FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
22-02-14 23:37  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Oryginalny chiński BCG możesz kupić w hipermarketach na stoiskach papierniczych. Ja kupuję w Kauflandzie. Był tez w netto.

Moje spostrzeżenia:
- Nie nadaje się do dużych powierzchni, bo zdeformuje karton.
- Nie najlepiej łapie elementy zaglutowane CA, mocno lakierowane, lub pomalowane grubą warstwą emalii (np. Humbrol)
- Przy rozsądnym stosowaniu jest super do małych elementów (np. pudełeczka).
- Po zaschnięciu "pamięta" nadany kształt, i przede wszystkim nie brudzi, czyli można nim nasączyć element, nadać pożądany kształt (np. wyoblić) i poczekać aż wyschnie
- Po wyschnięciu praktycznie nie zostawia śladów, jest przezroczysty.
- Wymaga niestety cierpliwości, bo rzeczywiście zaraz po zetknięciu elementów jest wrażenie jak by nie kleił. Ale spróbuj rozerwać spoinę po np. 10 minutach.
- Dzięki temu że nie chwyta od razu masz sporo czasu na poprawki, jeśli źle przyłożysz element.
- Do pewnego stopnia utwardza karton (po wyschnięciu) i pozwala na delikatne szlifowanie, np. krawędzi
- Jest tani.

--

Post zmieniony (23-02-14 02:00)

 
23-02-14 13:10  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Witam obecnie używam takiego kleju http://sklep.dynamic-pigna.pl/klej-winylowy-90-gram.html jest bardzo dobry,można nim kleić wszystkie części.Ale też chciałem teraz wypróbować ten klej BCG do małych elementów, bo nie lubię używać superglue raz użyje i już wysycha i klej do wyrzucenia.

--

Post zmieniony (23-02-14 13:11)

 
23-02-14 13:30  Odp: [Pytanie] klej BCG.
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wypróbowałem nowy klej , zauważyłem go w Empiku w Kaskadzie. Klej porcjowany w plastikowych butelkach
, trzy pojemności. Ta średniej wielkości kosztuje cos około 9 zł. A klej nazywa się Anita's
Tacky PVA Glue. Butelka z dozownikiem. Wygląda ten klej na typ wikolowy, ale mi nie zwilża kartonu przy klejeniu, nie
wichrują się i nie skręcają części o dużej powierzchni klejenia.

 
26-02-14 15:52  Odp: [Pytanie] klej BCG.
darekb 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 5

U mnie jest klejem używanym na drugim miejscu, ale do drobnicy niezastąpiony, w tym do drutologii!
Hastur bardzo dobrze opisał jego zalety i wady. BeBe też dobrze zwrócił uwagę, który BCG jest właściwy.

--
Pozdrawiam, darekb
https://darek.net

 
18-06-18 11:02  Odp: [Pytanie] klej BCG.
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Odświeżę może nieco wątek.

Czy może ktoś wie gdzie w Warszawie kupić BCG? Byłem w kilku kioskach, sklepach plastycznych, Tesco, Auchan, Leclerc i Kaufland - nigdzie tego kleju nie znalazłem. Mam pecha czy może klej jest już niedostępny?

Nabyłem coś takiego - również made in China. Czytałem opisy na forach i po pierwszych próbach stwierdzam, że ten klej może mieć podobne właściwości. Niestety prawdziwego BCG nie udało mi się do tej pory dorwać więc nie mam porównania. Czy ktoś miał z tym do czynienia?

 
20-06-18 22:36  Odp: [Pytanie] klej BCG.
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Ja kupuję w Kauflandzie.

 
22-06-18 12:46  Odp: [Pytanie] klej BCG.
blindmarten 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Rzecz w tym, że w Kauflandzie również nie było BCG. Ten klej ze zdjęcia jest właśnie z K. Śmiać mi się już chcę bo chodzę po tych kioskach i papierniczych jak za jakimś białym krukiem ;) No nic trzeba będzie kupić na necie klej za 1 zł z przesyłką za 10 zł i przetestować.

 
22-06-18 15:09  Odp: [Pytanie] klej BCG.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Od paru lat używam tego i chyba to jest naprawdę prawdziwy BCG ;-)
Już kiedyś zapodawałem tę fotkę, ale chyba wcięło.



--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
23-06-18 15:09  Odp: [Pytanie] klej BCG.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Powiedz gdzie nabywa się takie cóś i ile piniędzy kosztyje?

 
24-06-18 09:16  Odp: [Pytanie] klej BCG.
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Nie wiem, czy jest gdzieś "z półki". Pewnie tak, ale ja go tu kiedyś znalazłem przy okazji innych zakupów i tu nadal kupuję:
https://abis.pl/index.php?marka=&kod1=74209&kodkat=6&kodkat2=60i&kodkat3=60i04

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 7Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024