FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
09-10-17 08:47  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
Józef   

Zalezy jaki długi ma być ten drut miedziany. Ja na odcinki ok. 10 -15 cm używam... paneli podłogowych. Tzn krótkich odcinków.. Wkładam wstępnie naprostowany drut między dwie panele i niejako wałkuję go między nimi. ...

--

 
09-10-17 17:17  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
MateuszB 

Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Witam,

dobrym rozwiązaniem jest włosie miotły. Można kupić miotłę z włosiem dł około 15cm i grubości około 0,8mm. W kauflandzie znalazłem w kolorze czarnym i zielonym.
Włosie jest dość sztywne, idealnie proste i bardzo dobrze się formuje.

pozdrawiam

--
"jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!"

 
10-10-17 08:35  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
Darek1207 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Piękny model powstaje, gratuluje pomysłu.

A co drutu, to ja stosuję mosiężny kupowany w odcinkach po 1m, jest idealnie prosty. A jego kształtowanie jest dość łatwe.

Kupuję go w sklepie dla modelarzy redukcyjnych, choć można go znaleźć na allego, np.
http://allegro.pl/pret-mosiezny-mosiadz-1000-x-1-mm-i6959633393.html

 
14-10-17 21:33  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam po kilku próbach z poręczami postanowiłem użyć drutu miedzianego jak dla mnie najlepiej się kształtował a i najłatwiej było go wyprostować.
Tym czasem prace wykończeniowe przy wnętrzu oraz pomalutku zaczynam zamykać te pudełko od góry, można powiedzieć że jestem już na finiszu ;)
Brak zdjęcia z powodu padniętego serwera

Post zmieniony (09-10-18 16:39)

 
04-11-17 20:57  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Solaris na ostatniej prostej ;) zostały jeszcze tylko koła i może wyjeżdżać na trasę. Dach jeszcze przed malowaniem końcowym więc jeszcze zanim na trasę musi podjechać na lakiernie.
Brak zdjęcia z powodu padniętego serwera

Post zmieniony (09-10-18 16:39)

 
16-11-17 21:20  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Mała przymiarka przedniego koła.
Brak zdjęcia z powodu padniętego serwera

Post zmieniony (09-10-18 16:39)

 
17-11-17 10:48  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wygląda świetnie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
26-12-18 00:54  Odp: [R] Solaris Urbino IV 1:25 Projekt własny
Krzysztof_460   

Witam serdecznie. Od pewnego czasu zajmuje się modelowaniem autobusów, od kilku producentów udało mi się zdobyć wymiary pojazdów oraz liczne zdjęcia. Bardzo podoba mi się wykonany tutaj model autobusu. Czy jest szansa dowiedzieć się jak dokładnie wykonał Pan wydruk szyb bocznych oraz tyłu i przodu ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024