FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
10-10-18 13:00  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Coś co wygląda na pokrywy otworów do bunkrowania węgla znajduje się na pokładzie nadbudówki, więc na razie zostanę raczej przy koncepcji świetlików.

Oklejki dna (oprócz dziobowej i rufowych) podklejałem brystolem z naddatkiem "robiącym" za pasek łączący.

 
10-10-18 15:52  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Bardzo mnie cieszy wybór tematu. Będę tu często zaglądał ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
10-10-18 19:42  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Mr. Tsingu, gdy przy Skjoldzie wspomniałeś, że zaczynasz coś bardzo podobnego, dawałem 9/10, że będzie to właśnie "Odin".

Cieszę się bardzo, że zaczynasz relację, bo czekałem na taką w Twoim wykonaniu. Wielce jestem ciekaw, jak pójdzie Ci z projektem Pana Kustova.
Powodzenia!

 
11-10-18 12:04  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Mariaszku - faktycznie zbyt wiele innych duńskich pancerników obrony wybrzeża na rynku nie ma ;)

Wielce szanowne grono się tu zebrało, to trzeba je czymś uraczyć.
Byłem pełen obaw, czy skrócenie pokładu rufowego i co z tym związane przesunięcie się miejsca montażu tylnej ściany nadbudówki ku dziobowi nie spowoduje jakichś poważniejszych problemów. Powycinałem elementy jej szkieletu i burty, przymierzyłem na sucho, i... I okazało się, że wszystko pasuje. Znaczy chyba "tak to miało być".





Niewielkim problem jest tylko różnica w odcieniu czerwieni na elementach dna i burt.

 
11-10-18 14:36  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Mr.Tsing - co to za taśma a'la malarska? Coś zwykłego czy niezwykłego? Nie zrywa druku? Zakładam że jeszcze nie lakierowałeś w ogóle.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
11-10-18 15:07  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

To taśma maskująca Tamiya. Jak dotąd nic nie zerwała i raczej nie powinna.

Lakierowałem tylko wstępnie arkusze akrylowym lakierem z puszki.

 
11-10-18 15:16  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

No tak.. to są już drogie taśmy, więc łaski nie robią że nie oderwą druku :-D

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
12-10-18 16:40  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Kadłub całkiem oklejony:





Na rufie było za długo, a na dziobie za krótko i skończyło się niewielką wstawką. Szkoda, że burty nie mają rezerwy długości do docięcia.



Wzmocniłem od wewnątrz ściany nadbudówki, nie podzielając optymizmu autora co do ich sztywności:



Dawno nie robiłem kadłuba klasyczną metodą i muszę to jeszcze poćwiczyć, bo nie jestem z niego specjalnie zadowolony. Dodatkowo "udało" mi się upuścić go na podłogę i lekko wgnieść dziób w części podwodnej...

Teraz pora na uzbrojenie główne, bo na razie okręt bardziej przypomina jakiś rzeczny statek wycieczkowy "Białej floty".

--

 
21-10-18 20:36  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mr.Tsing 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 17
 

Główne uzbrojenie artyleryjskie "Odina" - cztery odprzodowo ładowane działa kalibru 254mm. Praktycznie w gotowym modelu widoczne będą tylko ich wyloty. Trochę będzie je też widać przez przednie i tylne furty działowe, ale trzeba będzie się dokładnie przyglądać.



 
02-11-18 13:05  Odp: [R] Odin - BM, 1:200
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Kadłub zrobiłeś całkiem elegancki. A i tym działom niczego nie brakuje.
Nic to, że nie będzie ich za bardzo widać - teraz je widzimy i to jest dobre. Taki smaczek:)

Jakieś "okapniki" na burtach nad tymi działami będą? Jakoś tam płasko na razie i aż się proszą o siebie. Pewnie za dużo nie dadzą, ale zawsze to coś.

Nieustająco powodzenia!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024