FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
17-01-21 23:41  Odp: [R] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Wyszło na to, że model powstawał równo dwa lata.Co ciekawe Neptunia miała wydać, już tuż, tuż Orkana. Ja zdążyłem swojego zbudować, a tego z Neptunii nadal nie ma;) W październiku go skończyłem. Nie Będę się rozpisywał o jakości projektu. Właściwie model tylko dla wytrwałych. Co chwila coś do poprawienia. Niemniej efekt końcowy bardzo mi się podoba. Wrzucam kilka zdjęć z postępu budowy i galerię końcową w kolejnym poście.



--

Post zmieniony (17-01-21 23:42)

 
18-01-21 00:02  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11



I na koniec zdjęcie ze starszą siostrą w budowie ;-)


--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
18-01-21 01:55  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Gratuluję ukończenia. Wyszło nieźle, ale warto pociągnąć farbą liny, bo się trochę za bardzo błyszczą.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
18-01-21 10:38  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Masz lodzie przyklejone tyl naprzod.Dotyczy obu burt.One "patrza" do tylu.

--
Royal Navy first !!!

 
18-01-21 15:08  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

O czołem Adrianie! Możesz zdradzić kiedy się ukaże Twój Orkan? Bez złośliwości, ale naprawdę nie mogę się doczekać. Choć przy obecnym uszczegółowieniu Twoich modeli, raczej nie skleję:( Choć kto wie... ;-)
Wracając do łodzi, to niestety wiem o tym. Pochrzaniło mi się przy przyklejaniu ich do tych stelaży (nie ma ich w opracowniu, wziąłem z Twojej Haidy) i musiałbym odwrotnie je przykleić l-p albo odwrócone przód tył. No i wkleiłem je odwrócone przód - tył.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
19-01-21 18:17  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Wottku drogi, trochę dramatyzujesz z tym, że to model dla wytrwałych.
Ze swoich zmagań tez zapamiętałem problemy z burtami (zwłaszcza z prawą - ja robiłem jeszcze jedno cięcie na wysokości spadku pokładu), ale poklad kleił się raczej przyjemnie (oczywiście poza brakującym elementem pod masztem).

Na model z Neptunie tez czekam z niecierpliwością.
Te renderki na profilu fb wyglądają "smakowicie"

 
19-01-21 18:56  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Mi dużo nerwów zjadł, a błędów było więcej ;-) Oprócz burt to pozmieniana numeracja, kiepskie rysunki, co do sklejalności to wieże nie chcialy się zgrać i trzeba było docinać, Do końca nie rozumiem, co autor miał na myśli z mechanizmem obrotowym ;-) Brakowało elementów na nadbudówce na śródokręciu, Właściwie wszystkie podpory (kolumny) pod nadbudówkę były za krótkie. Dużo mniejszych elementrów miało niepoprawne rozmiary, trzeba było docinać. Część elementów była wydrukowana na cieńkim papierze i musiałem ja na nowo zrobić.
Nie mówię, że się nie da skleić, ale trzeba na wszystko uważać i po woli traci się radośc z klejenia, bo co chwilę mina;) Niemniej udało się dokończyć budowę i jestem zadowolony z efektu. Wiem, że nie ma modeli idealnych, ale są łatwiejsze w budowie. Ten polecam raczej komuś, kto już skleił parę okrętów. Dlatego też wrzuciłem dużo zdjęć - jak ktoś będzie budował może zobaczyć jak wyglądają sklejone elementy. Te zdjęcia szaro - szare w wycinance mi nie pomagały, na szczęście miałem wcześniejszą, zieloną wersję i tam były kolorowe.
Nie wiem czy nie widziałem zdjęć Twojego modelu, bo jak szukałem w sieci to był jeden z preciętymi burtami właśnie na wysokości tego uskoku. Niestety sam nie wpadłem na to, aby tak zrobić.
Gdyby instrukcja była lepsza to byłoby zdecydowanie łatwiej ;-)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
19-01-21 19:50  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Zakladam ze Orkan bedzie pod koniec roku bo najpierw trzeba wydac Sampsona. Brexit i cla,Vaty i inne papierkowe roboty nie ulatwiaja nam dzialalnosci wiec nie wiem jak i czy bedziemy wydawac z sredniookresowej perspektywie gdyz bedac poza Unia wszedzie sa haracze.

--
Royal Navy first !!!

 
20-01-21 16:24  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-21 17:56  Odp: [R/G] ORP Orkan KET 1:200
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Wottek - gratulacje! Ładnie Ci ten Orkan wyszedł.
Adrian, to może przenieść wydawnictwo "na Ojczyzny łono"? ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024