FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-09-15 19:05  [G] Radziecka rakieta nośna
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam.

W ramach urlopowych "wypadów" na działkę powstał taki oto model.
Radziecka rakieta nośna PROTON wraz z modułem LK-1, wydawnictwo MODELIK, projekt Maciej Lewan.

Przygotowanie i lakierowanie

Arkusze zostały zacaponowane, później pokryte bezbarwnym akrylowym lakierem (co daje łatwość utrzymywania modelu w czystości podczas budowy- zwłaszcza, gdy międzyczasie rozpala się grilla - a na działce wody bieżącej brak), Kompletny model finalnie pokryty lakierem syntetycznym Duplicolor.
Lakierem Duplicolor lakierowany 4 razy w odstępie powyżej 24 godzin., bardzo cienkie warstwy - inaczej zżółknie.

Model

Model jest prosty, posiada małą ilość elementów, które są duże. Nie powinien sprawić problemów. Instrukcja wydała się czytelna. Wysokość ok 110 cm.

Sklejanie

Jedyna rzecz, która może sprawić większy problem to kratownica łącząca dwa segmenty. Nie byłem pewien czy podwójna warstwa kartonu się sprawdzi. Dodatkowo podkleiłem to jeszcze blokiem technicznym i od strony wewnętrznej wzmocniłem po wycięciu cyjanoakrylem. Drugi segment dwa razy stoczył się ze stołu i spadł. Dół segmentu został lekko zagięty, co może być widać na jednym ze zdjęć. Kolejnym elementem, przy którym należy zachować ostrożność jest pokrywa pierwszego zbiornika. Od sposobu jej wykonania i dokładność jej przyklejenia zależy poprawność montażu kratownicy łączącej segmenty. U mnie coś nie wyszło, miałem troszkę problemów z łączeniem kraty z segmentamii, ale ogólnie wyszło dostatecznie +.
Należy również zwrócić uwagę na poprawny montażu cz. 2 - podstawa pierwszego segmentu do zbiornika utleniacza (rura główna). Cz. 2 stanowi również oparcie dla 6 siników.
Kolejne elementy, które wymagają precyzji i cierpliwości to długie "rynienki" na głównych segmentach.

Podsumowanie

Budowa sprawiła wiele przyjemności, z modelu jestem zadowolony, nie jest może najlepszy, ale cieszy.
Stanowił też naukę przed innymi projektami, które są w 95% białe. Do tej pory podobnej wielkości segmenty miałem wydrukowane na papierze 300 gram, papier 170 gram to trochę inna liga.
Nie jest to ostatnia zbudowana rakieta.

Zapraszam do oglądania. Jak na sklejacza - wyszło chyba ok




--

Post zmieniony (13-10-18 15:20)

 
12-09-15 19:11  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Rakieta jak prawdziwa!
Bardzo ładnie i czysto sklejony model. Jest na co popatrzeć.
GRATULUJĘ :-)

 
12-09-15 19:14  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Dla mnie bomba nie rakieta ;) Już zapomniałem,że ją kiedyś popełniłem :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
12-09-15 19:51  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Pięknie wykonany model , moje gratulacje !

--
PABLOS

 
12-09-15 21:56  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Piękna robota. Mam w innej wersji. No i gorzej wyszła :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-09-15 08:00  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
Doody 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo fajny model. Gratulacje!

--
Pozdrawiam Darek

 
13-09-15 18:33  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ślicznie,czysto wykonany model i to biały,gratuluję wykonania,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-09-15 00:22  Odp: [G] Radziecka rakieta nośna "PROTON" (8K82K) z modułem LK-1, MODELIK 1:50
dweler 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Super, 1,1 metra to już niezły kolos

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024