FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
21-10-18 18:24  [G] SM15 Angraf
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Witam po dłuższej przerwie, zawirowania związane ze zmianą stanu cywilnego, urlopem i wreszcie szkołą nie pozwoliły na większą modelarską aktywność, ponieważ czasu dużo nie było zrobiłem sobie torowisko (tory answerowe) a gdy i ono było gotowe pozostało dokończyć rozgrzebaną lokomotywę, która wydawała się dość łatwa.

Model polakierowałem Caponem, jak mi się to udało do tej pory nie wiem, sam Capon był stary co może uratowało druk, ogólnie część arkuszy odrobinę się odbarwiła, złuściła inne wyszły z tej operacji bez szwanku, druk w starciu z klejem polimerowym ścierał się, odpadał, no ale trzeba "se" radzić

Samo opracowanie jest dalekie od ideału, spodziewałem się problemów ale:
-wiele elementów po pasowaniu trzeba przyciąć, szczątkowa instrukcja nie ułatwia sprawy,
-nie pokazano jak umieścić względem siebie oba wózki (być może założenie było takie że jeśli ich za dużo nie widać to to nie istotne :))
-w samych wózkach brakowało kilku części i trzeba było je mocno przerabiać,
-Bogu dziękować za karton barwiony w masie, tylko to uratowało ten model w standardzie.

O pomstę do nieba wołają oznaczenia na jaką grubość podklejać wymagające tego elementy (choćby "główna podłużnica" która aby współgrać z wysokością burt i ich poszycia powinna być podklejona na około 3mm, ja zrobiłem na 2mm i docinałem burty, niektóre krawędzie maskowałem kartonem barwionym) innymi słowy wielka improwizacja.

Brak doświadczenia w klejeniu dużych powierzchni zaowocował tym, że w kilku miejscach klej "puścił" i poszycie odstaje od szkieletu ale brak już było dojścia aby naprawić błąd, ponadto kompletnie zepsułem przednie i tylne "obłości pudła" ,tym razem retusz dobrałem mocno przeciętnie.



Czarny pasek przed kabiną to "pas ratunkowy" - o tyle za krótkie było poszycie względem szkieletu pudła(!).



Nie mniej model udało się ukończyć, na plus można dodać poręcze których możliwe jest wykonanie w standardzie z papieru (lutowanie to nie moja bajka) lokomotywa jest dość duża i przy uważnym wykonaniu może przyciągać uwagę, gdzieś na forum była już galeria tej lokomotywy co może świadczyć o hmm popularności tego opracowania. Czas na nieco przydługą galerię.









Teraz powrócę do budowy Jagdtigera, pewnie się już nieco przykurzył :)

--

Post zmieniony (22-10-18 07:22)

 
21-10-18 19:14  Odp: [G] SM15 Angraf
klint   

Fajny ale mogl byc zdziebko upaprany:)

 
21-10-18 22:13  Odp: [G] SM15 Angraf
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Fabryczka, gratuluję wykonania.

 
21-10-18 22:25  Odp: [G] SM15 Angraf
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Świetne czyste wykonanie. Gratulacje!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
22-10-18 06:40  Odp: [G] SM15 Angraf
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Kolejowe gratulacje z okazji ukończenia modelu. To pierwsza SM15 (w 1:25), którą widzę sklejoną poza surówką :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-10-18 10:11  Odp: [G] SM15 Angraf
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Model prezentuje się bardzo efektownie . Dodatkowy plus za wykonanie w standardzie .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
22-10-18 17:13  Odp: [G] SM15 Angraf
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie znam si na pociągach, ale model pierwsza klasa.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
22-10-18 19:33  Odp: [G] SM15 Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-10-18 19:39  Odp: [G] SM15 Angraf
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,gratuluję ,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-10-18 19:47  Odp: [G] SM15 Angraf
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Biorąc pod uwagę mnogość problemów, z którymi się starłeś, model prezentuje się bardzo dobrze!
Dodatkowy mega szacuneczek za standard :)
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024