FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-10-18 11:25  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Zastanawiam sie nad automatycznym sposobem gruntownego posprzątania forum. Czy można zrobić zapytanie do bazy forum typu:

Oznacz wszystkie wątki jako rupieciarnia w których
- w tytule jest [R] lub [G] lub [R/G] oraz
- w pierwszym lub drugim poscie w znacznikach wstawiania zdjec jest link do martwego juz serwisu ze zdjeciam
- potem posortowac watki od najstarszego

Ręczna robota to później upewnienie sie czy w ostatnich postach nie ma przypadkiem aktywnych zdjec z dzialajacych serwisow

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
21-10-18 11:29  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Ustalać ramy czasowe na poprawę zdezelowanych wątków można, i każdy termin może być dobry lub zły.
Skoro nie ma możliwości sprawdzenia czy ktoś z autorów takich wątków bywa jeszcze na forum czy nie, to może wysłać do tych delikwentów e-maile pod adres który podawali przy rejestracji. Może to spowoduje większy odzew niż apele na forum.

"A propos rozwiązań opartych na weryfikacji czasowej i również ilościowej, to prawdopodobnie uruchomię skrypt, który automatycznie będzie sprawdzał zasoby użytkownika [G], [R] i [R/G] podczas wpisywania postów i np na Giełdzie nie będą mogli nic wpisać użytkownicy bez dorobku i ... z dorobkiem jedynie w Rupieciarni. Giełda pójdzie na początek ;>"

Pomysł doskonały i wart rozszerzenia przede wszystkim na dział o nazwie FORUM MODELARZY KARTONOWYCH!!!
Co do Giełdy to byłbym ostrożniejszy we wprowadzania takich obostrzeń, bo czasem zdarzy się, że ogłoszenie wstawi tam ktoś kto nie ma dorobku, a ma jakieś fajne modele na zbyciu, fakt są i handlarze i cwaniaki, ale gdzie ich nie ma...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-10-18 12:15  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ Varran

> Czy można zrobić zapytanie do bazy forum typu:
> - w tytule jest [R] lub [G] lub [R/G] oraz

Oczywiście, bez problemu. Na takich zapytaniach oparte są skrypty zliczające zasoby w Waszych profilach.

> - w pierwszym lub drugim poscie w znacznikach wstawiania zdjec jest link do martwego juz serwisu ze zdjeciam

Nie za bardzo... Mnogość serwisów, oraz niejednorodne sposoby linkowania niektórych, ale przede wszystkim niedziałające fotki na działających serwisach (np. fotosik) czynią takie rozwiązanie chyba stratą czasu i lekko nieskutecznym IMHO. Najlepiej to odzwierciedla skuteczność działania skryptu, który wyłapuje niedziałające serwisy i zamienia fotki na rysuneczek z gościem w kanale i zgrabnymi nogami ;>, który można zobaczyć w wielu postach zamiast ślepych wywołań, ale jednak nie we wszystkich...

> - potem posortowac watki od najstarszego

Sortowanie przed usunięciem, bez problemu.


@ ceva

> to może wysłać do tych delikwentów e-maile pod adres który podawali przy rejestracji.
> Może to spowoduje większy odzew niż apele na forum.

Dobra myśl. Pomyślę o tym i pewnie tak zrobię. Jednym ruchem i hurtowo po "zakończeniu" przesuwania wątków do Rupieciarni. Kiedyś tak robiłem w związku z 50 lat MM. Jakiś odzew był.

>> ... skrypt, który automatycznie będzie sprawdzał zasoby użytkownika [G], [R] i [R/G] podczas wpisywania postów
>> i np na Giełdzie nie będą mogli nic wpisać użytkownicy bez dorobku i ... z dorobkiem jedynie w Rupieciarni.....

> Pomysł doskonały i wart rozszerzenia przede wszystkim na dział o nazwie FORUM MODELARZY KARTONOWYCH!!!

:>

> fakt są i handlarze i cwaniaki, ale gdzie ich nie ma...

A niech sobie będą, ale gdzie indziej. Nie lubię ludzi tylko biorących, a nie dających nic w zamian. Zastanowię się, choć ten dział idealnie nadaje się do testowania takiego rozwiązania, moim zdaniem ;>

pozdr,
k

 
21-10-18 13:10  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

"> fakt są i handlarze i cwaniaki, ale gdzie ich nie ma...

A niech sobie będą, ale gdzie indziej. Nie lubię ludzi tylko biorących, a nie dających nic w zamian. Zastanowię się, choć ten dział idealnie nadaje się do testowania takiego rozwiązania, moim zdaniem ;>"

Jeżeli zablokujesz tylko możliwość wystawiania ogłoszeń przez osoby "bez dorobku" to handlarze i cwaniaki i tak dotrą do sprzedającego, (chyba że w profilu nie poda adresu e-mail) jak już blokować to nie tylko samych sprzedających, ale również zawartość działu Giełda uczynić niewidoczną dla ludzi z zewnątrz i "bez dorobku".

