FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-10-18 09:04  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Modele samolotów umieszczam na podstawkach. W tym celu nawiercam otwory w kołach, wklejam do nich drut (średnicy około 2 mm) i tak powstałe trzpienie wklejam w podstawkę.

Przy okazji "rozpycham" otwór kulką wykonując tym samym imitację "spęcznienia" opony pod ciężarem samolotu.

Ponieważ opracowanie nie przewiduje oddzielnych klap i lotek, jakoś musiałem sobie poradzić:



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
24-10-18 23:07  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Za krótka ta relacja, ale mam konstruktywną propozycję. Jest taki jegomość Technicks, którego relacja:
https://papermodels.pl/showthread.php?tid=9568
jest dla mnie niedościgłym wzorcem. Dlatego pozwolę sobie na odesłanie do niej. Tam wszystko niemal powiedziano o tajnikach budowy modelu kartonowego. Do tego sam model jest niezrównany.
Ja do relacjonowania nie mam „cierpliwości”, proszę o wyrozumiałość.

Zakończyła się więc moja budowa Dewoitine D.520.
Sama maszyna jest dość ciekawa i szkoda, że nie dysponujemy bardziej rozbudowanym opracowaniem, niż to z WAK (chodzi mi o Francję pierwszej poł. 1940 r.).
Korzystałem z tych stron:
https://www.net-maquettes.com/fr/pictures/dewoitine-d520/
http://www.airport-data.com/aircraft/photo/001392470.html
http://www.warbirdinformationexchange.org/phpBB3/viewtopic.php?f=3&t=19033


Spasowanie części jest bez zarzutów, no może poza oklejką skrzydło-kadłub, która jest znacznie niedopracowana (nie obyło się bez cięcia). Od siebie dodałem parę detali, w tym oddzielne klapy i lotki oraz ster, a także wnęki podwozia. Wstawiłem też parę przewodów przy goleniach i tabliczki znamionowe.
Aby zadośćuczynić Wojciechowi Cevie, nieco jeszcze wyobliłem pierwszy segment, bez przycinania.

W ten sposób mam już drugi, poza Caudornem CR.714 egzemplarz. Teraz Bloch 152 i MS.406.
Ale kto wie, może w międzyczasie wrócę do F-14 o co jeden z kolegów wnosił, tak niewiele zostało. Podobnie z Dredem, jednak jak to mówią, co się odwlecze…

Galeria







Edycja: zmiana znacznika na [G]
--

Post zmieniony (25-10-18 12:03)

 
25-10-18 08:26  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

GRATULACJE !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
25-10-18 11:43  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Widzisz Arturze, jak chcesz to potrafisz. :-)

Nosek wyszedł świetnie, cały model też bo wyciągnąłeś z niego więcej niż "fabryka dała", ale coś jest z nim nie tak, jakiś taki goły i pusty mimo podrasowania. Nie wiem jak to opisać, ale nie leży mi ten projekt. Wiem że jest adresowany do innego odbiorcy, dla Ciebie spełniał określone kryteria i musiał pasować, mnie niestety nie do końca...

ps. Nosek naprawdę robi robotę!
ps2. Witam,śliczności,pozdrawiam ceva.
ps3. Jak masz chęć w międzyczasie kończyć coś z zaczętych swoich projektów, to zdecydowanie proponuję tę latajaco łutkie co z dwusmarkiem miała konszachty ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
25-10-18 11:50  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bardzo ładne wykonanie !
A nie uważasz, że kołpak śmigła winien być trochę odsunięty od obudowy przodu kadłuba.

 
25-10-18 12:26  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Grzegorz82 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
 

Art, bardzo ładnie wykonany model, na każdej galerii jest mega wrażenie, imponujące łączenia elementów, i ogólne wykonanie.

Ceva, skoro już coś napisałeś.. może jakaś relacja ? Dla mnie również jesteś wzorem, pięknego standardu.

--
W budowie:

USS Leutze, IJN Oyodo, HMS Graph

 
25-10-18 14:08  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jak zawsze mistrzowski wykonanie,gratuluję kolejnego cacuszka,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
25-10-18 14:09  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Gratulacje!
Pokazałeś dobitnie, że staranne wykonanie potrafi uatrakcyjnić nawet skromny model!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-10-18 09:06  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję za pozytywne przyjęcie modelu.
Wojtku, może gdyby grafik poświęcił nieco więcej czasu na lekką walorkę, samolocik byłby przyjemniejszy w odbiorze (ale i tak nie jest źle).
Owszem, można samemu. Trochę popaćkałem pastelami, jednak nie chciałem "psuć", bo faktycznie bym zepsuł bardziej.

Co do Cataliny, owa łódka pływająca też się doczeka swojej kałuży :) pierwej muszę zdobyć trochę więcej doświadczenia w mniejszych opracowaniach ;)

Ryszard wspomniał o odstawieniu kołpaka. Spróbuję wcisnąć tam ostrze noża i "rozszczelnić".

Do zobaczenia w kolejnym projekcie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
27-10-18 16:07  Odp: [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Art, jeden ino jestem, bez "s" na końcu nicka. Ale podejrzewam, że skojarzenie z serią popularnych klocków lego robi swoje :D

A sam modelik wyszedł pięknie. Też mam wrażenie, że jakiś taki łysy i graficznie mógłby prezentować się lepiej ale modelarsko wycisnąłeś z niego soczyste ponad sto procent. Gratuluję kolejnego modelu w kolekcji i zazdroszczę mocy przerobowych bo budowę zakończyłeś ekspresowo.

--
Kanał Youtube, Nakajima B5N2 "Kate", Ryan FR-1 Fireball, U-141 typ IID

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024