FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
30-10-18 17:44  [R/G] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Mam dziwną, a może nawet podejrzaną słabość do podobnych tematów:).
Stare, opuszczone, zapomniane. Uwielbiam takie.



Modelik ma bardzo efektowną grafikę (o ile tak można nazwać „mury z kamieni”) i planuję ją wykonać tak, jak została wydrukowana.
Wyjątek zrobiłem dla bramy, której rysunek jakoś za bardzo odstawał od reszty.



Najpierw powstało "otoczenie" bramy, a potem jej kartonowy element.



Na nim przykleiłem kilka miedzianych drucików – najpierw łuk, potem dwa „główne” pręty, a na koniec pręty pozostałe – w sumie małe, a cieszy.





Wnętrze wykleiłem czarnym papierem, zatem to, co znajduje się za bramą pozostawiam wyobraźni oglądających:)

Choć modelik jest niewielki, jego ścianki wzmocniłem kartonem. Pracy mało, a same zalety - równe ściany i łatwiejsze złapanie kątów prostych.



Obecnie jesteśmy na etapie wyposażania budowli w okna. Gdy zamontuję ostatnie, zamocuję całość do podstawki.





Pozdrawiam

Post zmieniony (08-07-19 21:26)

 
30-10-18 18:21  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Pochwalić za bramę. Wyszła pięknie.

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
30-10-18 20:06  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Ajajajaj! To lubię!
Taki niby prosty modelik, ale frajdy co nie miara, zarówno dla sklejającego, jak i oglądających:-)
To chyba kwintesencja dawnego modelarstwa kartonowego - czysta radość tworzenia - bez stresu, bez nerwów. Kleisz i się cieszysz:-)
Brama elegancka - uwielbiam takie dodatki i przeróbki... nie całości, ale właśnie jakiegoś elementu, wisienki na torcie:-)
Oglądam przymierzając się bardzo powoli do swojej pierwszej budowli Ondreja:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-10-18 22:44  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ale fajne to!
Bryła tego kościoła jest niesamowita - bardzo mi się podoba, nie mówiąc o wykonaniu.

StuG napisał w zasadzie wszystko na temat klejenia tych maleństw - "czysta radość tworzenia" ;-). Coś o tym wiem :)

Przebieram nóżkami w oczekiwaniu na więcej ;-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
31-10-18 15:49  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Mały, ale interesujący. Też sobie popatrzę.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-11-18 21:02  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witam Kolegów!
W towarzystwie zawsze raźniej, tym bardziej, że planuję w modeliku zbudować nastrój mroku i listopada.
No może z mrokiem przesadziłem, ale obiecuję „Listopad”.

Tuco – obawiam się jedynie, abyś się nieco nie rozczarował, bo takich cudów, jak na Twojej rotundzie to tutaj na pewno nie będzie. Dach kościółka będzie się składał ledwie z kilku elementów. Ale bryła kościółka jest faktycznie ciekawa i staroświecko urokliwa. Spróbuję dodać do niej jeszcze coś od siebie, ale nie uprzedzajmy faktów.

A te są takie, że po przyklejeniu ścian do podstawy można było zrobić już przypory (nie wiem, czy prawidłowo to nazywam – jeśli nie – proszę śmiało skorygować). Zaginanie krawędzi odbyło się od niezadrukowanej strony – sposobem starym jak kartonowe wycinanki.





Chociaż to małe, to znowu elementy wzmocniłem kartonem. Przyporom narożnym dałem małą fazkę. Dzięki temu ładnie wszystko pasowało do ściany i retusz w ogóle nie był potrzebny.







Prawie umknęły mi ramy okien. Aby nie umknęły na modeliku, podkleiłem je warstwą kartonu.



I razem z przyporami na modeliku:







Relacja jest - jak widać - faktycznie mocno w stylu retro:). Czyli - jak to powiedziałeś StuG-u – to takie „dawne”, proste modelowanie.

Pozdrawiam

 
03-11-18 22:00  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Wykonanie doskonałe więc choć model prosty to wizualny efekt znakomity. Całość dopełniają świetne fotki.
Przyjemność dla oczu krótko mówiąc.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-11-18 23:24  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Niby nie stary okręt, ale bardzo mi się podoba. Działaj dalej!

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
04-11-18 01:01  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Klimat przez duże "K"! Fantastyczny modelik! Niby małe, niby takie nic, ale ma "to coś"...

--
54323031

 
02-01-19 23:06  Odp: [R] Kościółek św. Jana Chrzciciela z Krpy (Ondrej Hejl, 1:150)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Dzięki.
Modelik niby prosty - ale jak się okazuje - i na prostym można się wyłożyć. Czyli dziś będzie o tym, że przyklejanie może być nawet łatwe, ale odklejanie już dużo trudniejsze.

Chciałem zamknąć bryłę ścian i tyleż entuzjastycznie, co lekkomyślnie, przykleiłem części numer 8 i 9. Jednak sklejanie tego modelu w kolejności numeracji części, to nie jest dobry pomysł.
Między ostatnimi ściankami trzeba jeszcze przykleić drobne części o numerach 82, 72 czy też 55, zatem części 8 i 9 musiałem odkleić. Tak to mnie więcej wyglądało:



Uzupełniłem drobnicę (czyli schodki i okolice) i ponownie przykleiłem ścianki.



Można było przejść do pierwszych elementów dachu. Zacząłem od dachu wieży. Odciąłem listki, które przewidywała wycinanka i podkleiłem płaszczyzny dachu na tekturkę. W efekcie złożyło się to całkiem fajnie. Dumny z siebie przykleiłem dach do wieży. Nie wiem, jak Wam, ale mi się podobało:).



Coś jednak nie dawało mi spokoju. Popatrzyłem na inne relacje tego modelu i okazało się, że znowu zadziałałem jak kreskówkowi Sąsiedzi. Dolna część dachu powinna być zagięta do wewnątrz, a cały dach powinien „siąść” niżej. Niestety tak, jak poprzednio ścianki, tak teraz dach musiał zostać odklejony. Tu było już dużo ciężej, ale chyba jednak szczęśliwie udało się uratować sytuację.

Swoją drogą muszę przyznać, że poprzednia wersja dachu, choć niepoprawna, jakoś bardziej mi się podobała.







I jeszcze raz tylko napiszę, że grafika w tym modeliku robi naprawdę świetną robotę.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024