FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
11-10-18 14:40  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądać :)

 
11-10-18 20:36  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Relacja jest sporo opóźnoniona w stosunku do prac ( brak czasu ) więc niezbędna aktualizacja :
Jak do tej pry kłopotów nie było ( zapewniam że będą ) .
Długo sie zastanawiałem od czego zacząć oklejać kadłub . Burty i poszycie zaprojektowane są "na styk " i tak chcę zrobić. Poszycie boczne przyklejone na równi z pokładem , wszystko pasuje. Dodatkowe wzmocnienia wręg kartonem piwnym 1 mm ( krótkie podposzycie ) widoczne na zdjęciu w późniejszym czasie zostało powiększone na znacznie większą ilośc wręg.
Zadaję sobie pytanie czy zacząłem dobrze od tej bocznicy i do tej pory nie mam odpowiedzi.






[


--

Post zmieniony (11-10-18 20:41)

 
13-05-19 21:11  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Witam po .. długim czasie.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę . W kadłubie jest 7 "dziur" na ładownie .


Tymczasem projekt przewidywał 6 . 7 ładownia nie była przewidziana do wykonania jako otwarta. Jej miejsce zaznaczyłem orientacyjnie na czerwono.



Ze względu na bardzo delikatny szkielet przy wycięciach pod 6 ładowni nie podjąłem się wycięcia 7 w samym szkielecie

Projektant przewidział otwarcie maksymalnie 2 ładowni .



W miejscu ładowni nr 7 po przyklejeniu pokładu po prostu ordynarnie wyciąłem przeszkadzające wręgi skalpelem.
Ładownia ma mniejsze wymiary niż pozostałe i jest przekroju prostokątnego bez skosów na dole. Wypełniłem ją od środka analogicznie jak pozostałe ( na tym zdjęciu jeszcze nie ma wzmocnień )

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-05-19 12:06  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Andrzejku, bardzo dobra robota.
Powodzenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-05-19 12:17  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Stocznia jak widzę działa i to jest piękne !
Ech, pokusiłeś się Andrzeju na jeszcze jedną otwartą ładownię - szkoda, bo nie będzie widoku zamkniętej z pokrywą.
Ale to Ty jesteś budowniczym więc powodzenia w "spawaniu" życzę.

 
15-05-19 12:17  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Niektórzy zastanawiali się po co otwarte wszystkie ładownie , na początku po prostu chciałem sobie utrudnić robotę :) ale niedawno wpadłem na pewien pomysł . Docelowo ma to wyglądać na podobieństwo :


Ozywiście bez dodatkowych statków i nabrzeża :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-05-19 12:21  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Ryszard , zobaczę jak to wizualnie będzie wyglądać , sklejone pokrywy też można położyć na jednej z ładowni . dźwigi będą 4 , ładowni jest 7 .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
15-05-19 13:48  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Docelowo ma to wyglądać na podobieństwo..."
Na zdjęciu masz pokrywy ładowni odsunięte na burty a w "Ziemi" są składane w "harmonijkę" do pionu :-)
Wizualnie to wg mnie (ale to tylko moje zdanie) będzie lepiej wyglądać z jedną ładownią zamkniętą lub nawet (o zgrozo !) z dwiema.

 
15-05-19 15:21  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Na " podobieństwo " co do idei nie szczegółów :) Toż to inny statek :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
04-12-19 07:55  Odp: [R] M/S Ziemia Szczecińska Orlik 1:200
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu , wypadłem z modelarskiego życia , sporo jest juz zrobione ale postaram sie nadrobic zaległości w relacji . Pozdrawiam wszystkich .

Etap oklejania poszycia burt. Paski łączeniowe to skserowane paski z modelu wydrukowane na kalce technicznej przezroczystej.









--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 8Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024