiona z dysku Microsoft OneDrive - instrukcja wstawiania zdjęć z tego dysku tutaj: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=357741&t=357741&filtr=0&page=1






















I jeszcze części jak dla mnie najbardziej hardcorowe które nie wierzyłem jeszcze rok temu że ogarnę - a jednak ogarnąłem :)







--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
27-10-18 16:57  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje. Bardzo ładny model. Czysto, równo i dokładnie sklejony. Relingi super, sam bym takich nie zrobił. Zresztą, dlatego stosuję głównie fototrawione. Trochę za grube olinowanie.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
27-10-18 18:11  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo ładny model, relingi wyborne.
Zapewne klejenie burt na styku z pokladem był tym wcześniejszym etapem prac. Drobnica super.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
27-10-18 18:26  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 14


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Świetny, bardzo przyjemny model. Gratuluję!
Napisz proszę jeszcze jaką technika zrobiłeś relingi i jak wycinales te kratko/ażurki?
Za każdym razem kiedy się do tych rzeczy zabieram zaliczam załamanie nerwowe...

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-10-18 19:42  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Spychacz, IJN Łukasz, Dzięki wielkie, Wasza opinia to jest coś, jestem etatowym podglądaczem Waszych relacji, można powiedzieć że Wasze relację są czymś w rodzaju motywacji, natchnienia więc fajnie mi, że zajrzeliście do mnie ;)
Tym bardziej mi szkoda że po tych krachach serverów ze zdjęciami, część Waszych relacji ma martwe linki do zdjęć, to duża strata dla forum, może przekonam Was do OneDrive?
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=15&i=8306&t=8306&filtr=0&page=1

Spychacz - masz racje za grube olinowanie, robiłem podchody do cieńszych żyłek ale te które miałem były sztywne i strasznie trzeba je było naciągać żeby jakoś wyglądały, po wyrwaniu parę razy punktów zaczepienia poszedłem w grubszą i elastyczną linkę ;)

IJN Łukasz - wcześniejszych etapów które potem zaczęły kłuć w oczy jest zdecydowanie więcej, dokładnie styk burt i pokładu, oklejki dna, działa, grube olinowanie, szczegóły masztu (drabinki itp), gruby i ciemniejszy retusz, szczególnie na nadbudówce i wiele wiele innych ;)

piotter - zaczynałem tu z relacją i miałem sporo tego na zdjęciach, może jak się wezmę to dodam pare szczegółów, ale generalnie to nic odkrywczego w stosunku do tego co już jest na forum w patentach :).

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125;
HMS Abercrombie;
Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3;
USS PGM-17;
USS PC-553;
K-335 GIEPARD;
K-670 Skat;
ORP ORZEŁ III;
705 Lira (Alfa)

 
27-10-18 20:20  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Przeglądając galerię musiałem cofnąć się "do góry" i upewnić, że to 1:200 :)
Moim zdaniem świetne wykonanie.
Gratuluję!
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
27-10-18 22:21  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jak widzę takie modeliki,zaraz mam ochotę na klejenie,dobrze ,ze nie mam go na składzie,bardzo mi się podoba,gratuluję wykonania,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-10-18 15:22  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
Mire-chan   

Ładny. Gratulacje!

--
---------
Volenti non fit iniuria

 
30-10-18 10:27  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Gratuluję!
Bardzo mi się model podoba - mały ale z potencjałem!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
30-10-18 13:04  Odp: [G] USS PC-553 1:200 [Answer]
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Super model, bardzo mi się podoba!
Pytanko o drabinę przy maszcie. Czy faktycznie była ona niejako z boku masztu?

--
pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024