FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
03-01-19 08:02  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
stary 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1

- 2

Bardzo ciekawa konstrukcja. Z modelarskiego, mojego punktu widzenia wolę mniejsze łajby a że sposób budowy tego modelu jest mi bliski to z ciekowością obserwuję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy

Odpowiedz na tę wiadomość 

09-01-19 11:26  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Trochę większa aktualizacja.
Pomontowałem wieżyczki ckm-ów, reling, kabestan, cumy i koło ratunkowe. Oczywiście pędzel się jeszcze mocno napracuje ;-)
Trochę lepiej widać drobiazgi zamontowane wcześniej, np. polery, kluzy i kotwicę. Kotwicę musiałem narysować i wykonać sam, bo w wycinance była kotwica Halla, a tu była potrzebna Admiralicji.

Właściwie do wykonania zostały mi już "tylko" 3 elementy: drewniana skrzynia (nie wiem do czego służyła), która będzie stała na rufie, maszt z olinowaniem i antenami i oczywiście wieża z działem. Ta ostatnia już się pojawiała na wcześniejszych zdjęciach, ale jeszcze sporo tam do zrobienia.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
Free papermodel LCP(S)

11-01-19 13:02  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3

Stoczniowa stolarnia przysłała skrzynię. Na fakturze napisali, że zajęła im prawie 3 godziny ;-)

Na zdjęciu pokazałem jak wykonałem w miarę równe odstępy listewek. U dołu, po prawej zdjęcie oryginału.
Szerokość listewek - 1 mm, odstępy 0,25 mm. Materiał sklejka gr. 0,5 mm. Klejone klejem Magic. Myślę, że nie wyszło najgorzej, choć oczywiście zawsze mogłoby być lepiej ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
Free papermodel LCP(S)

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 2 z 2Strony:  <-  1  2