FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-03-11 21:07  [R/G]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Tematem szybkiej ( mam nadzieję :) ) relacji przerywnikowo-testowej będzie zaprojektowane przez Krzycha74 dziwaczne, włoskie "coś".
Aeronautica Lombarda miała być specjalnym samolotem szturmowym ( co mi osobiście zalatuje nieco sushi :) ) sterowanym przez radio, z miejscem dla dwóch awiatorów z biletami w jedną stronę.
Skąd to się takie dziwne wzięło, jak ( i po czym ! ) przyśniło się Krzyśkowi to nie wiem, ale sklejam.

Na dziś budowa jest posunięta nieco dalej ale żeby Szanownym Widzom i Kibicom w głowach się nie poprzewracało pokażę dziś niewiele.
Silnik ( właściwie jego zaczątki, bo bez retuszu i niektórych elementów ) to najbardziej pracochłonny element.
Projektant przewidział nawet ( dla takich leni jak ja ) uproszczony wariant silnika, w postaci jednej wręgi z jego rysunkiem ale testowanie to testowanie i te cholerne osiemnaście cylidrów skleić trzeba...
Dzięki Bogu Lombarda AR miała taki tylko jeden - to nie Calquin ;).



Kabina całkiem, całkiem ;). Na zdjęciach razem z pierwszym, sklejonym segmentem.
Istotnym novum u tego Projektanta jest konstrukcja modułów kadłuba na jedną wręgę i pasek.
Znakomicie pomaga to w budowie długich i wielosegmentowych modeli - czyli takich jakie Krzychu lubi najbardziej :).



--

Post zmieniony (16-10-18 07:36)

 
02-04-11 23:56  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Dziś na szybko żeby nadrobić nieco relację - kadłub.
Długi jakiś i jakby nieproporcjonalny.
Za to skleja się ładnie bo łączony na jedną wręgę i pasek.
Pierwszy rzut oka na osłonę silnika.


-

Post zmieniony (16-10-18 07:41)

 
03-04-11 08:38  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ładne cygaro...;-)
Z przyjemnością popatrzę - jak zawsze!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
05-04-11 14:56  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Ta konstrukcja z kształtu bardziej pasuje do wykonywania lotów szybkościowych, ale kto tam Włochów zna.
Konstrukcja ciekawa, zresztą Krzychu74 tylko do takich nas przyzwyczaja, i chwała mu za to. Jak mniemam model w 1-50.
Czy masz info na temat mozliwości dystrybucji tego cuda przez Krzycha w sklepie MPM?
Będę często tu zaglądał.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
05-04-11 20:42  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witajcie


Tak zwane "trudności obiektywne" spowodowały że nie mam ostatnio czasu na tego latawca.
Trudności są rzeczywiście poważne ale Lombarda powstanie do końca bo nie jest to jakiś szczególnie trudny model.

Dorobiłem mu ostatnio skrzydło. Fajny, mocny szkielet, proste pokrycie - w sam raz na pierwszy model. :)
Być może będą jakieś zmiany w systemie mocowania ale to już sobie projektant przemyśli.
( przepraszam - Pan Projektant ;) )



Jorzik, kształty to Włosi zawsze mieli ładne - Ferrari, Bugatti, Macchi, Lolobrygida... ;)

Co do sprzedaży to wszystko jest możliwe ale to też pytanie nie do mnie.
Pozdrawiam i do zobaczenia.

--

Post zmieniony (16-10-18 07:42)

 
06-04-11 12:47  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
MARIUSZ : dziękuję w imieniu służby. ;-)
Jorzik: również dzięki. :-) Właśnie, żeby za bardzo nie być zaszufladkowanym, że K74 to tylko robi modele samolotów zapomnianych przez Boga, ludzi i partię, następny będzie ciutkę bardziej znany i lubiany. :-) Model będzie dostępny w sklepie MbM. Na razie dodaję wcześniejsze projekty. Jeśli ktoś jest zainteresowany wystarczy kliknąć w sygnaturkę pod postem.
piotter: ( przepraszam - Pan Projektant ;) )
Dajcie spokój z tym ministrem, stare dzieje. ;-)
Fakt, trudności są duże i niezależne niestety od nas, tym bardziej doceniam to, że masz czas i chęci na testowanie tego modelu.
kształty Włosi zawsze mieli ładne - Ferrari, Bugatti, Macchi, Lolobrygida...
A Sophia Loren, a Sabrina to co??? Dodałbym jeszcze pewną panią o blond włosach (nie ma się co podniecać, tlenione były) bardzo popularną w kręgach włoskiej polityki w latach 80-tych (taka ówczesna bunga-bunga). Z twarzy szału raczej nie robiła i była podobna zupełnie do nikogo, ale inne "kształty" to nawet, nawet... Nie będę pisał o kim mowa bo na forum są nieletni, a staruszkowie 30+ w lot chwycą o kogo chodzi. ;-)
Aaa, sorki, to forum modelerskie przecież...
Więc Piotrek testuje, ja poprawiam błędy i wypaczenia wykryte / wymyślone (niepotrzebne skreślić) przez Kolegę Testera, obaj ochrzaniamy projektanta za dodatkową robotę i jakoś się kręci. ;-)

Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (06-04-11 13:32)

 
06-04-11 15:14  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ta pani blond tleniona o kształtnym pseudonimie była Węgierką. ;-) Chyba że myślimy o innej.
A samolocik fajny.

--


 
06-04-11 16:06  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Czy model będzie można powiększyć sobie samemu do 1:33?

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
07-04-11 00:28  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Raduss: o kurcze, faktycznie! Popatrz jaka jest siła przyzwyczajenia. Zawsze myślałem, że to rodowita Włoszka. No cóż, skoro nie dojrzewała w słonecznych winnicach południowej Italii zatem nie spełnia norm włoskiego produktu regionalnego i skreślamy ją z listy. ;-) Ale dwie pozostałe zostają bo spełniają normy. :-)
Stealth: sądze, że tak. Chyba, że Marek zabezpiecza pliki, ale to już tajemnica firmy. Co do powiększania to w "pięćdziesiątkach" uwzględniam grubość papieru na obrysach wręg 0,2mm więc w 1:33 może być konieczność trochę ich podszlifowania.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
14-04-11 13:26  Odp: [R]Włoszczyzna na dziwno - Aeronautica Lombarda A.R (1:50)
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Witam

Wracamy do naszego włoskiego dziwadła.
Silnik wraz z osłoną, śmigło i statecznik pionowy. Osłonę pomalowałem z rozpędu od środka na czarno, polecam jednak szary, bo i silnik lepiej widać i bardziej to do "prawdy historycznej" zbliżone.



Niedużo zostało do klejenia bo podwozie i trochę drobiazgów więc galeria końcowa zbliża się wielkimi krokami.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

--

Post zmieniony (16-10-18 07:43)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024