FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 15Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
01-09-18 15:26  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Powiem tylko jedno ja pierdziu , szacun.

 
16-09-18 17:23  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Fajnie że się podoba:)

Dzisiaj przykleiłem większość części jakie przez ostatnie miesiące zrobiłem "do pudełka".

Pojawiły się 3 rodzaje nawiewników. Największy rozmiar to odlewy a średni i najmniejszy to moje wyroby. Widać że trochę odstają jakością ale takie już będą.

Doszły też detale na pokładzie, reling na łodziowym poziomie nadbudówki oraz stanowisko działka 12,5mm i reflektora. Został jeszcze reling, trapy i oprzyrządowanie na najwyższym poziomie.

Chyba już też najwyższy czas na zmianę roboczej podstawki na docelową.

Tak model wygląda na chwilę obecną:



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
09-10-18 15:00  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Dodałem trochę części do nadbudówki. Doszły też kotwice i mały dźwig na dziobie.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
09-10-18 21:15  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest super!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-10-18 22:40  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jest nawet genialnie:-)
Ale tło bym zmienił - biel bije po oczach i nieco ciężko się ogląda tą wspaniałą pracę:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
10-10-18 08:51  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Wspaniała robota, az sie prosi aby ten model ktoś wydał.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
10-10-18 10:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zgadza się. Kupiłbym.

Piękna robota i ciekawy projekt.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
10-10-18 14:02  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dziekuję bardzo!!!!

Szczególnie że nie uważam tego modelu za szczyty umiejętności.

Model rozpocząłem w czasach jak miałem zupełnie inne podejście do zgodności historycznej oraz nie umiałem tego co potrafię dzisiaj. Dlatego zdecydowałem się na papierowe relingi (pomimo że już ich nie zamierzam stosować) oraz inne uproszczenia. Chce po prostu skończyć już ten model bo za długo nade mną wisi i mam już go trochę dość. Szczególnie że kolejny nieukończony model za którego się wezmę jak skończę ten, czyli Zuiho, też nie jest łatwy i przejrzysty w budowie, więc znowu będę musiał siedzieć nad zdjęciami i analizować zamiast cieszyć się samym klejeniem.

A co do wydania to ja nie rysuje grafiką wektorową tylko rastrową dlatego nie nadaje się to do profesjonalnych drukarni. Dodatkowo uważam że mam zbyt słabe materiały. Ale kiedyś jak pisałem miałem inne podejście. Teraz nigdy nie zdecydowałbym się na Kamikawę Maru ale na Kimikawę Maru do której mam lepsze rysunki. No ale przecież jak już tyle lat to trwa to nie wyrzucę modelu do kosza z tego powodu więc będzie jaki będzie;).

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
11-11-18 13:28  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Kolejne postępy przy Kamikawie Maru.

Kolejne detale na nadbudówce i zacząłem stawiać maszty.



--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
20-12-18 11:45  Odp: [R] Japoński tender lotniczy Kamikawa Maru 1:200 (Projekt Własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Eskadra w komplecie.

Skończone samoloty F1M Pete (wymyśliłem sobie że jeden będzie w trakcie remontu):


Oraz cała eskadra:



Na koniec najbardziej zdetalizowany samolot jak do tej pory:)



Ponieważ same wózki do transportu wodnosamolotów będę przyklejał do pokładu wcześniej a samoloty ustawiał na nich dużo później, zrobiłem sobie prosty wzór który pozwoli mi przykleić wózki w odpowiednich miejscach tak żeby później samoloty o nic nie zawadzały.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 15Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024