FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-08-18 12:09  [R/G] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Witam

Mitsubishi Ki-15 , japoński dwumiejscowy samolot rozpoznawczy podczas II wojny światowej.

Model Romana Vasiliewa , w skali 1:48 przerobilem do skali 1:33. Oryginalny model prosty, tylko dwie strony czesci ale bez paskow lacznikowych itd, Bryle tylko troche zmienilem ( segment przodu kadluba i tylny "garb").

Rysunek samolotu, malowanie jest mniej wiecej jak tu pokazane



Ramki do okien w kadlubie drukowane na cienkim samolepnym papierze i po wycieciu okien przylepione do cienkiej i wiotkiej folji. Po przylepieniu tej nie kolorowej czesci mam wiec folje z papierowa ramka, ktora przyklejam normalnym klejem typu UHU do poszycia kadluba.



Zespol na pierwszym zdjeciu bedzie wsuwany od strony silnika do juz skejonej "rury" poszycia kadluba. Zespol na drugim zdjeciu insaluje od tylu kadluba.



--

 
28-08-18 12:37  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Bardzo fajny, gdzie sie ukaże ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
29-08-18 06:39  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten model jest tak fajny że szkoda żeby się nie ukazał.

 
29-08-18 11:56  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Wnetrze wsuniete do kadluba.
Konstrukcja tylnego segmentu kadluba jest podobna to srodkowego segmentu. Ramki oszklenia drukowane na samolepnym papierze i przylepione do cienkiej wiotkiej folji.





--

 
29-08-18 19:53  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Bardzo mnie cieszy ten temat. Model będzie atrakcyjny,podglądam relacje z uwagą Roman ma fajne projekty, ale w tej niszowej skali dla samolotów.
Jęsli mogę zasugerować to może w przyszłości weźmiesz Sonie (tą niebieską) na warsztat.
Powodzenia.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
30-08-18 07:08  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Kurt 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8


 - 3

Zapowiada się ciekawie

--
"Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. "

Śmigłowce i inne ulepki
Modele Kurta

 
30-08-18 11:22  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Srodkowa czesc skrzydel



--

 
30-08-18 11:56  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy model zostanie wydany ?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
30-08-18 12:42  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
Arche 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2


 - 1

Kolejny dobrze obroniony graficznie model, oczywiście obserwuje.

 
31-08-18 10:45  Odp: [R] Japonski samolot Ki-15 na bazie modelu Romana Vasilieva (Kampfflieger)
kangaroo 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 8
Galerie - 6
 

Nastepny etap



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024