FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-06-18 14:36  [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam!
Kontynuując linię wozów bojowych od początku ich pojawienia się na polach bitew od 1916r. do końca okresu międzywojennego zamieszczam zdjęcia wykonanego z "Modelika" modelu polskiego, lekkiego samochodu pancernego Forda Tfc. Model był prosty w wykonaniu, ale bardzo małe części wymagały precyzji w palcach (a w zasadzie w pęsecie) tym bardziej, że znalazłszy w internecie fotki podwozia i zawieszenia tego Forda postanowiłem te elementy w miarę jak najlepiej odwzorować. Na kilku zdjęciach (1,4,12,13,14 i 16) model pokazany jest jeszcze bez pobrudzenia go kurzem z pól bitewnych ;-). Miłego oglądania tego maleństwa mieszczącego się na mojej dłoni.

, , ,

, , ,

, , ,

, , ,

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
24-06-18 21:13  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Model fajny, choć pojazd to paskud raczej :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
25-06-18 14:46  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetne są te Twoje "pancerki" !

 
25-06-18 23:44  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławku, model wyszedł Ci bardzo ładny! Z wielką przyjemnością zawsze oglądam galerie polskiego, a zwłaszcza pionierskiego sprzętu :)
pojazd jest prosty bo jakiż miał by być w 1920 roku? :) Tadeusz Tański (swoją drogą syn Czesława Tańskiego ) zrobił najlepsze co konstruktor w tamtych czasach mógł zrobić- opancerzył bez wielkich strat na mobilności najpopularniejsze i najbardziej niezawodne podwozie jakie było wówczas do dyspozycji. I tu się pojawia pierwszy zgrzyt... baza podwozia Forda T nijak ma się do opracowania, w modelu (moim też ) jest za krótkie i za wąskie choć w moim tylko za wąskie bo zwiększyłem odległość między osiami. Kolejny zgrzyt to "Modelikowa" nazwa.... Prawidłowa to: FT-B ( Ford Tański - Bojowy ). Nigdzie do tej pory w wiarygodnych źródłach nie spotkałem się z oznaczeniem TFc ale to tak tylko informacyjnie gdyż model naprawdę bardzo mi się podoba i daleki jestem od krytykanctwa pod jego czy Twoim adresem!
A nuż ktoś to przeczyta i zechce bazę wymiarową zweryfikować na użytek publiczny ;)
Zdrów!

--
GG 6801515

 
27-06-18 19:55  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mnie sie podoba ten modelik , fajnie sklejony i darzę go sympatią. Rozpoczynając przygodę z forum napatoczyłem się na relację z budowy tego właśnie modelu :
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=19&t=7919 i marzyłem by tak umieć go skleic ...ino jeszcze nie umiem :) . Sory za of top . Pozdrawiam

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
28-06-18 18:29  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,kolejne cacuszko do kolekcji,sprawia wrażenie ,takiej wyścigówki,filigranowy taki,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
16-10-18 22:24  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo Szanownym Kolegom za miłe opinie dotyczące tego modelu. Tak jak obiecałem kolejne moje galerie będę stopniowo wzbogacał o zdjęcia plenerowe prezentowanych modeli. Nie jest to prostą sprawą przygotować się do takich zdjęć, bo trzeba wcześniej zadbać o efekty dymne, zapakować modele, sprzęt i aparaty do auta, znaleźć odpowiednie tło, gdzie można dojechać autem, aby nie targać tego na plecach oraz zrobić sesję przy odpowiednich warunkach pogodowych, bo np. często silny wiatr przy pięknym słońcu uniemożliwia zastosowanie efektów zadymiania. Wszystko to wymaga dobrych kilku godzin czasu, co jest niezmiernie trudne jak się pracuje zawodowo, ma obowiązki rodzinne i czwórkę wnucząt, a o tego jeszcze łazi się po górkach :-)
Ale do rzeczy., stylizowana droga wśród pól po której porusza się Fordzik omijając zasieki i spotkanie bojowe z Mgrebov-Renaultem w wersji jedno i dwu wieżowej. Oczywiście, że patriotycznie to polski samochód zwycięża a przeciwnik płonie :-)
Miłego oglądania.

, , , ,

, , ,,

,, , ,

--

Post zmieniony (16-10-18 22:57)

 
16-10-18 22:53  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sławomir Bloch napisał:

> Ale do rzeczy., stylizowana droga wśród pól po której porusza się Fordzik omijając zasieki i
> spotkanie bojowe z Mgrebov-Renaultem

Piękna sprawa :)

pozdr,
k

 
17-10-18 21:57  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Co tu dużo pisać, świetna galeria. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-10-18 23:09  Odp: [G] Polski samochód pancerny z 1920r.- Ford Tfc.
orinoko 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Też się przyłączam do zachwytów. Mała rzecz, a cieszy.
Napisz, proszę, jak się kleiło koła? Chodzi mi głównie o szprychy - coś zmieniałeś czy zgodnie z instrukcją?
Tomek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024