":>" - ten znak daje mi do myślenia...

;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-10-18 13:59  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva napisał:

> jak już blokować
> to nie tylko samych sprzedających, ale również zawartość działu Giełda uczynić niewidoczną dla ludzi
> z zewnątrz i "bez dorobku".

"Zapisałem" :>

> ":>" - ten znak daje mi do myślenia...

Trochę odchodzimy od tematu, ale co tam ;> Widzę jeden problem. Co z tymi, którzy chcą uzyskać pomoc i zadają pytania? Początkujący, albo Ci którzy po latach wracają do kartonu? Problem jest może czysto hipotetyczny, bo przeważnie Ci nowi zamiast najpierw przejrzeć forum, to tylko "mi" tu śmiecą postami w stylu "BCG", "klej", 'tektura", "jaki model" okraszając to nic nie znaczącym i znienawidzonym przeze mnie znacznikiem [P] jakby nie można było użyć pytajnika na końcu zdania ;> (Moderatorzy ten znacznik tolerują, nie mam pojęcia czemu... ;P ) Oprócz tego, to zabezpieczenie też można obejść, rozpoczynając relację - jedno zdanie, fotka okładki i wręgi na tekturze, albo i nie, a potem cisza. Mam zasób i mogę wszystko ;> Głośno myślę teraz..., no zawsze przecież można skomplikować warunek - "zasoby >= 3" itp...

pozdr,
k

 
21-10-18 14:08  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
Sławko   

Uczynienie giełdy niewidoczną dla użytkowników "bez dorobku" w postaci [R] lub [G] zawęzi grono potencjalnych klientów i trudniej będzie tym co mają już "dorobek" pozbyć się modeli niepotrzebnych.
Ograniczy to też możliwość nabywania tą drogą początkującym modelarzom "bez dorobku".
Takie dzielenie na "z dorobkiem" i "bez dorobku" i uzależnienie od tego jakie funkcje forum będą dostępne lub nie moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem. Chcąc utrudnić życie handlarzom/cwaniakom może taki mechanizm utrudnić życie tym uczciwym.

Edycja:
A co z postami użytkowników, którzy wnieśli do forum pewien wkład a z pewnych przyczyn nigdy już tu na forum nie zawitają i nigdy nie będą mieli możliwości poprawienia zdjęć ? Rozumiem, że posty będą wykasowane ale.... czy jakaś wartość pisana nie powinna być gdzieś jednak zachowana.
Mam na myśli modelarzy, którzy swoje hobby uprawiają już pod okiem tego najważniejszego "Admina" naszego życia.

Post zmieniony (21-10-18 14:13)

 
21-10-18 14:15  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Ograniczanie Giełdy tylko dla ludzi z [G] i [R] to chyba jednak przesada. Na którymś forum jest warunek, że trza mieć ileś tam wpisów.
Napisałeś: zawsze przecież można skomplikować warunek, czyli np. określić ilość tych wpisów w dorobku.
Ale potem zawsze można go obejść - 3, 5, 17 zachwyconych komentarzy albo głupkowatych pytań i gotowe - jest dorobek.
Obawiam się, że będziesz się kopał z koniem pod wiatrakiem. Nie lepiej zostawić jak jest?
Handlarze i cwaniaki? Ano byli, są i będą ale - jak napisał Ceva - taki też może wystawić coś ciekawego ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
21-10-18 15:04  Odp: [Forum] Rupieciarnia - wykasowanie treści. Sonda.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

@ Sławko

> Mam na myśli modelarzy, którzy swoje hobby uprawiają już pod okiem tego najważniejszego "Admina" naszego życia.

Cenna uwaga. Przyjdzie czas, że pewnie będę prosił o pomoc w znalezieniu takich zasobów i kont. O jednym tylko wiem i mam je pod swoją osobistą opieką, więc materiały będą tam istnieć bez względu na okoliczności (nie wszystko tam już działa, ale mam pełne archiwum u siebie i będzie to przywrócone).

http://www.konradus.com/forum/profile.php?f=1&id=3847


Co do giełdy... jestem trochę zaskoczony Waszymi opiniami. Argumenty - bo coś ciekawego ktoś wrzuci... - utrudnisz życie uczciwym... jakoś niespecjalnie do mnie przemawiają ;P Internet jest wielki, pewnie takie ogłoszenia o sprzedaży są kopiowane toczka w toczkę na iluś forach, fejsach, allegrach itp. Nasza "komuna modelarska" jakoś sobie z tym chyba poradzi? ;P Oczywiście, ja nie będę podejmował takich decyzji autokratycznie ;>, słucham Was, ale gdzie ja będę testował, jak nie na Giełdzie, pewne rozwiązania, o których wyżej pisałem?! ;] ;>

pozdr,
k

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024