FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
13-10-18 15:10  [R/G] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Miało nie być relacji, ale skoro już wrzuciłem fotki na facebooka, to zdecydowałem się poprowadzić także tutaj, szczególnie ża sam korzystam z relacji jako porad, a dla Orkana nie znalazłem nic takiego.

Projekt i wycinanka dobrze znana. Narzekań na merytoryczność okrętu było już multum, znaczy konkretów nie znalazłem, ale tylko zarzuty, że niezgodny z oryginałem ;-)

Co do samego projektu, to niestety jest słabo. Widziałem jedną relację i dwie galerie, ale nikt nie pisał aż o takich kwasach.

1. Wręgi laserowe są za cienkie. Wykonane są z 1 mm tektury, a opracowanie mówi o 1,5 mm. Ale nie są także symetryczne...Wszystko prosto niby jest, kąty zachowane, a z jednej burty wręga dochodzi do pokładu, a z drugiej burty brakuje albo odstaje...
2. Poszycie to luźna wariacja do wręg. Drugie poszycie jest za duże na wrędze 2. Trzeba rozciąć. Co ciekawe jak złożyłem poszycie na pół, to prawa strona nie pasowała do lewej... Dalsze poszycie to przymierzanie i docinanie poszczególnych oklejek. Nie robiłem pod poszycia. Największa jazda jest z oklejkę nr 8. Wychodzi prawie 2 mm poza wręgę.
3. Burta jest za wysoka o 1 mm w stosunku do pokładu. Widziałem na zdjęciach różne próby rozwiązania tego problemu. Ja oderżnąłem pokład i podkleiłem go dodatkowo kartonem 1 mm. Razem z brystolem i samym pokładem wyszło 1,5 mm. Burta pasuje bardzo ładnie:)




Sukcesywnie będę dorzucał zdjęć.

--

Post zmieniony (17-01-21 23:42)

 
13-10-18 16:32  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Brak fot.

--

 
13-10-18 19:04  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Powinno już śmigać.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
13-10-18 21:33  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
Refal   

To jest pierwsze czy drugie wydanie?

 
13-10-18 22:03  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Drugie. Pierwsze jest zielone.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
14-10-18 08:50  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Przy poszyciu dennym zawsze problemem jest że w miejsce łaczenia elementów jest ciemne ,na zdjęciach widac ciemną kreskę ( spójrz na swoim Piorunie) . Tutaj wygląda to dobrze , momentami bardzo dobrze. Jak temu zapobiegłeś ? ( Ja mam z tym problem)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
14-10-18 08:59  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Sklejałem ten okręt i go skleiłem,także siadam do oglądania i powodzenia życzę:-)
Ja nie korzystałem z laserów i na kadłub nie narzekalem.
Pzdr.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
25-10-18 20:02  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Przypomniało mi się dlaczego nie prowadzę relacji. Każdy kolejny post to jeden dzień mniej klejenia ;-)
Po wielu walkach udało mi się spasować burty, ale ciężka to była praca. Co ciekawe tak ruszałem szkieletem w prawo i w lewo, że rozeszły mi się oklejki dna. Na szczęście na podstawce nie będzie widać ;-) Burt także nie udało mi się idealnie spasować. Jest jak jest szału nie ma, idę do przodu.
@TLB Przyznaję, że nie porównywałem laserów do tego co jest wydrukowane w wycinance, ale nie zdziwiłbym się gdyby lasery były źle wypalone. Powoli buduję już nadbudówkę dziobową.
@Alski Jak zobaczysz jak porozłaziło się na rufie to już nie będziesz tak komplementował ;-) Poszycie denne nie ma czarnych linii konturowych i bardzo to ułatwia wycinanie. Pod poszycie dałem paski z kartonu barwionego i starałem się na styk jak najrówniej połączyć elementy. Niestety musiałem dużo z nich sztukować. Następnym razem odrysuje sobie poszycie denne na kartonie barwionym. Będzie łatwiej. I dwa najpierw przykleję burty i dopiero poszycie.

Zdjęcia:



Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
26-10-18 06:12  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Ta nadbudówka dziobowa to czysta przyjemność jeżeli chodzi o spasowanie części i szybko ją się robi.
Taka mała uwaga co do zdjęć, ten okręt na tle książek trochę wtopił się w nie i raczej książki przykuwają uwagę.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
26-10-18 06:56  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

OK przyznaję w pełnym świetle nie jest już tak dobrze :) Łączenia widoczne, przesunięcie poszycia na środku burty. Cóż, jest normalnie jak u każdego "normalnego" modelarza :) , coś się nie udało. Dawaj dalej.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024