FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-10-18 00:19  [R] Su-15 Hobby Model
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam serdecznie wszystkich modelarzy. Będzie to moja pierwsze relacja z sklejania modelu kartonowego, a zarazem drugi model, który, mam nadzieje, stanie na mojej półce. Na temat samego modelu za wiele w sieci nie można znaleźć, tak więc nie wiem za bardzo, czego się spodziewać. Sam model, to reprint i raczej dosyć średni :/ Wygląda to tak, jakby częściom brakowało ostrości. Z innych rzeczy, to powielone błędy oryginalnego wydania, jak złe oznaczenie wręg 5 i 6 oraz różnica koloru od 7 segmentu.





Model, to sporej wielkości "rura". Po sklejeniu powinien mieć z 60 cm.

Post zmieniony (13-10-18 00:40)

 
13-10-18 12:36  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
InTrUdEr 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10
 

Zasiadam i oglądam walkę z tym reprintem 😁 powodzenia 😉

 
13-10-18 19:24  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
Hator   

Zapowiada się ciekawie.
Reprinty HM to nieobrobione skany oryginału. Na spadek jakości ma też laserowa technologia druku. Gdyby reprint był wydany w offsecie wyglądałby lepiej. Hobby Model miał ciekawe tematy i miałem w planach coś sobie z reprintów kupić, mimo ogólnej opinii o merytorycznej jakości opracowań. Po obejrzeniu kilku zeszytów zrezygnowałem. Jakość graficzna reprintów jest tragiczna. Oryginały prezentują się lepiej. ale też są znacznie droższe.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
13-10-18 19:35  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To już zależy, który dokładnie model. Mam mig-31 oraz su-24 i wyglądają one dosyć ładnie. Nie widać po nich, że reprint. Z kolei su-34 ma takie małe "ząbki" przy wszystkich częściach.

 
14-10-18 00:53  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pierwszy segment i od razu problem. Wręga nr 8 nie pasuje do segmentu. Jest zbyt mała, jak na obwód części. Inna sprawa, że występują błędy w numeracji segmentów. Ponoć w oryginalnym wydaniu od razu była errata. Ogólny plan modelu również nie pomaga. Segment nr 8, jako jedyny posiada paski łączenia z obu stron, co znaczy, że wręga 8a oraz 9a powinna być wklejona w segment 8. Na planie każda kolejna wręga odpowiada kolejnemu segmentowi. Dodatkowo na planie błędnie są zaznaczone paski łączące, zaczynając od segmentu 9. Paski należy przykleić do tylnej części segmentu, a nie jak przedstawia plan na przód.

 
14-10-18 04:54  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pełen tekst erraty:"Przepraszam za błędną numerację wręg.Jest a powinno być: 1a-2a, 2a-3a, 3a-4a,4a-5a, wrega bez numeru-6a, 6a-6b,6a poszerzona o wloty7a" .

--
PZDR!!

 
14-10-18 09:38  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
TAGEZ222   

Hobby Model wydal duzo modeli ,ale w wiekszosci byly to hurtowe ilosci tz ilosc ,nie jakosc .Dlatego twoje problemy z pasowaniem czesci dopiero sie zaczynaja ,ale zycze powodzenia

--
Karton na wieki.

 
14-10-18 12:16  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Niekoniecznie , sam sklejałem Mig 15 z Hobby Model i spasowanie wręga-poszycie było bez zarzutów.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
14-10-18 13:27  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

a czy nie należy na wręgę naklejać pasek?

--
Pieniądze to nie wszystko

 
14-10-18 14:24  Odp: [R] Su-15 Hobby Model
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Całkiem przyzwoity model można z tego wiekowego wydania skleić :
http://paperwings.50megs.com/su15/su15.htm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024