FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
24-10-18 11:08  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Coś cudownego, technika Technicka to mistrzostwo świata! Ta relacja powinna być biblią modelarstwa kartonowego!

--
Pozdrawiam !

 
24-10-18 16:15  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Dziękuję Panowie! Cieszę się, że model się podoba :)

AWOT, mam nadzieję, że uda mi się pojawić na jakimś konkursie w przyszłym roku

Lelum Polelum, linki są w tym wątku.

Można też zamówić prosto z Chin na Aliexpress - cenowo wychodzi dużo korzystniej

MałeDuże

Pozdrawiam :)

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
25-10-18 15:26  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Pytanko:
Pewnie już było, ale ja nie umiem znaleźć info.

Jakość wycinania elementów: doświadczenie, talent, jakaś technika??

Mogę prosić o jakiś link do opisu?

Dzięki i pozdrawiam,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
25-10-18 17:34  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A przy okazji, mógłbyś coś o tej farbie transparentnej wrzucić. Co to jest i z czym się to je?

siemka--

Post zmieniony (25-10-18 17:35)

 
25-10-18 18:27  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Greg77   

Dostałeś gratulacje od Autora projektu- więc co ja mam napisać? Bardzo mi się podoba!!!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
25-10-18 20:18  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Greg77, dzięki!

Kudłaty, jakiś czas temu nagrałem film w którym pokazuję jak wycinam różne elementy. Najlepiej jest sprawdzać, testować i wycinać, wycinać, wycinać. Gdybyś zobaczył moje pierwsze próby wycinania skalpelem złapałbyś się za głowę :D. Cieszę się, że pomimo tego postanowiłem poświęcić trochę czasu na przyzwyczajenie się do nowego narzędzia bo było blisko a zostałbym przy nożyczkach, którymi też można osiągać wspaniałe efekty czego przykładem są piękne modele kolegów tu na forum. Tak naprawdę wszystko rozbija się o preferencje i poświęcenie odpowiedniej ilości czasu i uwagi na sam proces wycinania.

W tym modelu skorzystałem jeszcze z innego patentu podczas wycinania niektórych segmentów kadłuba. Ze względu na krzywe przesunięcia druku musiałem poratować się "linijkami" do wycinania, o których pisałem tutaj. Elementy bez przesunięć druku staram się wycinać bez takich wynalazków bo ich zrobienie jest bardzo czasochłonne a dobry efekt można osiągnąć przy wycinaniu "z wolnej ręki".

Lelum Polelum, zapewne pytasz o farbę, którą użyłem do wyrównania kolorytu bomby. To akrylowa farba modelarska Tamiya wymieszana z lakierem bezbarwnym tej samej firmy i odpowiednia rozcieńczona do nakładania aerografem. Piter Cz. ładnie opisał to w swojej relacji (piąty post w tym wątku). Stronę wcześniej można podziwiać jak fenomenalny efekt uzyskał na osłonie silnika. Szkoda, że jego relacja nie jest kontynuowana.. :(

Tak mocno rozcieńczoną farbą wypsikałem kilka - kilkanaście warstw aż do uzyskania satysfakcjonującego mnie efektu

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 
26-10-18 21:06  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Sto procent czysty towar :D
Świetna relacja, bo wysoki poziom opisu i filmów Technick :D
Pozdrawiam .

 
27-10-18 15:50  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
AWOT   

Korzystając z okazji przytoczę trzy anegdoty związane z tym samolotem.

Ponieważ istnienie samolotu przez długi czas było objęte tajemnicą i wyprodukowano niewiele tych maszyn, doprowadziła do wielu zabawnych epizodów. Piloci USAF uważali, że ich samoloty są szybsze, zwrotniejsze i ogólnie rzecz biorąc pod każdym względem lepsze od samolotów US NAVY, które uważali za powolne i mało zwrotne. Trudno się dziwić takiej opinii porównując sylwetki takich samolotów jak Wildcat czy Hellcat, z rasowymi myśliwcami takimi jak P- 38, P-39 czy P-40. Samoloty US NAVY z uwagi na stosowane w nich silniki gwiazdowe były pękate i mało zgrabne zaś maszyny USAF z silnikami rzędowymi smukłe i eleganckie.

Rzadką minę musiał mieć zatem pewien pilot P-38, który na trasie swego lotu spotkał samotnego FR-1 Fireball. Zauważywszy pękaty kadłub w granatowym malowaniu od razu zorientował się, że ma do czynienia z maszyną US NAVY. Podleciał do niego bliżej ale ku swojemu zaskoczeniu musiał lecieć prawie na pełnej mocy aby dorównać mu kroku. Pilot P-38 uznał, że coś jest nie tak z jego samolotem i zaczął sprawdzać wskaźniki pracy silników swojej maszyny. Gdy znów spojrzał na FR-1 zauważył, że jego śmigło przestało się obracać i zostało ustawione w chorągiewkę. Pomimo tego jego P-38 ledwo za nim nadążał. Zaskoczony tą sytuacją po kilku minutach wspólnego lotu zawrócił do swojej bazy nie mogąc zrozumieć co się dzieje.


Kolejny pilot P-38 w czasie patrolu również natknął się na nieznaną mu maszynę US NAVY. P-38 leciał na jednym silniku z śmigłem drugiego silnika ustawionym w chorągiewkę. Była to częsta praktyka w czasie długotrwałych lotów patrolowych na tych samolotach, pozwalająca znacznie wysłużyć zasięg i czas lotu. Pilot P-38 podleciał swoim samolotem do FR-1 i wykonał wokół niego kilka beczek by mu się lepiej przyjrzeć. Po chwili wyrównał swoją maszynę i zaczął lecieć obok FR-1. Ku swojemu zaskoczeniu zauważył, że pilot FR-1 wyłączył swój silnik i ustawił śmigło w chorągiewkę po czym wykonał kilka beczek wokół lecącego obok P-38, którego pilot przecierał oczy ze zdumienia.


Innym razem FR-1 wykonujący lot testowy, w którym pilot sprawdzał pracę silnika tłokowego został przechwycony przez dywizjon Hellcatów. Przez około 20 minut piloci Hellcatów naprzykrzali się samotnemu FR-1 podlatując blisko niego by mu się dobrze przyjrzeć. Gdy w końcu się znudzili dali pokój napotkanej maszynie. Pilot FR-1 po skończeniu testów silnika tłokowego uruchomił napęd odrzutowy i poleciał za formacja Hellcatów. Będąc pół mili za nimi wyłączył silnik tłokowy, ustawił śmigło w chorągiewkę i przeleciał pod Hellcatami po czym przeszedł na prawie pionowe wznoszenie wykonując w tym czasie kilka beczek w pionie by po chwili zniknąć w chmurach 5 tysięcy stóp wyżej.

--

AWOT

 
25-11-18 11:42  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Technick, w relacji wspomniałeś o żywicy, której użyłeś do wykonania formy podczas sklejania listków w butlach tlenowych.

Co to za żywica? Nie mam żadnego doświadczenia z taką materią, stąd pytanie.

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
25-11-18 13:43  Odp: [G] Ryan FR-1 Fireball GPM 7/2016
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kudłaty, to ta sama, z której korzystałem przy odlewaniu cylindrów silnika i kół - RenCast FC52. Zamiast żywicy można użyć gipsu dentystycznego.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024