FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
20-10-18 19:31  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Solidna robota. Ogólnie model sprawia bardzo przyjemne wrażenie i widać dobrą robotę, która przełożyła się na całkiem dobry efekt.
Nie podzielam jedynie entuzjazmu jednego z moich przedmówców co do retuszu. Jest jakiś nierówny - na relingach kolor dobrany świetnie, ale z kolei przewody na kominach, czy maszt mogłyby być ciut jaśniejsze.
Ale to w sumie drobiazgi - ogólnie model prezentuje się bardzo solidnie i ciekawie.
A cała kolekcja tworzy świetny widok.
Gratulacje za kolejną ciekawą relację, dobrą galerię i wyróżnienia.

Pozdrawiam

 
20-10-18 20:10  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,wyszedł lepiej niż się zapowiadał ,gratuluję kolejnego modelu,ładna kolekcja,,nagroda,,czekam na następny,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-10-18 08:51  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Bardzo przyjemny model - miałem okazję oglądać na paprykarzu.
Kolekcja robi niesamowite wrażenie.
Bardzo dobrze prowadzona relacja z przyjemnością tu zaglądałem.
Jednym słowem: GRATULUJĘ!

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
22-10-18 20:15  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Gratuluję i efektu końcowego i nagrody.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-10-18 19:52  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

I ja przyłączam się do gratulacji za ładnie wykonany model, nagrody na Paprykarzu, jak i za całą flotyllę. Przygotować co roku nowy niszczyciel na tematyczną to nie w kij dmuchał. Dla mnie nieosiągalne, stąd tym większy szacun dla ciebie.

Jak wszystkie poprzednie, i tego obejrzałem sobie dokładnie na Paprykarzu. Ciekawe co przywieziesz za rok. Fajnie by wyglądał jakiś carski krążownik w twoim wykonaniu... ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
23-10-18 23:43  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Gratuluję modelu i wyróżnienia. Super model.:-)
PZDR

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
24-10-18 11:10  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Dziękuję koledzy za miłe słowa.
Z tym retuszem to faktycznie rury przy kominie są za ciemne, ale najlepsze jest to, że dopiero jak mi zwróciliście uwagę to zacząłem to zauważać, wcześniej jakoś to mnie nie raziło. No cóż retusz nigdy nie był moją mocną strona, ale w następnym modelu zwrócę na to uwagę;-)

Kilka osób pyta się co następne i nawet są sugestie ;-)
Generalnie jeszcze parę dni temu chciałem po 5 niszczycielach klejonych pod rząd skleić coś większego, a chyba będzie coś mniejszego ;-)
Na razie powrócę do budowy też niszczyciela tyle, że współczesnego (tak współczesny jak i większość okrętów naszej MW) Admirała Lewczenki, bo przez klejenie na wystawy tematyczne przez te 4 lata zdążył już zardzewieć na pochylni tzn zakurzyć się;-)
Ale zacznę też coś z IIWŚ i chyba zamiast kolejnego niszczyciela tym razem spróbuje budowy jednoczesnej 2 mniejszych jednostek, a jakich to mam nadzieję, że już niedługo pokaże.

--

Post zmieniony (24-10-18 13:54)

 
24-10-18 13:50  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratuluję kolejnego ładnego modelu w kolekcji!

Jaką farbą malowałeś czapy kominów? Bo jeśli Humbrolem, to czarny, aby był matowy, trzeba bardzo dokładnie wymieszać, najlepiej jakimś patyczkiem, łącznie z tym, co nazbiera się w dolnym narożniku puszki. W przeciwnym wypadku, farba będzie błyszcząca, tak jak u Ciebie i w wielu innych modelach, które widuję na forum. Choć nie wiem, czy malowałeś akurat Humbrolem ;)

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
24-10-18 14:06  Odp: [R/G] Niemiecki niszczyciel Z 32 typu
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Spychach - akurat przy czarnym kolorze poszedłem na łatwiznę i przy czapach kominów, kotwicach i minach psiknąłem je sprayem jaki miałem, miał być półmat, a wyszło jak widać.
A do retuszu pozostałych elementów używam właśnie humbroli.
Ale model czeka jeszcze lakierowanie, więc może trochę zmatowieje.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024