FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-10-18 22:31  [R/G] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć, cześć!
Dewoitine D.520 Miał być ostatnim w moim cyklu maszyn, na których walczyli Polacy we Francji 1940 r., a jest drugi (po Caudronie CR.714). W ten sposób będę bliżej końca ;)

eM-ka Mieczysława Mümlera, dowódcy dywizjonu i asa (ponad 5 zestrzeleń). Po tym lądowaniu uszedł z życiem.



Okładka


Zapodaję krótką relację z budowy (mam nadzieję, że krótką).
Tylko takie jest dostępne na rynku kartonów opracowanie D.520 z tego okresu, a szkoda, bo to bardzo zgrabna maszyna.

Wycinanka z przeznaczeniem dla początkujących, bardzo skromna w detale, praktycznie sama skorupa. Postanowiłem więc nieco pozdziwiać: będą oddzielne lotki, ster kierunku i klapy dodałem kratki wlotów powietrza i wnęki kolektorów wydechowych oraz wnęki podwozia.
Ponieważ grafika jest bez walorki, w paru miejscach poprzecierałem kamuflaż. Coś może jeszcze wymyślę.
Najtrudniejszym elementem było, w miarę właściwe, ukształtowanie przedniego segmentu. Obeszło się bez przycinania.

Generalnie wszystko idealnie pasuje, kolory nie są poprzesuwane. Zacząłem w ten piątek wieczorem i jakby się uparł, dzisiaj można by skończyć :))

Nieco skromnie, ale zapraszam. Acha, aby uprzedzić wytyk Szanownego Manewrowego: samolocik będzie na kółeczkach :)



reedycja ;) Zmiana znacznika na [G].
--

Post zmieniony (24-10-18 23:09)

 
15-10-18 09:32  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Relacja??? No, Panie to żeś mi w tym momencie zaymponował, bez dwóch zdań... ;-)
Za zdjęcia okładki niektórzy się cieszą, a co z tymi co chcieliby na początku "prawilnej" relacji zobaczyć podklejone wręgi?

Idziesz na łatwiznę pozostawiając bryłę modelu na poziomie dla mało wymagających, a z tego co zaobserwowałem taki nie jesteś. Nie mogłeś poprawić pierwszego segmentu, tak jak w modelu w TEJ galerii?

ps. Oczywiście, Witam,śliczności,pozdrawiam ceva, zasiadam w pierwszym grzędzie, itp, itd :-)
ps2. skąd bierzesz tekturę :-)))))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
15-10-18 10:28  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Szanowny Manewrowy, śmignęło tak szybko, że wręgi podklejone nie zdążyły się utrwalić ;)

Ale dziękuję za "śliczności" od tak zacnego kopana.
Tę relację zapodaną przez Ciebie przeglądałem i właśnie ze względu na udziwnienie, nie skorzystałem. Moim zdaniem wybolenie w górnej części pierwszego segmentu jest sporo przesadzone i zaburza charakterystyczny kształt wypukłości dla tego samolociku.
Nie umniejsza to faktu, że wykonanie D.520 przez KPawła jest rewelacyjne.
Powygniatałem ile się dało nie ingerując w strukturę całości.

Pytanko o tekturę jest oczywiście prowokacyjne, ale rozumiem, kampania trwa za oknami na całego :)))
Odpowiem równie tajemniczo: tekturę kupuję w sklepie ;)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-10-18 13:22  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
RAVEN6   

Art, to co do tej pory zrobiłeś z tej stosunkowo prostej wycinanki wygląda moim zdaniem świetnie. Uważaj tylko przy oklejkach oprofilowania skrzydła-kadłub. Są bardzo kiepsko spasowane. Niestety znam to z doświadczenia... Mam pytanie, czy wnęki podwozia zamierzasz opracować najpierw w jakimś programie, wykorzystać te z modelu ORLIKa, czy po prostu zrobić je "na czuja"?

 
15-10-18 13:54  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki Raven za info. Wnęki wykonam raczej samodzielnie z kartonu barwionego w masie.
Co do łączników skrzydło-kadłub, stosuję ostatnio dość fajne rozwiązanie. Otóż wpierw przyklejam odpowiednio spreparowany łącznik (szlifowanie, retusz, kształtowanie), do kadłuba lub do skrzydeł, w zależności jak pozwala na to konstrukcja.
Wtedy pozostaje tylko jedno łączenie "ryzykowne", a nie dwa.
Zobaczymy jak tutaj wyjdzie.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-10-18 15:15  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Konrad224 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Wychodzi super :) jak patrzę na swój sklejony to nawet się nie umywa :D pozdrawiam

 
15-10-18 17:52  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
lubię placki   

Cześć, model fajnie się prezentuje. Pozdrawiam i zapytam czy MS-406 nie może być z Orlika?

--
modele to moja pasja.

 
16-10-18 11:52  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Jarpen   

W jaki sposób robisz przetarcia kamo? Jednak wydaje mi się że lotki były kryte płótnem i tam przetarć nie powinno być.Chyba że to tylko odblask światła.Dobrze idzie.

 
17-10-18 08:48  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Z jednej strony nawet lepiej, aby MS.406 był z Orlika lub zapowiadany z Modelarstwa Kartonowego. Obydwa mają szachownice na bokach kadłuba.
Skądinąd jednak wiemy, że polscy piloci walczyli również w składach dywizjonów francuskich w 1940 r., i takie oznakowanie przedstawia MS.406 od Hala.
Ponieważ halowy egzemplarz mam już od dawna, więc "bliższa koszula ciału" :)
Tym bardziej że jest, wyżej opisane, uzasadnienie takiej prezentacji modeli obok siebie.

Przetarcia, w tym przypadku, wykonuję wacikiem nasączonym w kaponie. Oczywiście za wyjątkiem lotek. Na zdjęciu jest odbłysk światła.
Nieco walorki wprowadzę w końcowej fazie budowy modelu.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
18-10-18 18:22  Odp: [R] Dewoitine D.520C1 WAK 10/2014 1:33
Frankie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja zwykle bardzo wysoki poziom :). A jak ma się f-14? Cierpliwie czekam na koniec relacji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024