FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
17-10-18 08:58  Odp: [Technika] Klej BCG.
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Gęsty klej niejednokrotnie rozpuszczałem, w powyższym przypadku nie próbowałem ale spróbuje jak znajdę jakis stary kubeczek. Niesamowite jakie to było mocne.

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
17-10-18 19:06  Odp: [Technika] Klej BCG.
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Już się bałem, że się z prezerwatywą mocujesz.... ;-)

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
17-10-18 19:07  Odp: [Technika] Klej BCG.
yak   

Tak przy okazji, to czym najlepiej nakładać ten klej? Wykałaczką, wacikiem? Może macie inne metody?

 
17-10-18 19:44  Odp: [Technika] Klej BCG.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Wybieram ostatnią opcję "inne metody".

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-10-18 07:39  Odp: [Technika] Klej BCG.
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@yak ja zamiast tej siateczki wstawiłem na kleju na gorąco przyciętą igłę lekarską i mam świetny dozownik punktowy.

 
18-10-18 07:58  Odp: [Technika] Klej BCG.
yak   

Dzięki. Wypróbuję przy następnej okazji.

 
18-10-18 08:04  Odp: [Technika] Klej BCG.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Mój sposób na dozowniki do klejów BCG i SG.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=206795&t=206795&filtr=0&page=1

Post zmieniony (18-10-18 08:07)

 
24-10-18 16:31  Odp: [Technika] Klej BCG.
Paolo vanKossi 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam, stosuję ten klej z powodzeniem do klejenia modeli kartonowych. Ma on właściwości zagęszczonego(odparowanego) BCG, dobrze chwyta a spoina jest trwała.
Pozdrawiam
Paolo

 
24-10-18 21:10  Odp: [Technika] Klej BCG.
yak   

Uff, raz jeszcze moja podziękować Waszej :-)

 
13-02-21 09:43  Odp: [Technika] Klej BCG.
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Witam po wielu wielu latach:)

Nie wracam na forum bo i też nie wracam do modelarstwa kartonowego, ale chciałbym się z Wami podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie do kleju BCG. Wydawał się cudowny, wspaniały, doskonały. Dla tych którzy nie kojarzą, kleiłem modele kartonowe już ponad 30 lat temu i używałem butaprenu. Modele klejone starym (wywietrzałym) butaprenem czasem potrafiły się w kilku miejscach porozklejać. Wszystkie te, które kleiłem świeżym butaprenem, trzymają się do dziś świetnie - mają ponad 20 lat i nic się nie odkleja. No i do meritum. Jakieś 15 lat temu zacząłem NIESTETY używać BCG. Po kilku latach modele zaczęły się w kilku miejscach rozklejać. Ostatnio obejrzałem te, które mam schowane w pudłach. Niektóre wyglądają tak, jak bym w ogóle nie użył kleju! Części porozklejane, modele dosłownie w rozsypce! Masakra! Szczerze odradzam BCG. Polecam stary (ale świeży:) ) sprawdzony Butapren.

Pozdrawiam Starą Brać Kartonową:)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024