FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-01-19 08:02  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Bardzo ciekawa konstrukcja. Z modelarskiego, mojego punktu widzenia wolę mniejsze łajby a że sposób budowy tego modelu jest mi bliski to z ciekowością obserwuję.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
09-01-19 11:26  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Trochę większa aktualizacja.
Pomontowałem wieżyczki ckm-ów, reling, kabestan, cumy i koło ratunkowe. Oczywiście pędzel się jeszcze mocno napracuje ;-)
Trochę lepiej widać drobiazgi zamontowane wcześniej, np. polery, kluzy i kotwicę. Kotwicę musiałem narysować i wykonać sam, bo w wycinance była kotwica Halla, a tu była potrzebna Admiralicji.


Właściwie do wykonania zostały mi już "tylko" 3 elementy: drewniana skrzynia (nie wiem do czego służyła), która będzie stała na rufie, maszt z olinowaniem i antenami i oczywiście wieża z działem. Ta ostatnia już się pojawiała na wcześniejszych zdjęciach, ale jeszcze sporo tam do zrobienia.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-01-19 13:02  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Stoczniowa stolarnia przysłała skrzynię. Na fakturze napisali, że zajęła im prawie 3 godziny ;-)



Na zdjęciu pokazałem jak wykonałem w miarę równe odstępy listewek. U dołu, po prawej zdjęcie oryginału.
Szerokość listewek - 1 mm, odstępy 0,25 mm. Materiał sklejka gr. 0,5 mm. Klejone klejem Magic. Myślę, że nie wyszło najgorzej, choć oczywiście zawsze mogłoby być lepiej ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-02-19 14:52  Odp: [R] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

(na początek filozoficznie) Zabawne, że kiedy Ci się wydaje, że zaraz skończysz, okazuje się, że robisz jeszcze 2 miesiące :-). Też tak macie?

Najpierw męczyłem "artylerię" główną (pasowałoby, żeby "kanonierka" miała działo) ;-) Ubzdurałem sobie, żeby armata się podnosiła i widać mam nadzieję, jak to zrobiłem. Większość elementów pochodzi z wycinanki, choć autor nie przewidział nawet możliwości obrotu wieży. Za to wszystko pasowało. Dorobiłem tylko to co konieczne. Całość trzeba jeszcze domalować i wkleić jarzmo z karabinem.

W sumie około 13 roboczogodzin, co raczej pokazuje, że "przesadnie szybko" to mi robota jednak nie idzie...
Co do wieży to taka ciekawostka: armata była typu Ł-10, wyprodukowanego w stosunkowo niewielkich ilościach (330 szt.), z których tylko19 trafiło na kutry 1125 (pozostałe na czołgi T-28). Pociski wystrzeliwane z tej armaty miały większą prędkość początkową i zdaje się, że lufa miała większą. długość. Sama wieża zaś, wyoblone krawędzie górnej płyty. Moim zdaniem wyglądała lepiej niż typowa
Ta gwiazda była odlana razem z górną płytą. Na zdjęciach wnętrza widać wgłębienie w tym kształcie ;-)

Teraz męczę maszt z druciarnią


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
01-04-19 14:46  Odp: [R/G] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Ostatecznie model udało mi skończyć ponad miesiąc temu, ale wtedy było ciemno, o tak ;-)

... a i czasu na sesję zdjęciową za bardzo nie było, więc galeria końcowa dopiero teraz.

Kilka słów opisu. Jak widać wszystko malowane. Używałem Humbroli. Unikałem nadmiernego brudzenia, gdyż na licznych zdjęciach archiwalnych okręt jest zawsze w bardzo dobrym stanie, nie widać żadnej rdzy, jedynie okopcenia prawej burty przy burtowym wylocie rury wydechowej oraz tu i ówdzie wydeptaną farbę na pokładzie, co starałem się oddać minimalnie różnicując jej odcień. Ubrudzenie lewej strony fartucha barbety wieży artyleryjskiej, to też celowy zabieg. Prawdopodobnie gdzieś tam wydostawał się smar.
Nie do końca jestem zadowolony z "druciarni". Oczywiście przewody łączące nadbudówkę z antenami nad rufową częścią okrętu powinny być trochę luźne (na zdjęciach były nawet mocno pogięte), ale reszta mogłaby być lepsza. Całość robiłem z drutu 0,15 mm, ale na przyszłość muszę się zaopatrzyć w jakiś lepszy produkt.
Poza kadłubem, za który zapewne zasłużyłem na (kartonowy) stos z dużym (kartonowym) płomieniem :-), wszystko inne, to już niemal wyłącznie karton i to głównie z wycinanki. O pewnych mankamentach pisałem już w trakcie relacji, ale generalnie grubych błędów nie było. Oczywiście musiałem przerobić model na wersję fińską.
Całość budowy zajęła mi ~112 godzin (dokładnie zliczałem), co u mnie przełożyło się na prawie 11 miesięcy. Jak na mnie to i tak nieźle :-D
Jakieś pytania, komentarze? Chętnie odpowiem. Krytykę też jakoś przeżyję ;-)
Dziękuję za uwagę :-)

--

Post zmieniony (02-04-19 09:18)

 
02-04-19 19:02  Odp: [R/G] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jest galeria,ciekawy czołg pływający,na jednym ze zdjęć widać autora, jak u Alfreda Hitchcocka,może podobnie,zdjęcia troszkę nie oddają wysiłku jaki włożyłeś w wykonanie tego okręciku,słabo doświetlone chyba,gratuluję wykonania pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
02-04-19 22:57  Odp: [R/G] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Marek! Zdjęcia robiłem w pomieszczeniu, ale przy dziennym świetle, korzystając ze słonecznej pogody w sobotę. Być może światła było nawet za dużo i aparat zgłupiał. Chciałem uniknąć cieni, więc słońce musiałem przysłaniać, czasem sobą, stąd tajemnicza sylwetka autora :-)

Faktycznie, pracy było dużo, jak na takie "małe coś", ale też dawno nie miałem tyle frajdy przy pracy nad modelem. Przede wszystkim dlatego, że wycinanka dobrze odzwierciedla oryginał (a mam fioła na tym punkcie), ale też dlatego, że jest bardzo dużo zdjęć tego typu jednostek, a tej konkretnej, chyba najwięcej, jest także film, który podlinkowałem na początku relacji.
Chodzi mi jeszcze po głowie jakaś mała dioramka z tym modelem, zwłaszcza, że załoga już się szykuje. Jeśli się zmaterializuje i nie będzie wstyd ją pokazać to może zrobię jeszcze "galerię bis" ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
03-04-19 21:52  Odp: [R/G] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
03-04-19 22:53  Odp: [R/G] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dzięki Borowy!

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
04-04-19 19:49  Odp: [R/G] VTV-1 (Vartiotykkivene) na podstawie Dom Bumagi 04/2011 1:100
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i skończony. Warto było się zaprzeć :-) Zwłaszcza, że efekt jest rewelacyjny. Faktycznie zdjęcia z budowy lepiej pokazują wkład pracy i precyzję wykonania elementów. W galerii końcowej to się trochę gubi, może przez oświetlenie. Będzie kolejna perełka na półce.
Takie "drobnoustroje" to jest dobra opcja dla perfekcjonistów. Można się wyżyć w detalach i skończyć model przed emeryturą. Bo na przykład taka Błyskawica, to już trochę inna bajka :-)

Pozdrawiam,

Tomek

Post zmieniony (04-04-19 19:50)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024