FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
21-04-17 17:50  [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam wszystkich ostatnio postanowiłem sobie troszkę odpocząć od samego sklejania modeli i spróbować coś sobie zaprojektować, trafiło na miejski niskopodłogowy autobus jaki to się okaże w trakcie (chyba że ktoś zgadnie ) Autobus jest w skali 1:25. Dokumentacje udało mi się zdobyć a i pozwolono mi zrobić masę zdjęć autobusu, zależało mi głownie na zdjęciach od spodu i to się udało dlatego skala 1:25 pewnie gdyby się nie udało skala była by 1:43. Sam projekt jest dosyć daleko rozwinięty teraz pomalutku sklejam to co się udało zaprojektować. Więcej szczegółów kolejnych osłonach.







Post zmieniony (22-04-17 19:15)

 
22-04-17 19:14  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Ani Neoplan ani Autosan ,na sąsiednim forum w połowie odgadnięto, będzie to Solaris Urbino 12 IV generacji czyli najnowsze dzieło z Bolechowic, model będzie w malowaniu PKM Sosnowiec


 
25-04-17 19:33  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wiem, wiem mój błąd chodziło oczywiście o Bolechowo

 
30-04-17 19:13  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała aktualizacja.

 
03-05-17 21:02  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tam gdzie wszystko jest dobrze znaczy części pasują bez poprawek można psiknąć podkładem i tak też zrobiłem ;)

 
12-05-17 16:22  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Całe wnętrze psiknięte podkładem, teraz można się wziąć za resztę budy a następnie będę uzupełniał resztę wnętrza. Zastanawiam się także nad wydrukiem na szybach, miałem kiedyś folię bezbarwna do drukarki spróbuję ja wykorzystać zobaczymy jak wyjdzie.

 
17-05-17 19:51  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, tak wyszedł druk na foli, wygląda bardzo fajnie, kolor czarny nie prześwituje i jest dość mocny. Wydruk wykonany drukarką laserową.

 
20-05-17 22:00  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam, szyby przykleiłem klejem polimerowym i nic się nie stało, gorzej zachowują się przy użyciu butaprenu. Tym czasem kolejna mała aktualizacja prace trwają nad panelami bocznymi nadwozia, zastanawiałem się długo czy nadwozie malować czy zastosować okleinę samoprzylepną, po przeanalizowaniu kształtów autobusu i braku jakiś dużych obłości postanowiłem zastosować okleinę, myślę że dobrze się prezentuje.

 
04-06-17 18:49  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Kolejna aktualizacja z postępów tym razem zdjęcia modelu roboczego postanowiłem model który buduje przeznaczyć typowo na testowy czyli bez malowań tylko podkład, równolegle będzie powstawał model tzw. na półkę powód taki że przy budowie cały czas coś modyfikuje zmieniam itp. więc na sam koniec model był by tak zdewastowany że nie nadawał by się by cokolwiek pokazać a tak model docelowy będzie modelem finalnym ;)

 
07-06-17 23:00  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Tak, ten który prezentowany jest na forum jest tak zwanym modelem gdzie eksperymentuje różne rozwiązania. Tym czasem tak na razie prezentuje się przód.


Post zmieniony (07-06-17 23:01)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024