FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
28-10-18 12:07  [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Witam po bardzo długiej nieobecności!
Ostatnie moje relacje jakoś nie wypaliły i szczerze mówiąc miałem już dać sobie spokój z kartonem, ale po zrobieniu paru modeli plastikowych zatęskniłem za nożyczkami. Może wreszcie uda się stworzyć coś sensownego. Na warsztat poszedł ciągnik FAMO z Orlika. Model bardzo fajnie wygląda i myślę że będzie dobrze się prezentował po sklejeniu. Model będzie malowany, nie ukrywam że w ten sposób zamaskuje braki warsztatowe w wykonaniu:) Zacząłem od wózków jezdnych. Nie mam zdjęć z klejenia ich, bo dopiero teraz zdecydowałem się na relację. Wózki wstępnie pomalowane żeby wychwycić niedokładności i potraktowane papierem ściernym tam gdzie było to potrzebne. Takie malowanie robię pędzlem. Dopiero całość po wszelkich poprawkach pójdzie pod aerograf. Dla relaksu skleiłem tez daszek kierowcy. Do malowania wybrałem dwie farby z których wybiorę docelową. Jedna to matowy Humbrol 101, druga to pólmatowy Revell SM364. Na razie myślę że Revell lepiej pasuje do kolorystyki modelu. Poniżej moje wypociny:



--
Pozdrawiam!

 
28-10-18 12:21  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Zasiadam na widowni i kibicuję.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
28-10-18 12:32  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jak dla mnie lepszy będzie ten Humbrol (taka sugestia od projektanta tego modelu ;) ) Na koniec budowy całość można potraktować lakierem półmatowym.

 
28-10-18 13:12  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Skoro tak twierdzisz. Revel jest bardziej jaskrawy i pasuje do kolorystyki części na arkuszach ale też myślałem o Humbrolu jako bardziej autentycznym kolorze.

--
Pozdrawiam!

 
28-10-18 14:49  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pozwolisz, ze zasiade razem z reszta ekipy, bo te pelzaki okropnie mi sie podobaja ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-10-18 18:29  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

No niestety drukarnia trochę przesadziła z intensywnością tej zieleni.

 
28-10-18 18:41  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

I jeszcze raz witam!
Za oknem pada więc jeszcze coś tam dzisiaj doszło. Zabrałem się za osłonę silnika. Szkielet trochę przerobiłem bo chciałem wytłoczyć te boczne szczeliny i pokazać że są to otwory. W modelu zaprojektowano je jako doklejane elementy bez otworów w osłonie i trochę mi się to nie podobało. Szczeliny wypychałem przy pomocy wykałaczki. Pomocny w tym wypadku jest BCG który zmiękczył mi te miejsca i zarazem zaimpregnował je po wyschnięciu. Mam nadzieje że po malowaniu będzie wyglądało to jeszcze lepiej.



--
Pozdrawiam!

 
28-10-18 18:50  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Fajnie, że wracasz do kartonu! Z ciekawością podglądam, temat bardzo ciekawy. Powodzenia!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
30-10-18 11:53  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 39
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 3

Szykuje się ładny model.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
30-10-18 19:15  Odp: [Relacja] FAMO Rubezahl 1/25 Orlik
Greg77   

Dachu nie dopracowałeś - na przedostatnim zdjęciu po prawej stronie u dołu ;)

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024