FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-06-18 09:50  Odp: [Pytanie] klej BCG.
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

dzięki

 
14-10-18 12:08  Odp: [Technika] Klej BCG.
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Raczej nie specjalnie drogi. Ktoś chyba ostatnio na fb pisał że jest tak samo dobry jak oryginalny BCG.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
14-10-18 12:27  Odp: [Technika] Klej BCG.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Możesz sobie kupić mniejszą pojemność https://arena.pl/astra-klej-w-plynie-50ml-401117001,p40241234.html?gclid=EAIaIQobChMI-IvOudyF3gIVgcCyCh30vg_UEAYYASABEgLDsPD_BwE to jest klej przeznaczony do klejenia papieru, kartonu, tektury podobnie jak CR klej introligatorski m.in. konfekcjonowany jako klej Magic - robienie z kleju BCG jakiegoś bukwiczego jest śmieszne, ale jak ktoś się z tym lepiej czuje to włala ; )

Post zmieniony (14-10-18 12:29)

 
14-10-18 12:43  Odp: [Technika] Klej BCG.
Sławko   

Gdybym miał wydać 10 zł w pobliskim markecie albo 3,90+13 zł (koszty wysyłki) to do testowania i tak raczej wybrałbym opcję za 10 zł ;)
Chyba, że mieszkałbym gdzieś w pobliżu i odebrałbym osobiście.
Niemniej jednak ze względu na duże opakowanie zaintrygował mnie ten produkt.
W którym markecie był dostępny ?

 
14-10-18 14:20  Odp: [Technika] Klej BCG.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ciężko jest niestety ze zrozumieniem pewnych spraw - przecież ja nikomu nie każę kupować tego kleju w sprzedaży wysyłkowej - pokazałem po prostu, że TEN klej można kupić w MNIEJSZYCH pojemnościach, a to, że zdjęcie i opis pochodzi ze strony sklepu wysyłkowego to całkowity przypadek, czy jasne to już jest, czy muszę jeszcze coś tłumaczyć ?

 
14-10-18 15:25  Odp: [Technika] Klej BCG.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przecież nie chodzi o sapanie, nakręcanie,pretensje, czy jak to tam nazwałeś tylko wydaje mi, że jeżeli 2 osoby po moim wpisie zaczynają pisać o kosztach wysyłki i cyber-życiu to chyba mają na myśli internet i sprzedaż wysyłkową - nieprawdaż ?
Jak kupisz i przetestujesz to może wspomnij coś na temat tego kleju.

 
14-10-18 16:13  Odp: [Technika] Klej BCG.
Sławko   

Też wolę zakupy w realu jak coś można wziąć do ręki, podotykać i dobrze oglądnąć.
Niestety coraz częściej łatwiej coś znaleźć w sklepach internetowych niż stacjonarnych, stąd też me myśli powędrowały w tym kierunku.
W żadnym wypadku nikogo nie chciałem urazić i jeśli napisałem coś nie tak to przepraszam.
Dobrze wiedzieć, że klej jest i w 250 ml i w 50 ml opakowaniu, każdemu według potrzeb.

Post zmieniony (14-10-18 19:01)

 
16-10-18 20:08  Odp: [Technika] Klej BCG.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Dla fanów i przeciwników BCG . Wylewam klej do zbiorniczka na ..... i tam powoli odparowuje . Jeden mam zamknięty częściej, drugi częściej otwarty, dzięki temu różnią się konsystencją . A oto prezentacja mocy spoiny BCG po całkowitym wyschnięciu w pojemniku. NIE dałem rady rozerwać .
https://youtu.be/ik82etL3Nf4

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
16-10-18 20:25  Odp: [Technika] Klej BCG.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ciekawe czy taki wyschnięty klej po zalaniu wodą rozpuści się i będzie płynny bo wyschniętego wikolu nie da się ponownie "upłynnić".

Post zmieniony (17-10-18 19:52)

 
16-10-18 22:04  Odp: [Technika] Klej BCG.
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tak, zbyt gęsty BCG rozcieńczony zwykłą wodą nie traci swoich własności klejących.

--

Post zmieniony (16-10-18 22:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024